Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam! Mit tegyek?

Hazudtam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

van egy munkahelyem,ahova nagy nehezen bekerültem..de nehéz a bejárás.robogóval járok,ha véletlenül közbejön valami,akkor meg a faterom hord kocsival,mivel nem adja ide nekem a kocsit..én meg a munkahelyen azt mondtam mikor voltam felvételizni,hogy vezethetem a családi kocsit.Így is a főnök állandóan kérdezősködik,hogy jó e a bejárás nekem stb..

Tegnap este a raktárba hívtam a fateromékat,hogy ne a melóhelyre jöjjenek értem hanem a benzinkútra,ezt a hívást hallhatta a kolleganőm,de nem tudhatta hogy a fateroméknak mondom.aztán mikor a főnök megjött zárni,kérdezte mivel megyek,én meg mondtam neki,hogy kocsival.Erre mikor mentünk kifele a fateromék ott vártak a parkolóba.nem mentem oda hozzájuk,azt mondtam a főnököméknek,hogy én másfele megyek mert még dolgom van.intettem a muteréknak ,de nem vették a lapot.

én elindultam másfele.Aztán a főnökömék elindultak a kocsival,és pont látták mikor a muterom elindult a melóhelyünk felé...

mikor hazaértem felhívtam a kis csajt,hogy nem e tud valami bulizóhelyet vagy valamit ilyenkor nyitva,mert mennénk valamerre..elkezdi,hogy látott egy hasonlókocsit mint a fateroméké a parkolóba.mondom neki az lehetetlen.erre mondta hogy a nő még ki is szállt és elindult a kocsma felé...mondom az tuti nem ők voltak,mert én a kocsival lent állok a toldi utcán.és mondtam hogy nem állítom le a parkolóba,mert még azt is összetörik,és akkor a fater megöl.(tudni kell hogy múlthéten ott törték össze a robogómat)...meg minden..meg mondta hogy a főnök is csak nézett..

mit csináljak,mit mondjak ma hogy ne bukjak le hogy hazudtam???nem szoktam hazudni,de ezt muszály volt,nem szeretném ha e miatt küldenének el,mert nehéz nekem a bejárás.szerintetek hihető ez a mese?és hihető hogy csak véletlenül állt ott egy ugyan olyan kocsi és véletlenül indult el arra fele a nő?

mit tegyek? gyors választ szeretnék kérni és kérlek kíméljetek hogy nem kellene hazdudni meg stb...


2010. ápr. 30. 08:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem legközelebb egyszerűen mondd azt, hogy faterod nem tudja odaadni a kocsit neked, mert neki is kell napközben, így inkább eljön érted. dolgozik, bejár munkába vele, így inkább így segít...

?

2010. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit mondjak, előbb utóbb rájönnek és az rosszabb, de emiatt kirúgnának úgy érzed?

Elmondod h előre a családi autóval jártál, és amikor felvettek akkor úgy is volt, de változott azóta a helyzet és nem tartottad fontosnak elmondnai nekük, mivel megtudod oldnai a bejárást és kész!

2010. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, biztos velem van baj, de alig értem. Miért nem tudhatják meg, hogy vagy robogóval, vagy a szüleid segítségével közlekedsz? Mi ebben arossz? Az a Te dolgod, hogy a munkaidő kezdetekor munkára kész állapotban a munkahelyeden megjelenj és ahhoz senkinek nincs köze, hogy ezt hogy oldod meg.Annyira segítenék mert érzem, hogy ez fontos kérdés számodra, de nem látom az alap gondot. Ki fognak rúgni ha kiderül, hogy más hord be?
2010. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért hazudtál(szóval nem kíméltelek meg). A főnök még kérdezte is, hogy jól tudsz -e bejárni, jó fejnek tűnik. Szerintem megértette volna, ha elmondod, hogy ugyan nem egyszerű a dolog, de számíthat rád, megoldod. Ezzel még jó pontot is szereztél volna, hogy elhivatott vagy.

