Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy javíthatnék az életemen?...

Hogy javíthatnék az életemen? Mert ez igy nem élet.

Figyelt kérdés

A családom egy nagy rakás szar, apám leszar minket, anyám meg olyan képet vág mint aki anyjátapját elvsztette ( közbe nem mert élnek ) , tesómat nem ismerem csak élünk egymás mellett, tulajdonképpen mindenki ezt teszi. Mindkét szülöm dolgozik, és emelett a nagyszülők tartanak el minket.

Nagyon nagy társasági ember vagyk-voltam, de így pénzhiján nem tudok eljutni szinte sehova, vagy ha igen akkor az beszűkül havi 1-2 alkalomra..Már 19 éves vagyok, leérettségiztem, épp munkát keresek de mivel még nem dogloztam, csak a jogsira és nyelvvizsgára alapozhatok .

Ma volt az hogy arra ébredtem hogy én így már nem akarok élni. Anyám igyekszik tönkretenni a baráti kapcsolataimat, mégpedig úgy hogy nem ad pénzt hogy találkozzam velük. (Ők szerencsére MÉG megértik, de ki tudja meddig).Nagyon elegem van, és ez így nem élet. Már a minimális életfeltétel is alig van biztosítva, már potom 500 ft-on és volt hogy ment az összeveszés. Nem bírom. Valaki tud egy olyan módszert az öngyilkosságra ami nem fáj ?


2010. máj. 1. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Na, nem értem, a kérdés az hogy hogy javithanál, a vége meg h öngyilkossági módszer? Cián... mindent megold... Nem volt még panasz rá.
2010. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

19 évesen saját lábadra állhatnál...

jóhogy nem adnak pénzt,igy sosem önállósodsz...

ilyen gondolatok helyett keress melot,keress albérletet,és majd rájössz...

tudom miről beszélek,érettségi után én eljöttem,egyetem mellett melozok 18 éves korom óta...

2010. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
szia!szerintem eltúlzod.én elég rossz anyagi helyzetből indultam 18 évesen.Diákmunkáról hallottál már?jogsi,nyelvvizsga ezeket te finanszíroztad?dolgoztál már egyáltalán?a kérdésedből az derül ki,hogy anyukád nem ad pénzt,és ezért milyen szemét.én akkor elgondolkodtam,hogy a szüleimnek milyen nehéz,és azzal könnyebbíthetem a helyzetet,ha legalább a saját szükségleteimnek egy részét összeszedem.Nem csodálom,hogy rossz a kedve anyukádnak.19 évesen lehetnél kicsit meggondoltabb.
2010. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Eltúlzod bizony. Náladnál sokkal nehezebb helyzetű emberek vannak, akik a fél szemük világát odaadnák, csakhogy legyen anyjuk, apjuk, családjuk, lakásuk. Az lenne a legkisebb gond, hogy anya nem ad pénzt bulira, de legalább van mit enni és nem üres gyomorral kell lefeküdnöd, már ha egyáltalán van hova lefeküdni.


1) tűzz ki magad elé elérhető célokat

2) dologzz rajta, hogy önálló lehess

3) hagyd abba sürgősen az önsajnálkozást.

2010. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Ha pénz kell keres melót, gyorsétermek, irodai munkák, gyerekfelügyelet....

Nőj fel.

2010. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

Én sem adnék neked egy fillért sem,mert akkor soha nem leszel önálló..

Nem kell nyafogni...El kell menni DOLGOZNI!

2010. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ez nagyon nem önsajnálkozás. most megyek majd egyetemre, és igen már az önéletrajzom is küldözgetem ahova csak tudom. És minél hamarabb akarok önállósodni. Ez nem attól szól hogy anyu nem ad pénzt bulizni, illetve nem az a lényeg. hanem hogy nincs családi egység, a kollégimban ahol laktam otthonosabban éreztem magam, ott legalább érdekelte az embereket mi van velem. Az egyik hozzászóló már 18 éves kora óta önállóó... MÉGIS MILYEN TARTALÉKKAL vágott neki az önálló életének ?Bírom az ilyet, gazdag gyereknek nem nehéz megvenni/kivenni egy albérletet ésa zu apu intézte helyen dolgozni... Nekem jelenleg semmiféle tartalélkom nincs, és mivel tanuló létemre anyám szt sujkolta hogy tanuljak a többit megoldja ő... hát inkább sikertelenül..Másik hozzászólló, a jogsit és a nyelvvizsgát nagypapám fizette...mert a családomra már egyre kevésbé számíthatok.
2010. máj. 1. 12:00
 8/25 anonim válasza:
79%
jogsival már elmehetsz donpepézni vagy hasonló.ha tényleg nincs más,a meki bárkit tárt karokkal vár.ha ez büdös neked,meg lealacsonyitó,akkor meg megvan a probléma forrása. amúgy meg pszichológus.
2010. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát bizony komoly probléma hogy nem tudsz minden nap új ruhát venni hogy aztán részegre idd magad a bulikban. :) Gondolom ezt jelenti a társaság ember, mert ahhoz hogy találkozz a barátaiddal, nem kell sok pénz.

Hidd el a legtöbb ember normális fel tud nőni enélkül... Az meg nem igaz hogy elhagynak a barátaid mert nincs pénzed és nem tudsz sehova menni. Azok tuti olyan barátok akiket valamelyik partin szedtél fel... Úgyhogy nem kéne ennyit nyafogni...

2010. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Még füvet nyírni is elmennék...sajnos olyan helyen lakok ahol a don pepe, meg meki 60 km-es körzetben van és a buszközlekedés nem a munkaidőhöz igazított :S. Ez nem nyafogás, nem nézek le semmilyen munkát.

Másik hozzászóló, mégis hogy tartsam a kapcsolatot a barátaimmal ? csak úgy tudom, ha van valami közös élmény, amit ki tudunk beszélni (egy buli, vagy kirándulás vagy ilyesmi) amikhez sztorik fűződnek. Az hogy írok egy üzenetet hogy mi újság, vagy hogy vagy eléggé langyi. Meg nem az a lelkizős fajta vagyok aki a negatív élményekből táplálkozik, hanem az a tombolós aki a pozitívakból.

2010. máj. 1. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!