Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy javíthatnék az életemen?...

Hogy javíthatnék az életemen? Mert ez igy nem élet.

Figyelt kérdés

A családom egy nagy rakás szar, apám leszar minket, anyám meg olyan képet vág mint aki anyjátapját elvsztette ( közbe nem mert élnek ) , tesómat nem ismerem csak élünk egymás mellett, tulajdonképpen mindenki ezt teszi. Mindkét szülöm dolgozik, és emelett a nagyszülők tartanak el minket.

Nagyon nagy társasági ember vagyk-voltam, de így pénzhiján nem tudok eljutni szinte sehova, vagy ha igen akkor az beszűkül havi 1-2 alkalomra..Már 19 éves vagyok, leérettségiztem, épp munkát keresek de mivel még nem dogloztam, csak a jogsira és nyelvvizsgára alapozhatok .

Ma volt az hogy arra ébredtem hogy én így már nem akarok élni. Anyám igyekszik tönkretenni a baráti kapcsolataimat, mégpedig úgy hogy nem ad pénzt hogy találkozzam velük. (Ők szerencsére MÉG megértik, de ki tudja meddig).Nagyon elegem van, és ez így nem élet. Már a minimális életfeltétel is alig van biztosítva, már potom 500 ft-on és volt hogy ment az összeveszés. Nem bírom. Valaki tud egy olyan módszert az öngyilkosságra ami nem fáj ?


2010. máj. 1. 11:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok.Tudod te magad vagy az ellenséged.Megvannak a bevált mondataid minden kérdésre.egy szánalmas kis P.. vagy.!!!!!

igenis 18 évesen is lehet önálló egy ember.18 évesen én is egyetem mellett albérletben laktam,otthonról egy fillért sem kaptam,mert mint írtam,rossz volt az anyagi hátterem.Éjjel dolgoztam nyomdában újságot pakoltam,borítékot címkéztem,gyárakban,itt-ott mindig volt munkám.éjjel dolgoztam,nappal mentem egyetemre,péntek-szombat buliztam azokkal,akikkel együtt dolgoztunk meg a barátokkal.Ehhez el kellett költöznöm egy másik városba otthonról.

10 000 fttal indultam el otthonról,amit szintén nem a szüleimtől kaptam,hanem azért is megdolgoztam a nyáron.

Most 29 évesen hálás vagyok a szüleimnek,hogy megengedték,hogy 18 éves lányként eljöjjek otthonról.Azóta is ők a mindenem,nekik is rendeződtek a dolgaik.

Szánalmas vagy! nőj fel!

2010. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az az egyetlen bajod, hogy a szüleid nem adnak elég pénzt, amit el tudnál verni a haverokkal.Ez szörnyű!!!Egyébként furcsa, h pénz nélkül nem tudsz barátokkal találkozni..nem állnak szóba veled ha nem te pénzeled őket?! :O


Öngyilkossághoz: ciánkáli kapszula...ráharapsz, és annyi ;)

2010. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
TEljes félreértés, nem az hogy pénz nélkül nem állnak szóba, de a mozijegy, a pia, a strandbelépő, a pizza, a sör, a buszjegy, a tankolás is mind pénzbe kerül ! Ergó az hogy eljussak oda, ott egyek-igya7k és szórakozzam velük.
2010. máj. 1. 13:04
 14/25 anonim ***** válasza:
Akkor meg vagy dolgozol, vagy nem szórakozol ilyen költségesen, hanem mondjuk csak beszélgettek....gondolom nem egy tanyán laktok, h föltétlenül utazni kellene ahhoz, hogy találkozhass valakivel.
2010. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

De ha nincsenek közös élémények akkor nincs miről beszélni, meg egy idő után a saját életünk egymásnak ecsetelése a barátság tönkremenéséhez is vezethet.

Nem tanyán lakom csak a barátaim akikkel lógni szoktam kb. 40 km-re vannak tőlem és oda rendszeresen eljutni kocsival hát sok benzin ( nem csak az oda vissza út hanem már ott is közlekedni kocsival ) , a buszjárat pedig olyan idétlen hogy van 4 busz az is 3 3óránkként indul, semmibe nem lehet belefogni addig.

2010. máj. 1. 13:21
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkásképzőbe jártam,mert az apám kijelentette,hogy ne is menjek egyetemre nem fog támogatni.Anyám alkoholista,így ha volt is a családnak kis pénze rögtön elitta.Mivel 3-an vagyunk testvérek csak félévente kaptam valamilyen ruhát,mondván nem csak én vagyok..Se jogosítványra,se nyelvvizsgára nem kaptam pénzt,és azóta sincs egyik sem..

