Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hagyjam itt anyukámat?...

Hogyan hagyjam itt anyukámat? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nagymamám velünk lakik aki egy nagyon nehéz természet, már ki vagyunk tőle idegileg de egyszerűen nem tehetünk semmit. Anyukámnak már vagy 20 éve el kell őt viselnie és egyre nehezebben bírja, őt viseli meg a legjobban. Sajnos nem tehetjük meg, hogy külön költözzünk pedig szerintem az lenne a legjobb. Meg nagymamám jár(t) a pszichiátriára valamiért és kicsit félünk tőle, hogy egyszer bekattan. Egyszer már vert meg valakit mert elborult az agya. Róla most ennyi, nagyon hosszú lenne ha mindent leírnék és most nem is ez a lényeg.

Egyébként öten vagyunk a családban csak a nővérem már lassan 6 éve a barátjával él, apukám a munkája miatt általában csak hétvégén van itthon de van amikor 2 hétig nem is látjuk. Jó lenne ha többet lenne itthon de ebbe nem akarok beleszólni meg tudom, hogy azért megy, hogy pénzünk legyen... ez mindig így volt sajnos.

Nekem is van már barátom, lassan negyedik éve és közös jövőt tervezünk, gyerekeket is szeretnénk. Szeretnénk jövőre összeházasodni és összeköltözni (ház van, idősebb nálam) de még nem szóltunk róla itthon. A hétvégéket együtt töltjük mindig és van, hogy anyukám megkér, hogy maradjak itthon amikor apukám nem jön haza mert nem akar nagymamámmal egyedül maradni főleg éjszaka. Ezt teljesen megértem. De így mi lesz ha egyszer én is elköltözök? Nem laknék messze, maximum 25km-re de hétvégén is annyira vagyok tőle. Annyira rosszul érzem magam emiatt, nincs szívem egyedül hagyni de a saját életemet is rendeznem kell és így nem fog menni. Az sajnos nem megoldható, hogy itt lakjunk. Jó lenne ha apukám haza tudna jönni mondjuk minden nap és így anyukám nem lenne egyedül. Szeptembertől újra iskolába fogok járni és valószínűleg akkor lesz esedékes a költözésem mert a barátom közelebb lakik az iskolához, így kevesebb időbe és pénzbe fog kerülni az utazás. Mondjuk anyukámmal ezt még nem beszéltem meg, biztosan nem tetszene neki és megpróbálna lebeszélni szerintem.

Szerintetek mit tegyek, hogy minden jó legyen? Úgy érzem, hogy rajtam csattan ez az egész.

19/L


2016. nov. 2. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értenie, hogy a te életed, és a nagymamád miatt nem teheted tönkre. Persze az nem azt jelenti, hogy nem adsz meg minden segítséget neki utána, amit tudsz.
2016. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád helyébe képzelve magamat én biztosan nem lennék akadálya az elköltözésednek. Ha annyira tarthatatlan a helyzet mamáddal, akkor inkább mamádnak kellene felügyelet alá kerülnie (idősek otthona vagy hasonló, ahol orvos is van).
2016. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A nagyit kéne gondozás alá helyezni. Hozd fel anyudnak a költözést, és ezt, hogy mamádat hova kéne elhelyezni. Esetleg ami nálunk is szóba jött, bár más okból, hogy anyud is veled megy.
2016. nov. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

1. Elöször is neked emiatt nem kell maradni, a saját életedet kell élni.


2. A nagymama miatt anyukád beszéljen a férjével és ök ketten oldják meg, ez nem a te feladatod.


3. Ha a nagymama tényleg megtámadna valakit, akkor te mint fiatal lány, nem soakt tudsz tenni ellene.


4. Amennyiben tényleg beszámíthtatalan a nagymama, akkor kérni kell a gyámság alá helyezését, és utána megfelelö intézetbe adni.


5. OFF: szerintem még nagyon fiatal vagy a házasságkötés/gyerek programra, elöször tanulj egy jó szakmát, amiböl akár egyedül is meg tudsz élni és csak utána gondolj családtervezésre.

2016. nov. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy apukad alig van otthon, anyukad meg feláldozza az életet a nagyi miatt, nem neked kell megoldanod es kezelned. Éld a sajat életedet!

Tudom, konnyu kívülről mondani, de igy van.

2016. nov. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagymamát felügyelet alá kell helyezni! Ne haragud, de nem normális dolog, hogy rettegtek tőle és anyukád nem mer vele egyedül maradni.

Beszèld meg anyuddal, hogy költözni fogsz ès így lesz időtök kiválasztani neki a megfelelő otthont, ne az utolsó pillanatban szólj neki!

2016. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!