Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mit csináljak a...

Most akkor mit csináljak a tanárral?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva a töritanáron. A 7es gyerekemnek egy pps-en kellett a városunk történelméről, híres szülöttéről és épületéről írni.

Egymaga dolgozott vele. Rövid volt, de gondoltam hagyom, nem segítek, hagy tanulja meg egyedül, hogyan is kell egy ilyet összeállítani.

Ma mondta a tanár, hogy csak az én fiamnak lett a rossz, mindenki másnak jó és újra kell csinálnia.

Az jobb lenne a tanárnak, ha én csinálnám meg helyette.

Szóljak a tanárnak, hogy értékelhetné ezt is?

Utálja a történelmet, sokat tanul a 4esért.

Ezt a házi dolgozatot, még ha rövid is, 3 napig csinálta.


2010. ápr. 27. 15:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne csinálj semmit. Így is van elég baja a tanároknak a kekeckedő szülőkkel. Csak mostanában divat ez, hogy minden szirszarért bemászkálnak a szülők. Érdekes, több generáció is fel tudott úgy nőni, hogy a szüleik nem hisztiztek minden apróságért. Csinálja meg újra a gyerek, nem hal bele, legalább megtanulja, hogy ha nem ad ki normális munkát a kezéből, akkor rosszul jár. Nem is értem, ki megy manapság tanárnak. Már szólni se lehet, ha valamit rosszul csinált meg a gyerek. Gyerekrémuralom. Szerintem még rendes is volt, hogy csak visszaadta, normális oktatási rendszerben bevéstek volna egy karót neki.
2010. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem a minőségét értékelt le, hanem rövid volt.
2010. ápr. 27. 15:20
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
ja, ha rövid volt, akkor írja meg a gyerek újra...nem a tanárral van probléma akkor, hanem a gyereked volt lusta megcsinálni rendesen
2010. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Biztos mondta a tabár hogy x oldal legyen.

Nem kapott karót, nem értem miért hisztizel

2010. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a lehető legrosszabb dolog berohangálni az iskolába panaszkodni. A gyereknek hozzá kell szoknia, hogy vannak az életben igazságtalanságok és nem lesz mindig ott anyu vagy apu. Engem is bosszant, ha ilyen történik, és nem is kell mindent lenyelni, de amiknek nincs nagy jelentősége, szerintem kár, nemsokára középiskolába megy, ott egy ilyenért biztos hogy gúny tárgya lenne egy jó darabig.
2010. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet.

Amióta a "hülyegyerekemnek" én irom a háziajit,azóta a tanár oda meg vissza van tőle...na mit mondjak...aztán csodálkozik ,hogy a gyerekekből eltünt a tisztelet,ami még az alsós tanár néni iránt megvolt.Én meg feladtam az elveimet.Gondolkoztam iskolaváltáson,de körbekérdezősködtem,máshol se jobb a helyzet.


kekecködőknek:olyan házit kellene feladni,amit a gyerek az iskolában is meg tud csinálni egyedül,mondjuk egy dolgozat keretében.(akkor sincs ott a szülő)

Igaz a mi szüleink nem jártak be,csak évente kétszer szülőire,de még az órarendünket sem ismerték,nem azt,hogy mi a házink,illetve hogy kell megcsinálni....

2010. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem gondolkodunk ugyanúgy.A gyerekek szerintem nem tanulnak meg tanulni.

Én egészen sokáig segítettem neki a tanulásban, sőt most is. A könyvekben szövegkiemelővel kiemelem a fontos részeket a könyvekben.Sőt elmondtam, elmondom most is, előtte a tananyagot, hogy hogyan kell felmondni, felelni belőle.

De most hagytam egyedül dolgozni.

Nem tanulhatok mindig helyette. Középiskolába sem én fogok járni.

2010. ápr. 27. 16:24
 18/25 anonim ***** válasza:
Ilyen az élet, a legtöbb helyen nem az igyekezetet osztályozzák.
2010. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem várhatod, hogy empátiából jó jegyet adjon egy rosszul megírt házira.
2010. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Írta vki, higy régen nem jártak be a szülők mindenért az iskolába, csak évente kétszer, még az órarendet sem ismerték.Nálunk most is így van.Elsős korom óta egyedül tanulok, persze kaptams egítséget, amikor kellett, de a szüleim nem emelgették ki a lényeges dolgokat, nem mondták fel nekem a leckét.Elolvastam, sokszor ha kellett, és magamnak megtanultam.A szüleim meg a jegyek alapján tudták, hogy rendesen tanulok.Szerintem, nem sérteni akarlak, az pofátlanság lenne egy felnőttel szemben, de rosszul kezted el a "segítést".A gyereked teljesen önállótlanná vált.Hagyd, hogy egyedülj tanuljon, jöjjön rá, hogy hogyan tudja ő könnyen megtanulni, ha kiemeli, ha kijegyzeteli, ha sokszor elolvassa, stb.A gyereked hozzászokott, hogy ottvan anyuci.

A tanárt meg tényleg ne hibáztasd.A szülők hajlamosak rá, anyukám is hibáztatta(de soha nem ment oda), pedig csak én voltam lusta, persze ezt tagadtam, mint a legtöbben.A tanároknak ígyis van éppen elég bajuk, és noha van egy-egy tanár, akik tényleg megérdemelnék a beolvasást, a legtöbb nem ilyen.Elhiszem, hogy ki vagy akadva, de mond meg a fiadnak, hogy ne 3 napot dolgozzon rajta, hanem egyet, de csinálja a dolgát.Kétlem, hogy az a 3 nap tényleg annyi volt.Úgyértem lehet, hogy csinálta, de azt sem tudta, hogy hogyan kell, hiszen máskor segítesz neki.Ábrázndozott, nem érdekelte különösebben, félig máshol járt az esze.Hagyd, hogy ezek után egyedül dolgozzon, és csak akkor segíts neki, ha kéri, mert nem érti.De ne a megoldást mondd el, hanem segíts neki logikusan gondolkodni.7.es, lassan évvége, aztán itt a 8. osztály ami oylan gyorsan elrepül majd, a felvételik, ezmeg az miatt.És utána középsuli.Ott már egy kitűnő tanulónak is keményebbre kell váltani.A törit meg elolvassa párszor és megtanulja.Nem kell ott szenvedni a 4esért.Szóval a fiadban is van hiba, ami részben a te hibád, részben a sajátja, mert nem arra figyel.Én megértem, 2 évvel vagyok idősebb nála, én sem szeretek mindent, mégsem a tanárt okolom miatta.

15L

2010. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!