Amim van azért én dolgoztam meg,amit elértem azt magamnak köszönhetem és nem a családnak..

Mégsem panaszkodtam,hogy nem tudok bulizni,hiszen a barátaim soha nem azt nézték,hogy van-e lové vagy nincs.Egy jó baráti beszélgetéshez nem kellett pénz.Ha bulizni akartunk akkor házibuliztunk..

Én egy sima szakmával rögtön tudtam dolgozni pedig halott szakmám van(könyvkötő).

Ma külföldön élek ,dolgozom(pedig még mai napig is szenvedek az angol nyelvvel) otthon van egy 2 szobás öröklakásom,és nincsenek hiteleim,anyagi gondjaim..

Szóval nem kell avval jönnöd,hogy itt mindenki gazdag szülő gyereke,mert velem együtt sokan vannak akik rákényszerültek arra,hogy talpra álljanak,dolgozzanak..

Még egyetemre sem tudtunk elmenni..

2010. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem old meg semmit, ezen butaság gondolkodni. A helyzeted nem éppen rózsás, de most, hogy beindul a nyár, valószínűleg lesz lehetőséged arra, hogy találj valamilyen nyári munkát. A jelek szerint interneted van, próbálj feladni ingyenes apróhirdetést, hogy mit tudsz megcsinálni, hátha lesz érdeklődő. Szórólaposztástól a kertásásig szerintem számtalan lehetőségnek kell lennie, csak nézz szét kicsit jobban. Amíg az önsajnálat irányít, addig nem fogsz tudni kikecmeregni a gödörből.


Tűzz ki magadnak egy célt és azt valósítsd meg. De az öngyilkosság nem megoldás semmire, mert ez nem valami játék, ahol a lefagyasztott karaktert bármikor fel lehet éleszteni.

St/40+

2010. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

13:31 vagyok

és még valamit..A kocsi ma már luxus..Ha benzin kell,és nem vagy hajlandó megemelni a fenekedet,hogy buszra szállj akkor dolgozz meg a benzinért..

Én szinte mindenhová gyalog járok.Naponta 2 órát gyalogolok a munkahelyemre,és nem hisztizek,hogy nincs a seggem alatt autó..

Te tényleg el vagy kényeztetve és nem is kicsit...

2010. máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy önerőből talpraálltál és elhelyezkedtél ! Követendő példa..Hát az öngyilkosság... már lassan egy éve fontolgatom .. Mert 2008-ig arany életem volt, amit kértem azt ha nem azonnal is de egy hónapon belül megkaptam, tudtam előre tervezni hogy igen megyek ide egy hosszu hétvégére stb. Innen a nagy ismeretség a sok barát. Azóta az életem , -ha ezt annak lehet nevezni-, teljesen kifordult önamgából. Nem tudom feldolgozni azt, hogy még tegnap megtehettem hogy felugorjak pestre egyet bulizni, ma meg köszönjem meg azt hogy még az internet számlát ki tudtuk fizetni.

Igaz, nem egy olyan játékk az öngyilkosság ahol ha már jobbra fordult minden fel lehet éleszteni a karaktert..De én így személyszerint , jobbnak tartom mint ez az "új" életem. Olyan minimális életem van.

És ez hát nevezhető önsajnálatnak is. de én nehezen látom a kiutat, bár már legalább nyáron remélem lesz annyi munkám hogy egy kis lélegzetvételnyit éljek.

2010. máj. 1. 14:09
 20/25 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, ha arany életed volt 2008-ig, akkor lehet, hogy az volt a baj, hogy a mostanit ahhoz hasonlítod. Mindannyiunk élete folyamatosan változik és a többségé azért nem biztos, hogy jobb lesz, néha inkább rosszabb. Vannak azért olyan emberi sorsok, hogy lesírnád magad, ha meghallanád. Mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak ez biztos, de próbálj felnőttként viselkedni és valami értelmes módon kösd le magad, amiből akár pénz is lesz.

Ahogy írtam, itt a tavasz, biztosan lesz valahol nyári munka. Dobj be pár helyre, ahol rendezetlen a kert pár gépelt sort mobilszámmal, hogy felásod a kertjüket vagy ilyesmi. Találd fel magad!

St/40+

2010. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!