Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szép név egy...

Szerintetek szép név egy kislánynak az hogy Léda?

Figyelt kérdés
Nem értünk sajnos egyet elég sok emberrel, és kezdem azt hinni hogy az én itélőképességemmel van a gond, és nem akarok szegény picurral kiszúrni......... végülis Ő viseli egy életen át.
2010. ápr. 29. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nincs vele probléma, bár sokat fogják Ady-val csúfolni. Más gyereket meg mással csúfolnak, szóval innentől kezdve szerintem mindegy. Bár nekem személy szerint nem favorit, attól még szép név.
2010. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
nekem tetszik ez a név.ha illik a vezetékhez akkor nincs probléma
2010. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Nekem tetszik. Bár nem tudom, hogy valóban van-e olyan név, hogy Léda, mert én csak úgy hallottam, ahogy Ady verseiben: Adél fordítva.

De amúgy el tudom képzelni, mint egy külön női név. Sőt, a kicsi majd később büszke is lehet rá, amikor Adyról tanul! :)

2010. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tetszik. Hát ugye a Léda-versek jutnak róla eszembe, és az már eleve pozitív nekem.

Igaz, ezt is ki lehet gúnyolni (pl. Láda), de a gyerekek minden nevet ki tudnak csúfolni.

2010. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
szép név a Léda, nem mondanám különösebben hogy vicc tárgya lehet... Stleg Adél? az eredetije?:) Nekem ez a név is nagyon tetszik....
2010. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem a legszebb név, de nincs vele probléma, mert kimondható, nem külföldi névből kreált izé, nem nevetséges és nem is cigányos. Ezzel nem szúrsz ki a gyerekkel szerintem.
2010. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Engem Adélnak hívnak nálunk ez tradiciónális (Anya, Nagyi, Dédi), de én nem nagyon szeretem a nevem.

Viszont a Léda tetszik. És a másik lányom Lilla.

Lenne két múzsám.... :)

2010. ápr. 29. 09:34
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

:) Ez a mondat nagyon szép volt! :) Sok boldogságot kívánok neked is és a lányaidnak is!

Nekem a kedvenc költőm Ady, és szép névnek tartom a Lédát.

2010. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
A te gyereked, a te döntésed. Az enyémnek: Zoé Teodóra. Szerinted hány embernek tetszett, ha mondtam. Viszont, ha bemutatkozik bárhol, mindig megdicsérik, hogy milyen szép neved van. Ez van. A mai világban már nem lehet mindenki Mária, Etelka, Erzsébet meg Zsuzsanna :).
2010. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is kifejezetten tetszik, semmi gond nem lesz vele, főleg ha illik a vezetéknévhez. :) Egyáltalán nem fogsz vele kiszúrni. Biztosan ki lehet hozzá találni egy aranyos becézést is.
2010. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!