Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett baj 5év házasság...

Miért lett baj 5év házasság után hogy cigány vagyok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 11:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nem értek. Miért írják többen azt, hogy a cigányság az életmód, nem származás? Ez a legnagyobb hülyeség. Elég baj, hogy ez a felfogásuk. Ahogy ebben az országban élnek magyarok, úgy vannak tótok, svábok, románok, kínaiak, vietnámiak, arabok stb... és cigányok is. Ez származás!!! De ugyanolyan emberek mindannyian, és nem a származásuk határozza meg az életmódjukat. Azt is rühellem, ha valakire azt mondják a bunkó szó helyett, hogy paraszt. A paraszt az, aki földművelésből, állattartásból él, és legfeljebb nem több diplomás ember, de tisztességes, becsületes.

A kérdező férjét viszont valaki oltogatja a háttérben. Gondolom, szerelmi házasság volt, és tudta, kit vesz feleségül. Hidd el, nem a származásoddal van baja, ez csak egy ócska kifogás. Nem mondom, hogy válj el, mert ha most így viselkedik Veled, sosem kapnál gyerektartást, vagy csak valamilyen jelképes összeget. Példa erre egy ismerős (volt) házaspár. Nagy szerelem volt, házasság, egymás után született két gyönyörű gyerek, aztán a férj gyorsan ráunt a házasságra, a gyereknevelésre, és becsajozott. Az asszony beadta a válást, a férj erre kilépett attól az állami vállalattól, ahol jól keresett, és rendesen be volt jelentve, majd elment egy maszekhoz dolgozni. Indok: 2x annyit keresek, de papíron minimálbéres vagyok. Nehogy már lenyúlják a 40 %-ot gyerektartásra. Így az asszony csak kapogat pénzt, ő meg éli a világát. És még büszke is volt magára, igaz a saját gyerekeivel is kiszúrt, de ő jó apa. Szerinte. Ez csak egy példa volt, a férjed is valószínűleg így viselkedne. Sajnállak, de gondolom fiatal vagy még. Ha nem tudod (esetleg a család más tagjait is belevonva) megbeszélni a problémát, akkor viszont lépned kell. A származásod miatt nehogy megalkuvó legyél!

2010. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
100%
Jajj ne elfogyott itthon a kenyér okoljuk ezért is a Jobbikot ugye?-.- szánalmas (Y)
2010. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
nem okolom a jobbikat és nem is érdekel a politika. De azt tudom, hogy nem volt ilyen velem egy csodálatos kedves emberke volt akivel a világvégére vakon is elmentem volna mert bíztam be ne,de valami meg ingott bennem amikor le cigányozott vagyis meg alázottnak éreztem magam nem embernek,de szeretem ettől függetlenül,és azt mondta ma telefonon nem mond ilyet többet mert szeret. Azt hiszem esélyt kell adnom a változásnak és a kapcsolatunknak, de viszont nem tűrhetem el, hogy bántson a származásom miatt. Mert ugye az ember nem választhatja meg hova szülessen,de én nem szégyenlem ,hogy cigány vagyok.
2010. ápr. 29. 15:23
 34/35 anonim ***** válasza:
Sajnos sokakat megfertőzött a politika eldurvulása. A kulturált barátnőmet a kulturált férje nevezte agymosott nak, mert nem úgy gondolkodik, mint ő. Elképesztő és ijesztő. Neked is nehéz mit mondani, mert a férjed valamiért azt akarja, hogy nála kevesebbnek érezd magad. Én (de hangsúlyozom, ez én vagyok) egyszer azt mondanám: "velem akarsz tovább élni vagy nem? Ha igen, többé ilyet ne ejts ki a szádon, mert faképnél hagylak." És meg is tenném. Ennél aljasabb dolgot, mint ezért bántani téged, mikor amúgy is sokaknak kell félniük származásuk miatt, nem tudok elképzelni. Kiáll majd melletted, ha úgy hozza az élet?
2010. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen kedvesek vagytok
2010. ápr. 30. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!