Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha apám 17 évesen...

Normális, ha apám 17 évesen hazarángat?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Apukám nem volt otthon délután, ezért anyuval beszéltem meg, hogy elmegyek buliba a párommal meg náhány baráttal. Jól elvoltunk, én éppen a barátommal táncoltam, amikor megjelent az apám és közölte, hogy most rögtön menjek haza. Én természetesen ellenkeztem, vitatkoztam, de apám addig nem hagyott békén amíg haza nem mentem.

Ma egész nap veszekedett velem, hogy mit képzelek magamról, hogy merek elmenni bulizni az ő engedélye nélkül. Miért csinálja ezt?


2010. máj. 2. 23:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Azért a síp nagyon durva.
2010. máj. 3. 00:50
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Mekkora paraszt a sípos apuka.

Kellett volna mondani neki, hogy Te nem egy kutya vagy, akit síppal hazahív.

2010. máj. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%
Majd amikor ti sípozzátok haza a saját gyereketeket, akkor térjünk vissza gondolatban a kérdésre és mosolyogjunk jókat. Persze-persze most azt mondja mindenki, hogy ő aztán nem. DE az idő engem igazol majd :D
2010. máj. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
de jot nevettem a sipos storyn:))))) persze gondolom akkor nem volt nevetseges:)))
2010. máj. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%

Jajjj, micsoda dráma, szegény tinit nejm engedte bulizni az apja, világbotrány!

Másnak meg alkoholista apja van, aki veri és dolgoztatja egész nap mégse jön a GYIKre panaszkodni.

Ne haragudj meg, de nem tudlak megsajnálni, 17 évesen se tudtalak volna.

2010. máj. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodig bármi is történik veled, a szüleid felelnek érted.

Az más kérdés, hogy anyukád és apukád nem tudnak egyetérteni a gyereknevelésben. Nekem is apukám volt a szigorúbb, éppen ezért, hogy elejét vegyem az ilyen dolgoknak, mindig először tőle kéredzkedtem, azután anyától.

2010. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

első vagyok és kedves utolsó előttinek szól válaszom: engem konkrétan vert az apám,ha nem jöttem volna el 15 évesen,lehet nem élnék vagy megerőszakolt volna (ugyanis erre is voltak jelek)! Ne felejtsd el,hogy mindenkinek a saját gondja a legfontosabb,függetlenül az,hogy verik,nincs pénze vagy éppen az apja nem engedi el! (szerintem a hangsúly itt most azon van,hogy az apuci nem kicsit megalázta a lányát más emberek előtt!!)


Kérdező: szerintem próbáld kulturáltan megkérdezni apudat,hogy miért volt ez,és nyugodtan kérd,hogy máskor ha esetleg ilyen van,inkább telefonáljon rád,ne verje ki a dilit! ez nem normális emberhez való,és bizony benne van a fitogatatás,hogy márpedig az lesz amit én mondok.Még ha igazából nem is jogos,mert korábban lerendezted anyuddal.

17L

2010. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
11%
10:57es ha az megalázó, hogy apuci hazaviszi a kétes buliról a lányát, akkor legyen az is megalázó, hogy apuci eteti és ruháztatja a picike lányocskáját. Vagy ez nem ciki a cimbik előtt csak az, ha esetleg az, akinek az életed köszönheted aggódik miattad?
2010. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a sípos lány.Az apám így nevelt,de jó ember,és örök életemre hálás vagyok neki.Hogy miért?

- mert ma sikeres felnőtt ember vagyok.Ha nem fog meg könnyen el cseszhettem volna az éltemet.

- Anyám alkoholista,és férfi létére egyedül felnevelt 3 lánygyereket..

-Soha nem ütött vagy vert meg.Csak a síp volt...

-ettől függetlenül mindent megadott nekünk amit csak kértünk...(12 évesen kifizetett egy 2 hetes Bulgáriai tengerparti nyaralást is,mert azt is mindig mondta,hogy az embernek egyszer az életben látnia kell a tengert)

Szóval nem kell ocsmány dolgokat írni,hiszen csak leírtam,hogy engem 18 évesen síppal "büntetett"...

De ez nem a világ vége...

2010. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

még mindig első vagyok. szerintem a lány nem kérte,hogy megszülessen. nem kérte,hogy etessék. egy szülő nem azért "csinál" gyereket,hogy aztán a hatalmi vágyát kiélhesse rajta. Azért inkább,hogy szeresse. Nincs rondább dolog "az én kenyerem eszed" szövegnél. Ha nem tetszik,hogy az ő kenyerét eszi,akkor majd kidobja otthonról. Vagy eléri,hogy a lány magától menjen. De az ilyen szülő ne csodálkozzon,hogy negyven évesen senki nem nyitja rá az ajtót.

Valmilyen szinten jogos,ha valaki kenyerét esszük,akkor bizonyos szabályokat be kell tartani,igaz. De attól függetlenül,hogy még kiskorú,lehet magánélete,elmehet szórakozni,főként ha el is engedik.Már egy 10 éves gyerek is igényli a barátokat,társaságot,egyedüllétet. (Hozzáteszem ez jó távol áll a következetes neveléstől-anyu enged, apu tilt...)


És ugyebár: a kérdezőt az anyja ELENGEDTE! sőt,be is védte apunál,tehát olyan rossz kétes buli nem lehetett. Itt az apa módszerével van a probléma.Szerintem kulturáltan is meg lehet beszélni ezt,privátban,nem egy egész társaság előtt. elvégre már nem 10 éves a lány,ha még nem is felnőtt.


Természetes,ha aggódik,hisz a gyereke,ez(lenne) a normális minden szülőnél. De attól,hogy aggódik,nem kell mindenki előtt veszekedni vele.


De ez csak az én véleményem.

2010. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!