Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztapának szeretnék a...

Keresztapának szeretnék a ballagási képemre írni valami szép idézetet de nem találok sehol?

Figyelt kérdés
ha esetleg van valami jó ötletetek irjátok le légyszi.
2010. ápr. 25. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem elég a jóra vágyni,

A jót akarni kell.

De nem elég akarni,

Tenni, tenni kell. (Váci Mihály)


Az emlék olyan virág, amely nem hervad el soha,

Eső nem tépi el, szél nem hordja tova,

Gyűjtsél tehát csokorba, amennyit csak lehet,

A csokor közt őrizd meg örök emlékemet.


Az élet szép, csak küzdeni kell érte,

Boldog az, ki célját elérte

Akarni kell és minden sikerül,

Akarni és bízni rendületlenül.


DE szerintem keresztapának nem szoktak idézetet írni rá. LEgfeljebb saját szavaiddal:


Ezzel a képpel szeretném megköszönni mind azt a sok törődést és biztatást, amivel bátorítottál és bátorítasz lépéseimben, mind a mai napig, s remélem, ezután is.


(vagy valami hasonlót) A lényeg, hogy őszinte legyen és szívből jöjjön.

2010. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt én se tudom,hogy kell e idézetet írni keresztapának de azért írok :D Ha már ez a kérdés..



A végtelenhez mérve szinte nem is létezünk , A csillagévek óráin egy perc az életünk,Az ember önmagában semmit sem ér s ha nincsen barátod elvisz a szél.

/Exupéry- A kis herceg/

JÓl csak a szívével lát az ember,Aki igazán lényeges az a szemnek láthatatlan.

/Exupéry/



Az emlékezéshez nem emlék,hanem szeretet kell,S akit szeretünk azt nem felejtjük el. /Shakespeare/



Mindennap megszűnik valami amiért az ember szomorkodik,

De mindig születik valami, Amiért érdemes élni és küzdeni. /Hérakleitosz/



Minden embernek lelkében dal van, és a saját lelkét halja minden dalban. És akinek a lelkében szép az ének , Az hallja mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/



Kövesd a megérzéseidet,ahogy a régi hajósok követték a csillagokat. Az utazás lehet magányos, de a csillagok elvezetnek célodhoz.


Emberi törvény kibírni mindent s menni mindig tovább,

Még akkor is ha nem élnek már benned remények és csodák./Hemingway/

2010. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...Nincsen szebb kora az emberiségnek, mint az első ifjúság évei.Azon láncok, melyek akkor köttetnek, nem szakadnak el örökké, mert nem a világban kerestünk még akkor barátokat, hnem a barátainkban leltük fel az egész világot.


-Kölcsey Ferenc-

--------------------------

"Merre is vagy már, messze, mint a csillag, s nem vagyok -látod- mégse nélküled.Nem mos el téged az idő, nagyít csak -e vastagodó domború üveg..." (Simon István)


--------------------------


" Játszunk egy kicsit.Tegyünk úgy, mintha emberi lények volnánk.Csak egy darabig legalább." (John Osborne)


--------------------------


" Örök emlék legyen ez a kép, s ne legyen baj, ha nem vagyok szép.De fogadd el, mert én adom neked, s jussak eszedbe, ha néha előveszed"


------------------------------


" Mint csillagok ezrei ragyognak az égen, oly sok öröm érjen téged az életben. Az álmoknak ne higyj, mert az csak hiúság, boldoggá tesz amellett a valóság.Boldogság, Szeretet mindig veled tartson, kit szíved választott soha el ne hagyjon."

--------------------------------------


Ez elég vegyes lett, mondjuk az utolsót ne a keresztapukádnak írd le :)

2010. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek.:D tetszik az összes:D
2010. ápr. 26. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!