Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam! Mit tegyek?

Hazudtam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

van egy munkahelyem,ahova nagy nehezen bekerültem..de nehéz a bejárás.robogóval járok,ha véletlenül közbejön valami,akkor meg a faterom hord kocsival,mivel nem adja ide nekem a kocsit..én meg a munkahelyen azt mondtam mikor voltam felvételizni,hogy vezethetem a családi kocsit.Így is a főnök állandóan kérdezősködik,hogy jó e a bejárás nekem stb..

Tegnap este a raktárba hívtam a fateromékat,hogy ne a melóhelyre jöjjenek értem hanem a benzinkútra,ezt a hívást hallhatta a kolleganőm,de nem tudhatta hogy a fateroméknak mondom.aztán mikor a főnök megjött zárni,kérdezte mivel megyek,én meg mondtam neki,hogy kocsival.Erre mikor mentünk kifele a fateromék ott vártak a parkolóba.nem mentem oda hozzájuk,azt mondtam a főnököméknek,hogy én másfele megyek mert még dolgom van.intettem a muteréknak ,de nem vették a lapot.

én elindultam másfele.Aztán a főnökömék elindultak a kocsival,és pont látták mikor a muterom elindult a melóhelyünk felé...

mikor hazaértem felhívtam a kis csajt,hogy nem e tud valami bulizóhelyet vagy valamit ilyenkor nyitva,mert mennénk valamerre..elkezdi,hogy látott egy hasonlókocsit mint a fateroméké a parkolóba.mondom neki az lehetetlen.erre mondta hogy a nő még ki is szállt és elindult a kocsma felé...mondom az tuti nem ők voltak,mert én a kocsival lent állok a toldi utcán.és mondtam hogy nem állítom le a parkolóba,mert még azt is összetörik,és akkor a fater megöl.(tudni kell hogy múlthéten ott törték össze a robogómat)...meg minden..meg mondta hogy a főnök is csak nézett..

mit csináljak,mit mondjak ma hogy ne bukjak le hogy hazudtam???nem szoktam hazudni,de ezt muszály volt,nem szeretném ha e miatt küldenének el,mert nehéz nekem a bejárás.szerintetek hihető ez a mese?és hihető hogy csak véletlenül állt ott egy ugyan olyan kocsi és véletlenül indult el arra fele a nő?

mit tegyek? gyors választ szeretnék kérni és kérlek kíméljetek hogy nem kellene hazdudni meg stb...


2010. ápr. 30. 08:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
aztaa, 4. nekifutásra értettem meg. Miért nem veszel magadnak egy autót? Van jogsid? Használtan már lehet venni jókat , az csajozásra bőven elég. Szerintem te tulképp nem is a főnököd miatt aggódsz, hanem a kiscsaj miatt, ugye? ;)
2010. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség volt hazudni, mert amíg időben felveszed a munkát, addig a főnöködnek abszolút semmi köze hozzá, hogy a Kismiska vagy a villamos, esetleg a saját helikoptered visz a munkába. Kár volt hazudnod... igazából nem is értem, lehet hogy a főnök csak kedvességből kérdezte meg hogy meg tudod-e oldani a bejárást...

Tőlem is megszokta kérdezni a főnök hogy mivel megyek, de azért hogy ha egy irányba akkor elvisz egy darabig...

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ezt nem értem...:S

Ha hazudás miatt lebuksz, esetleg téma lesz a munkahelyeden, az már ok lenne(nálunk) az elbocsájtásra...

2010. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hát kedves utolsó előtti válaszoló,most sem találtad el a dolgot.lány vagyok,nem vagyok lezbi.a csaj ma tuti rá fog kérdezni hogy milyen volt a buli vagy valami hasonló és akkor tuti felhozza a kocsis dolgot is,ismerem.
2010. ápr. 30. 09:25
 14/20 anonim ***** válasza:
most sem találtam el?? Miért figyeled hogy hányszor találom el? ,)) mondjuk ez teljesen mindegy is, mert úgy összeállítottad a sztorit, ahogy azt kell. És elég gyerekesen is. Mert miért lenne ciki, ha az embert a szülei várják, mert pl. messzi lakik a munkahelytől? És miért lesz az ciki, ha ezt mki megtudja? ÉS emiatt elküldeni vkit? Hol dolgozol az "Nagy Család" kft-nél? (tudom, most se találtam el, költői kérdés volt csupán...)
2010. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én megértem a problémáját.


