Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom, hogyan...

Egyszerűen nem tudom, hogyan segítsek, hogy mindenkinek jó legyen. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írtam, de semmi jobb kategóriát nem találtam.

A történet:

Az egyik nagyon jó barátom beleszeretett egy csajba, aki a szomszédom a kollégiumban. A csaj lekoppintotta, de bárki elhívja valahová, szó nélkül megy, csak vele nem.

A srác nem tudott másról beszélni, már én is untam kicsit, de nem akartam megbántani. Mindig reménykedett, pedig már én is mondtam neki, hogy a csaj azt mondta, nem kell neki.

Ma reggel az ajtómon találtam egy levelet, egy kulccsal. Azt mondta, itthagyja a fősulit, mert ezt nem bírja tovább. Tehát két évet fölöslegesen járt főiskolára. Még egyszer visszajön a kollégiumba a cuccaiért. A párommal és egy barátunkkal azon gondolkodunk, hogyan beszéljük rá, hogy itt maradjon. Mit csináljunk?


2010. ápr. 25. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rá kellene világítani arra, hogy miért is kezdett el oda járni. Gondolom a jövője miatt, nem pedig csak azért, mert nem volt jobb dolga. Ha így van, felesleges ilyen gyerekes hülyeségért eldobnia azt.
2010. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is ezt magyaráztam neki. Azt mondta, hogy úgysem sikerülne egy csomó tantárgy, meg semmi. De azt meg tudná csinálni a következő félévben, amit most elbukik. Nem lenne semmi gáz.

Nagyot csalódtam a csajban is, mert olyan kis csöndes volt, meg aranyos.

2010. ápr. 25. 18:23
 3/11 anonim válasza:
Ha jol értem a dolgot a csávo elkurja az életét egy lány miatt hát nem a legjobb hozzáállás sztem és ezt vele is tudatni kéne. A csaj meg sztem egy hülye k..va ha elmegy mindenkivel. Nincs értelme egy lány miatt ilyen fesztivált csinálni ugyis lesz más akit szebbnek fog találni
2010. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És tud mondani alternatívát, hogy akkor hogyan tovább?
2010. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem árult el az életének ebből a részéből sokat a fiú, de én úgy látom, hogy nem valami tapasztalt. Tehát az első beszélgetésük alkalmával közölte a csajjal, hogy szereti. Azért ettől én is megijednék...

De én úgy gondolom, hogy ez az egész már csak azért van, mert a fiú túl sokat foglalkozik a lánnyal, meg mindig róla beszél. Szerintem ha nem beszélne róla folyamatosan, már rég elfelejtette volna.

Mert mondja, hogy nem jönne már vele össze semmi pénzért, mert tudja, hogy milyen, de attól függetlenül az érzéseinek nem tud parancsolni.

De ezért itt kell hagyni a főiskolát???

2010. ápr. 25. 18:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Van egy szakmája, de mégis jobb lenne egy főiskolai végzettség, ha már két évet erre 'pazarolt'.
2010. ápr. 25. 18:28
 7/11 anonim válasza:
Hát ezért egyáltalán nem kéne otthagyni. Lehet hogy tulzok de a föiskolátol az élete/karrierje függhet
2010. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Így van.

Más lenne a helyzet természetesen, ha pl. 1-2 éves kapcsolatból lépne ki, és "minden rá emlékeztet", és sulit vált. De soha semmi nem volt köztük egy percig, tehát nem lehet olyan nagy a kötődés! Vagy csak én tudom rosszul?

2010. ápr. 25. 18:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fejezze be ezt az évet még, vizsgázzon le. Aztán nyáron gondolkodjék, és akár passzíváltassa is magát egy évre. Ezzel semmit nem veszít, de még visszamehet folytatni, ha kitisztult afeje.
2010. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. De nem akar visszajönni. Azt mondta, így nem tud felejteni. Egyszer csak összecsomagolt, és elment. (Mellesleg az ország másik felében lakik, nem lehet visszarángatni...)
2010. ápr. 25. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!