Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha apám 17 évesen...

Normális, ha apám 17 évesen hazarángat?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Apukám nem volt otthon délután, ezért anyuval beszéltem meg, hogy elmegyek buliba a párommal meg náhány baráttal. Jól elvoltunk, én éppen a barátommal táncoltam, amikor megjelent az apám és közölte, hogy most rögtön menjek haza. Én természetesen ellenkeztem, vitatkoztam, de apám addig nem hagyott békén amíg haza nem mentem.

Ma egész nap veszekedett velem, hogy mit képzelek magamról, hogy merek elmenni bulizni az ő engedélye nélkül. Miért csinálja ezt?


2010. máj. 2. 23:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nekem igazából a módszer nem tetszett. Am meg nem kétes eredetű buli volt. A szüleim ismerik azokat akik ott voltak, sokukat kedvelik is.
2010. máj. 3. 12:49
 22/26 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen egyetértek a 12. 36-tal. Most NEM azt mondom, hogy a gyerek ugasson vissza stb. - de hajbókolni se kelljen már a szülő előtt az ételért, alapvető ruháért, alap dolgokért (nem márkás ruhákra, luxusra gondolok) azért hogy nem dobták ki a kukába, vagy nem vetették el. (Ezért is legyen hálás? Vagy mi van???????) Mert asszem az a természetes, hogy az ember a gyerekéről gondoskodik (ALAP dolgokra gondolok, ne kössetek belém!) Most a gyerek kérjen bocsánatot azért, hogy él, és etetni kell? Utálom én is ezt a mentalitást! Aki így neveli a gyerekét, az nem szereti! Ha akkora gond neki etetni a gyereket, ha akkor a gond az a bizonyos "kenyér" - akkor minek vállalt gyereket? (Ezért kell ésszel gyereket vállalni, amikor az ember valóban képes erre.)

"Ha a hazaráncigálás ciki, legyen az is ciki, hogy eteti" - fujj, hányok ettől a véleménytől, már bocsánat! Az természetes, hogy a gyerekről gondolkodsz - ő is fog majd gondoskodni a sajátjáról, meg rólad, ha öreg leszel!

Továbbra is meg vagyok győződve, hogy a kérdező apja hatalmat akart fitogtatni a gyereke ÉS A FELESÉGE előtt. Hányinger.

2010. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Messzebbre kellene látni ahhoz, hogy megmondhassuk, normális-e.

Az normális, hogy félt.

Az is normális, hogy ha a családotokban az a szokás, hogy mindig apukádtól kérsz engedélyt, akkor most úgy érzi, megkerülted.

Kettőtök története nem tegnapelőtt este kezdődött. Volt már korábban is akárcsak hasonló? Lehet, hogy apukád emésztette magát már egy ideje és a felgyülemlett feszültség így tört utat magának. Lehet, hogy bánja már, s a veszekedés csupán csak azt szolgálta, hogy ne csorbuljon a tekintélye. Beszéld meg vele higgadtan, hogy megbízhat benned.

2010. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Olyan volt, hogy nem engedett el valahova.

Azt meg ő is tudjs, hogy nem megkerülés volt. Ő nem volt itthon a telefonját viszont itthon hagyta, így sehogy se tudtam volna beszélni vele.

2010. máj. 3. 13:51
 25/26 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőméknél így kezdődött a terror, aztán már senkivel nem találkozhatott.Mert apja félt, hogy megtudják miket csinál.Hazarángatta bárhonnan, mert mindenkivel baja volt. Megszökött 17 évesen, hogy ne egye az ő kenyerét. Hozzá teszem negyven kiló sem volt a lány. A mai napig nem tud nyugodtan enni az én családommal sem. Iszonyatosan szeretet éhes, és a mai napig rém álmai vannak. Egyetértek azokkal akik azt mondják az ilyen szülő minek vállal gyereket. Sokáig nem hittem el komolyan, hogy ilyenek de találkoztam velük. Többet nem akarom őket látni. Valamiért egyik gyerekük sem. A kérdezőnek annyit beszéljétek meg otthon higgadtan. Szerintem gondolkozz el, hogy merre tovább.
2010. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
a lányom még nincs 17 éves, de otthon nekem az apának van meg a jogom arról, hogy eldöntsem mikor jöjjön haza. ennek meg van az oka. pl a tanulási eredmény. valamit valamiért. az esetek többségében semmi hátsó szándék. mivel még nincs kisérője nem nagyon szeretem ha csapodik valakihez. ebből soha nem sül ki jó. én is voltam srác. tudom hoghy van ez. persze nem magamból indulok ki de fételek benneteket. a lányoknak csak egyszer lehet megbotlani és az végzetes lehet. jó van egy olyan szlogen hogy korán fekszem mert későig nem maradhatok.tudom ez van.
2010. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!