És most hazugságból hazugságba mész. Ebben nem lehet tanácsot adni, teszem azt most kihazudod magad a dologból, de aztán úgyis előjön egy helyzet, amikor az újabb hazudozás okoz újabb problémát.

És csak hogy ne legyen teljes kioktatás az egész, én is kijártam ezt az iskolát. Amikor bekerültem a munkahelyre, eltitkoltam, hogy a párom terhes, mert nem akartam, hogy amiatt válasszanak mást, hogy nekem majd apai kötelességeim lesznek, és hogy a szülés után jár nekem az 5 nap apai szabadság, és egyéb kedvezmények.

Szóval hazudtam, de rövid idő alatt kiderült, hogy a főnök nagyon is családcentrikus, és inkább örült volna a hírnek. Hetekig őrlődtem a hazugság miatt, mert végül úgyis el kellett volna mondani. Tiszta hülye voltam, aztán végül bevallottam, hogy terhes a párom, csak nem akartam, hogy ez problémát jelentsen. Nos, megértő volt, én meg mázlista. De ha nem megértő a főnök, úgy kivág, hogy csak na, és megérdemeltem volna. Szóval nem érdemes ezzel játszani.

2010. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
a fő probléma most az hogy valahogy eltusoljam a tegnapi dolgot.hogy ne bukjak bele. szerintetek hihető a mese ,amit beadtam???mit mondjak? legközelebb úgy csinálom,hogy ne bukjak bele...muszály ezt mondanom,mert nem akarom,hogy emiatt elküldjön a főnök.nemrég kaptam meg a melóhelyet,nem akarom hogy már azt higgyék hogy hazudok.
2010. ápr. 30. 08:51
 6/20 A kérdező kommentje:
jó,nem fogok többet hazudni.inkább azt fogom mondani amit írtatok,hogyí kell neki a kocsi és hogy járnak értem.de hogy tusoljam el ezt a tegnapi dolgot?hogy ne jöjjenek rá hogy hazudtam??szerintetek el lehet hinni amit mondtam magyarázatnak? vagy egy vonatállomás parkolójában ilyen véletlenek nem lehetnek???
2010. ápr. 30. 08:54
 7/20 anonim ***** válasza:

idefigyelj, nem fogja megtudni, hogy hazudsz, ha innentől kezdve az igazat mondod. tegnapi helyzet lehet átlátszó, de mit tudsz tenni,ha már hazudtál róla? tarts ki a meséd mellett, és anyukád egy jó darabig ne jöjjön,ha látták őt közeledni. a kocsi rendszámot csak nem figyelték.

és azt mondod, hogy a helyzet megváltozott, apud fog érted jönni... persze ha kérdezik.

de miért rúgnának ki, hogy nem saját kocsival jársz be, és nem te vezetsz oda?

2010. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát ha csak a lényeg az neke dh ne jöjjenek rá, akkor ridegen válaszolj ha fel tesz a tegmnapival kapcsolatosan..és mondjad h hát nem tudod, hogy lehetségese amit ő mond, de nem hiszed és mosolyogj...vagy esetleg te legyél aki esetleg felhozz a atémát, hogy nah miről is volt szó a tegnap, hallom h ugyanolyan kocsit láttam meg olyan...s bla bla s egy jót kacagsz
2010. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
még próbáltam azzal is menteni a helyzetet,hogy mondtam a csajnak,hogy nem nézted meg a rendszámot? a miénk ez...
2010. ápr. 30. 08:59
 10/20 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon ne magyarázkodj, mert az rohadtul átlátszó!!!!

azt meg végképp kerüld, hogy felhozod a témát!

ha ők felhozzák, nyugodtan és tőmondatban válaszolj rá. és többet ne hazudj. tömören tarts ki az mellett, amint mondtál, de ne lovagolj a témán!!

2010. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!