Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor örököltetek, nem éreztét...

Mikor örököltetek, nem éreztétek "keselyűnek" magatokat?

Figyelt kérdés

Vagy hiénának, nem is tudom.


Most hívtam az OTP-t, és olyan pénzéhesnek hallottam ki magamat. Nincs szükségem a pénzre, csak ügyeket kell intézni, de olyan koszosnak érzem magam, hogy amit Anyukám megkeresett egész életében, azt most csak úgy megkapom.


Pedig az ezerszeresét adnám, ha nem lennék ebben a helyzetben.



2016. okt. 24. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Én nem éreztem. Nem tehettem arról, hogy örököltem. Ugyanúgy a szüleim is örököltek előttem. Azért nem fogom az örökségem odaajándékozni másnak, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásom. Ez az élet rendje. Majd, ha én is meghalok, örököl az utódom.
2016. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Az 1-es leírta, amit erről gondolni kell.

Nincs mit hozzátenni.

Részvétem a téged ért fájdalom miatt!

2016. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
De, egy kicsit. Úgy éreztem, hogy ez nem engem illet meg, hisz nem én dolgoztam meg érte. Tavaly novemberben halt meg apám.
2016. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Reszvetem!

Ne erezd magad rosszul, sajnos ez az elet rendje, mmint a halal, koltsd olyan dologra, ami maradando, pl lakas, vagy adomanyozz belole!

2016. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Még szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben, de nem fiatal az anyukám. A hideg kiráz, ha arra gondolok, hogy egyszer majd úgy kell bemennük a tesómmal anyu lakásába, hogy a mienk, és végig kell nézni a szekrények tartalmát, bele kell nyúlni, holott soha nem kotorászunk a másik lakásában egymás szekrényeiben cuccai között. És ugyan ez a pénzügyi dolgok feltérképezésénél is.
2016. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Nézheted fordítva is: azért dolgozok keményen, azért fizetem az életbiztosítást, hogy ha majd egyszer nem leszek, akkor legyen a gyerekeimnek mit örökölni utánam.

Egyáltalán nem örülnék, ha ők ettől rosszul éreznék magukat.

Gondolom a te édesanyád is ezért tette félre, mert közben rád gondolt, és neked akart jót vele.

2016. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hát én soha nem fogok semmit örökölni,se a férjem,az tuti,úgyhogy ilyen gondom nem lesz.Lelkiismeretfurdalásom inkább amiatt van(tudom,hülyeség),hogy 3 gyereket szültem,így 3felé fog oszlani majd utánam,utánunk az örökség és mivel azért nem óriási vagyonról van szó,így már keveset fog érni.
2018. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!