Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szép név egy...

Szerintetek szép név egy kislánynak az hogy Léda?

Figyelt kérdés
Nem értünk sajnos egyet elég sok emberrel, és kezdem azt hinni hogy az én itélőképességemmel van a gond, és nem akarok szegény picurral kiszúrni......... végülis Ő viseli egy életen át.
2010. ápr. 29. 09:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
85%
nagyon sok boldogságot a kis Lédához!:) gyönyörű név, én is régóta gondolkozom azon, hogy így nevezzem majd a kislányom:) Ady miatt meg plusz büszkeség:) egyébként ez a ládázás szerintem hülyeség, tényleg minden nevet kilehet csúfolni, oviban meg is teszik, én Judit vagyok, és pudingnak csúfolt egy fiú:) A Léda ráadásul gyönyörű név:P
2010. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
78%

14:27 vagyok


Meséltem a férjemnek ezt a ládázást. Azt mondta erre mondjak neki 1 nevet fogadjunk mond rá valami gúnynevet. Van benne valami. Szerintem is szép név felnőtt és pici lánynak is. Nekünk illik a családnévhez és 2 embertől hallottam akinek a gyerekét így hívták, de nagyon ritka szerencsére.

2010. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 EnTeO2 válasza:

"Bár nem tudom, hogy valóban van-e olyan név, hogy Léda, mert én csak úgy hallottam, ahogy Ady verseiben: Adél fordítva."


Hogyne lenne olyan név, hogy Léda. A görög mitológia szereplője, spártai királynő volt, Zeusz szeretője, mások mellett gyerekei között találod a szépséges Helénát, aki miatt a trójai háború kitört. Ady biztosan művelt volt mitológiai kérdésekben, amikor megfordítva kijött neki egy isten szeretője az ő szeretője nevére.

2015. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!