Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a húszas éveitek legelején...

Ha a húszas éveitek legelején örökölnétek/örököltetek volna 8 millió forintot, azzal mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én lakást vettem belőle. Láttam sok embert aki úgy állt hozzá hogy "na csinálok valami jó kis vállalkozást", elég hamar elfogyott a pénz.
2016. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A húszas éveim elején a havi bérem (akkor még nem volt nettó, bruttó, dettó stb.), 2300 Ft volt. Nem tudom. akkor épült a házunk, s messze nem került ennyibe. 90 ezerért adtuk el a lakásunkat, 40 ezer forint kölcsönt vettünk fel, s ebből el is készült az új ház. Na jó, még egy húsz-harminc belement már beköltözés után.

Vállalkozások még természetesen nem léteztek.


***

Az a baj, hogy az ember vagy otthon van a pénz világában már fiatalon is, vagy nincs. Sajnos szinte elkerülhetetlen, hogy egy olyan ember, aki korábban napi gondokkal küzdött, a váratlanul jött sok pénzt nem tudja hasznosan kezelni.

És nem ritka az sem, hogy a tanácsadók olyan javaslatokat tesznek, ami a tanácsadónak jó, s nem annak, aki kéri a segítséget.

2016. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére vagy nem szerencsére én örököltem és vettem egy belvárosi lakást.
2016. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ariss válasza:
Az én párom 22, és házat vett, de neki csak 4 milliója volt, a többi hitel, te ilyen szempontból szerencsésebb vagy..csak okosan :)
2016. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MSmester111 válasza:
Ha városban laksz mindenképpen lakást! Annál nincs jobb befektetés, még akkor sem, ha van már egy. Akkor kiadod albiba és hozza pénzt. Ha kis településen élsz akkor is lakást, csak éppen egy közeli nagy városban. Most ráadásul baromira mennek fel a lakás árak. 8 milláért épp lehet venni egy használt, de jó helyen lévő 1,5 2 szobás lakást, szinte minden városban. (Budapest egy külön állatfajta ott nem.) És ezeket keresik a legjobban albinak is.
2016. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én vettem volna 4 panellakást és most az albérletpénzekből élnék:):):)
2016. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 marinaj válasza:
Elvégeznék egy egyetemet és nyelveket tanulnék.
2016. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!