Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki milyen gyakran ajándékozza...

Ki milyen gyakran ajándékozza meg "csak úgy" a párját?

Figyelt kérdés

Akármelyik ismerősömnek ha mondom,hogy mi akár hetente is kisebb nagyobb meglepiket,akkor hüledezik,hogy de minek...

Nem kell nagy drága dolgokra gondolni,de ha meglátok valamit,és ugy gondolom hogy örülne neki,akkor fogom megveszem...kezdve egy felsőtől,pendrive-ig,órát,mappákat,órányi csokismasszázst,de volt már példa 2 napos wellneshétvégére is,csak ugy,mert miért ne,de egy szelet csoki is "meglepinek" számit...

nem keresek tul sokat,de nem is gyüjtök semmire,miért ne lehetne...

És ez visszafele is működik,szerencsére párom nagyjából már tudja minek örülök,sokszor jön haza két szinházjeggyel vagy sütivel,vagy akármivel...

Egyszem hátránya hogy szülinapon,karácsonykor nehezebb eldönteni,hogy mit kapjon a másik...


de miért olyan furcsa ez?más nem csinál ilyet?

(és nem az ujdonság varázsa,3 éve együtt vagyunk szinte minden nap,a "nyűgözzük le egymást" korszakot már rég letudtuk)

23/N


2010. ápr. 29. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem a barátaidat! Vagy akkor ők nem szeretik már a párjukat? Vagy egyszerűen csak ülnek a babérjaikon. Hiszen pont ez a szép a kapcsolatban, hogy meg is kell tartanunk egymást, a tüzet, ami elkezdett lángolni, ébren kell tartani. S csak így lehet, ahogyan te is csinálod.


Mi mondjuk általában élménnyel lepjük meg egymást, a tárgyiasult ajándékok maradnak az ünnepekre. Egy közös főzőcske, egy pohár bor, egy masszázs, egy közös séta, film/színház, zenehallgatás közösen ...


Sajnálhatják akik kihagyják ezeket a pillanatokat.

2010. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Mi is elég sűrűn megajándékozzuk egymást,hetente biztos.Van hogy drágább ajándékkal,de van hogy csak egy pár 100ft -os dologgal,van hogy csak egy chips,vagy egy nike felső,vagy csak egy boxer.De meglepi mindig van.Nálunk meg azon csodálkoznak hogy közös kasszán vagyunk(1év után közös kasszán voltunk).Még szülőknél lakunk,sokan csodálkoznak hogy nyaranta elmegyünk együtt pár napra kettesben,vagy a tesóékkal.De addig míg megtehetjük miért ne?Nem B....el a pénzt,nem járunk bulizni(néha jó volna),meg ilyenek.Csak az a baj hogy 1*anyósék,1*nálunk vagyunk.Csak a vándorlás idegesít!


Mi 4éve lesz hogy 1ütt vagyunk.23/L

2010. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

én 18 évesen elköltöztem otthonról,nekem az nem valo,nem irigyellek

nyáron mi is pár napokra elmegyünk,van 1 fix hely,ahova mindig


meg mire költsünk,ha nem erre?

amint végzünk a sulival (2 év),irány külföld...kocsi van,lakásra 2 év alatt ugyse gyülne össze,meg nem is akarunk itt venni...


nem is szeretek jópár "baráttal" mászkálni,mert mindig leszolnak ilyennel...

2010. ápr. 29. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a "kötelező" ajándékoktól borulok ki...az ilyen hónapfordulós ajándékoktól...egyik-másik bnőm meg van indulva, hogy jajj Te jó Ég megint eltelt egy hónap na vegyek ajándékot s akkor kínban van azelőtt egy héttel, hogy jó-jó, de mit?


A spontán dolgokat én is szeretem. HA bemegyek egy üzletbe és találok valami jó felsőt, cuccot bármit ha nagyon tetszik és éppen van pénzem megveszem:) Holnap reggel találkozunk 2 hét után, így kap egy meglepetés-reggelit, aztán tudom, hogy fáradt lesz a párna alá rejtek egy snickers-et:) mert az az egyik kedvence:)

De ha sétálgatunk vagy bármi és jön mondjuk a léggömbös, vattacukros, rózsás stb. akkor kapunk a spontán ajándékozás lehetőségén. Szerintem ez édes:)

Egyébként az irigyekre rá se ránts, mert csak savanyú a szőlő:)



A közös kasszáról meg annyit, hogy mi egyetemisták vagyunk, sajnos nem is lakunk együtt jelenleg, de ilyen nincs, hogy enyém tiéd...ha nekem van én adok, ha neki van ő ad:)


Üdv:)

2010. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk se az újdonság varázsa, szintén (majdnem) 3 év után:)
2010. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mondjuk se hó,se évfordulót nem tartottunk még soha,vizsgaidőszakra esik,még mindig utána 1-2 héttel döbbent rá valamelyikönk,hogy nah ez is elmult:D

majd házassági évfordulót talán...


az ilyen "kötelező" ünnepeket nem szeretem,azzal azt szoktam,hogy előtte 1-2 hónappal bármit ha meglátok,akkor megveszem,de nem adom oda,és akkor több van egyszerre...


szó szerinti közös kasszán mi sem vagyunk,hol ő fizet,hol én,ha valamelyikönknek elfogy,akkor kérdezés nélkül elveszi a másik bankkártyáját,az smsből tudom,hogy használta

2010. ápr. 29. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
pontosan így vagyunk:) Az előző voltam.
2010. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mi is 3 éve vagyunk egy pár, de nálunk is heti, 2 heti rendszerességgel fordulnak elő meglepik.Értékben a kisebbek a jellemzők, csoki, süti, stb. de volt már nagyobb meglepi is, egyszercsak megcsörrent egy telefon a ruháim között a szekrényben :D

A kis meglepik arra jók, hogy ezekkel is éreztesd a pároddal, mennyire figyelsz rá és igyekszel a kedvében járni, de mégsem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani nekik. Nagyobb ajándékot meg jobb ritkán, nagyobb alkalmakra időzíteni szerintem, az legyen inkább emlékezetes.

Mindenesetre a kisebb meglepik szerintem kedves és természetes gesztusok a hétköznapokban, inkább az a furcsa, ha egy szerelmes embernek ilyen eszébe sem jut egyáltalán...

2010. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mi tíz éve vagyunk együtt a férjemmel, 6 éve házasok is vagyunk és már gyerkőc is van, de a mai napig előfordul sokszor, hogy csak úgy meglepjük egymást. Persze nem feltétlenül tárgyi ajándékkal, de az is előfordul.

Szerintem a hosszútávú, harmonikus kapcsolathoz elengedhetetlen, hogy néha így is kifejezd: fontos számodra a másik, figyelsz rá, s eszedbe jut akkor is, ha nincs éppen veled.

S nagyon egyetértek az egyik előttem szólóval: aki ezen fanyalog, annak "savanyú a szőlő" ;)

2010. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tegnap anyámmal vásárolgatás közben láttam meg egy tigrises boxert,megvettem...kb fél órán át hallgattam,hogy de minek,mikor nincs semmi alkalom...

(pedig imádja a tőlem kapott dolgokat,pl a boxernél igy még a wc-n is én jutok eszembe,meg a tigrisminta jol is jön,neki is lettek csikjai a hizástól)


savanyú a szőlő?


eszembe nem jutott ez eddig,de belegondolva...anyának még a szülinapja is csak nekem jut eszembe,hiába van férje...

2010. máj. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!