Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az anyukamat, mit...

Gyűlölöm az anyukamat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apukammal tartjuk a kapcsolatot mar 3 eve.

A kisebb tesomat nagyon szeretem.

Anyam mindig is idegbeteg volt, mindenert ütött, uvoltozott velem, regebben heti szinten mondta, hogy tole nyugodtan mehetek allami gondozasba, nem erdekli. Egyszer belem rugott, es eltort a labfeje. Most is folyamatosan üvöltozik velem, hibaztat, hogy semmire nem vagyok jo, hogy egy "lusta diszno vagyok", pedig a suliban 4,3 az atlagom, itthon elmosogatok, kiporszivozok, kiteregetek, a tesomnak en segitek a hazi feladatban, sokszor en megyek erte, iskolai rendezvenyeken mindig ott vagyok es segitek . De o allandoan a tobbiekhez hasonlit, hogy ok bezzeg jobbak nalam. Folyamatosan kritizal, hogy hogy nezek ki, lek*vaz,amikor 17 eves letemre egy baratom sem volt, nem oltozok kihivoan, hanem normalisan.Nem vagyunk tehetosek, de nagyjából megvannak a szukseges dolgaink. Viszont mar 10 eve nem birom kimondani neki azt, hogy szeretlek. Egyszeruen az onbizalmamat porig tiporja, hiaba jon oda neha, hogy jajj tudod,hogy en nem utallak. Azert jon oda, mert utána szivesseget ker. Ami szerintem undorito. Konkretan le sem szar engem. Vesz nekem ruhakat, nem arrol van szo, de nem torodik velem. A tesommal is kezdi ezt csinalni, de nem akarom, hogy o is ugy erezze magat, mint en. O még csak harmadikos. Amikor ranezek anyamra, sirhatnekom van. Utalom ot. Tudom, hogy elkeserito, hogy utalom, de nem tehetek rola.

17L

Valahova le kellett ezt irnom, bocsanat az ekezetert es az esetleges helyesírási hibakert, telefonrol irtam.


2016. nov. 11. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Költözz el, ha lehet... Apukádhoz, nagyszülőkhöz?
2016. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Tehàt a szüleid külön èlnek . Anyukádnak nincs senkije ahogy kivettem a fogalmazásodból . Nem lehet hogy annak idején az viselte meg amikor édesapáddal szétmentek? Lehet depressziós . Persze ez nem mentség arra ahogyan viselkedik félre ne érts , de lehet magyarázat a viselkedésére . Édesanyám majdnem ugyanez volt. Trágárul beszélt velem , nem volt jó neki semmi , nem engedett soha sehova . 17-18 évesen az osztálytársammal nem mehettem el csak ugy valahova . Megtett mindent hogy meglegyen mindenünk . Segítettem . Mire vegzett a melóba megfőztem meg ilyenek . De a második házassága ment tönkre már és ez nagyon megviselte és sajnos ezt én sem vettem észre . Nem volt neki egy lelki társa , a párja aki a támasza lett volna . Egyedül maradt 3 gyerekkel akikről gondoskodia kellett stb stb stb ...... Összeomlott kicsit és ez rajtunk , nagyrészben rajtam csattant mert én voltam a legnagyobb . Lehet édesanyádnál is valami hasonló játszódik le . De mint mondtam , ezek ellenére sem szép dolog ahogy bánik veled . Lehet leülhetnétek beszélgetni vagy több közöz programot csinálni .
2016. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy őszinte beszélgetés nem ártana kettőtök között, amikor anyukád nyugodt, jó hangulatban van. Vádaskodás, veszekedés nélkül, csak el kellene mondanod neki, hogy mennyire elszomorít, ahogy sokszor viselkedik veled, és megkérdezni tőle, mi bántja, miért ilyen, mit tehetnél, hogy jobban érezze magát.
2016. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
A helyedbe amint lehet elkőltöznék onnét a testvéreddel aztán legyen egyedül majd akkor rájön hogy nem kéne így viselkednie.
2016. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen már bemehetsz a gyamhivatalba és kerheted, hogy apadnal elhess. Bár ha 17 vagy és 3 éve tartjátok a kapcsolatot, akkor nem hiszem, hogy nagyon ugrálna az otletert.

Egy év múlva nagykoru leszel, akkor elkoltozhetsz, ahová akarsz.

2016. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözzél el.
2016. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hasonlitasz az apudra,?, talán téged okol azért, hogy az apádhoz hozzáment.Nem csodálom,hogy nem birod,hiszen biztosan szeretted,mert általában a szeretetbõl,csalódásból alakul ki a gyûlölet.VISZONT NE HAGYD,HOGY MEGISMERTESSE VELED EZT A SZóT; NE HAGYD,HOGY MEGKESERITSE AZ ELETED,MERT õ BOLDOGTALAN.
2016. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz élethelyzet ez. Van nálatok családsegítő szolgálat? Fordulj hozzájuk, ők átlátván a helyzetet, talán tudnának hatni rá

Egyébként az elköltözést javasolnám, bár a húgod miatt ezt nem szívesen tennéd.


Apukáddal beszéltél erről? Mit mond?

2016. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Apukamat 4 eve nem lattam, 1 eve megtalaltam, de mondta hogy szamara halott vagyok. Anyum nagyon orult hogy elváltak, mert tonkretett minket. De ez mar nagyon regen tortent. Apai agrol nagyszulok nem elnek, anyai agrol nem erdekeljuk oket.

De koszonom a valaszokat! :) Sajnos nem tudnek hova koltozni, nagyon szeretem az iskolam es a tesomat is, es nem szeretnek megvalni toluk... :(

2016. nov. 11. 21:23
 10/15 A kérdező kommentje:
A kerdesben veletlenul elutottem. Nem tartjuk a kapcsolatot 3 eve, 4 eve nem lattam, es egy eve halott vagyok szamara.
2016. nov. 11. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!