Sajnos a mostani munkahelyek megkövetelik a saját autót (legtöbbször), és kinézik akinek nincs 17-18 vagy akár 20 évesen. Ráadásul az meg még cikibb is, hogy még mindig a szüleire támaszkodik, a leggázabb meg szerintem az, hogy a szülei semmibe se veszik, hiszen megkérte őket hogy egy adott helyen álljanak meg, és ők direktbe nem úgy csinálták.... Sűrgősen beszél a szüleiddel, és magyarázd el nekik, hogy már olyan stílusa van apádnak, hogy nem adja oda a kocsiját, akkor legalább azzal segítsen, hogy nem tesz keresztbe... sztm ez lenne az alap.


Munkatársaiddal meg nem tudsz mit kezdeni, szerintem, de az biztos, hogy egy ideig ne lássák meg a kocsit a szüleiddel...



VAgy mondhatod azt is, hogy apádnak kellett a kocsi, elvitték oda, és mivel nem szeretett volna zaklatni hogy elkérje, ezért a pótkulccsal beült és elment, majd a munka végére visszament érted, hogy haza tudjatok menni... ennyi..de ha már letagadtad, ez nagyon átlátszó lenne...

2010. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el a főnöködnek, és mondd el azt is, hogy nagyon cikinek érezted, azért nem mondtad el eddig.


(Egyébként ha már ilyenek miatt hazudozunk, mi lesz, ha egy tényleg kellemetlen/hátrányos helyzetet kell megoldani?)

2010. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, látta a csaj, hogy valaki egy olyan kocsival ment kocsmába, mint a tiéd. És? Én meg naponta 25 piros Suzuki Swiftet látok, mégse hiszem azt, hogy a párom az.

Semmit sem tud. Itt a kulcs az, amit TE mondasz. A rendőrök se gyanúsítással buktatják le a bűnözőket a vallatáskor, hanem megvárják, amíg a bűnöző a saját magyarázkodásaiba bukik bele.

Ne mondj semmit. Ha felmerül a téma, akkor mondd meg, hogy nem te voltál. Ennyit.

2010. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A fő kérdés az, hogy amikor munkába álltál, akkor a munka elvállalásának feltétele volt a saját autó? Mert egyébként a munkáltatónak semmi köze sincs ahhoz, hogy te tömegközlekedéssel, a barátod/szüleid autóján, villamossal, helikopterrel, biciklivel vagy gyalog érkezel -e meg a munkahelyedre, mindaddig, amíg a munka megkezdésének időpontjára odaérsz. Ha neked napközben a munka miatt kellene autót használnod, az más kérdés, akkor joggal tehet szemrehányást, de úgy értettem, hogy itt nem erről van szó.


Senkinek semmi köze, hogy mivel közlekedsz és tényleg lehetséges, hogy csak jóindulatból kérdezte meg, hogy haza tudsz-e menni. De gondolom már látták a parkolóban a robogódat, tehát gondolhatják, hogy ha az nincs ott (mert összetörték), akkor valahogyan csak be tudsz jutni a munkahelyre, ha ott vagy. S miért lenne ciki, hogy az egyik szülőd tesz neked szívességet.


A megoldás az, hogy ne szólj róla, ha pedig szóba hozzák:

a.) ha a főnök hozza szóba, akkor válaszolj, de csak arra, amit kérdez. Ne kezdj el magyarázkodni, mert minél többet mondasz, annál könnyebb kiforgatni a szavaidat.

b.) ha a kolléganő kérdezősködik, akkor koptasd le valami fal szöveggel: pl: jó volt a buli, elment, nem sokáig voltam, mert nem volt hozzá hangulatom. egyébként nem értem miért hívtad fel a csajt.


Megoldás lehet, ha abba a városba költözöl, ahol dolgozol (albérlet), vagy veszel egy autót, vagy tömegközlekedéssel jársz, vagy marad a robogó.

2010. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ehhez kb annyi a közük, mint ha egyik nap sárga busszal járnál, a másikon pedig zölddel. kit érdekel, lényeg hogy időben beérj.
2010. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket.azért hívtam fel a csajt,mert mondta a főnöknek,hogy ott a kocsi,akkor én hogy jöhettem egyedül a kocsival?ezért kezdtem el magyarázkodni.ma voltam bennt.kérdezte a csaj hogy merre voltunk bulizni milyen volt.mondtam valamit aztán mondtam hogy mennem kell és eljöttem.remélem elhiszi.ennyit tudtam tenni.nem cikik a szülők,csak nem akarom hogy a főnök azért rugjon ki,mert látja hogy értem állandóan jönni kell...sűrűn kérdezgeti hogy de biztos be tudok e jutni a munkahelyre,meg hogy ez így nem rossz nekem???ezek miatt volt ez.köszi a válaszokat!
2010. ápr. 30. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!