Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiköltözünk Szlovákiába, de...

Kiköltözünk Szlovákiába, de én nem szeretném!?

Figyelt kérdés

Anyuék már nagyon rég óta tervezgették,hogy elköltözünk,de csak most tudták ezt megvalósítani.Amikor anyu elmondta,hogy Szlovákiába költözünk,szó szerint nem tudtam mit kezdeni magammal,annyira boldog voltam.Mind idáig utáltam az osztályom,mert nem igazán találtam barátokra,nem éreztem semmi osztályközösséget,annyira másnak éreztem őket,mint magamat,senkivel semmiben nem tudtam azonosulni.Nem terveztem elmondani az osztálynak,hogy elköltözünk,de mégis véletlenül elszóltam magam,és megtudták. És azóta minden más,de tényleg.Akik eddig utáltak is kedvesek velem,minden este azért fekszem le,hogy másnap láthassam őket,és beszélgethessek velük,hogy viccelődjünk EGYÜTT.Jó érzéssel tölt el,hogy egy ilyen osztály része lehetek.A héten volt 'A város napja',és ez még jobban összehozta a társaságot,ugyanis volt több csapatsportverseny,ahol mi is résztvettünk,és ott ugye egymásért is küzdöttünk,meg az ofőnk benevezte az osztályt egy főzőversenyre,ahol összes tanuló az osztályból ott volt,és mindenki ott segített ahol tudott. Az már más téma,hogy elég rossz lett a kaja:D Nem mellesleg ez az utolsó évünk együtt az osztállyal!:(


Hiába imádom Szlovákiát,hiába a kedvenc országom, úgy érzem,hogy nem tudom itt hagyni mindazt amit itt már felépítettem.Plusz a szlovák nyelvből azon kívül,hogy 'do videnia' semmit nem tudok.


Mindezt már mondtam anyuéknak,azt mondták,hogy ők ezt értik,de már megvették a lakást,már beírattak az új iskolába.Már minden fix,és október közepén indulunk is Szlovákiba!😭😭

Mit tudnék tenni ilyen helyzetben?


2016. szept. 23. 20:20
 1/10 anonim válasza:
Szerencsére még nem tapasztaltam ilyet,de nagyjából semmit nem tudsz szerintem tenni :/ Ha már megvették a lakást/házat a szüleid,onnan nincs visszaút.Nem megy az annyira könnyen.Nézd a dolognak a pozitív oldalát,Szlovákiában ugyanúgy ÚJ barátokra tehetsz szert,ismerkedhetsz emberekkel. ;) Hidd el,nem olyan rossz az,mint gondolnád...Írtad ugye,hogy megszeretted őket és teljsesen megváltoztak.Figyelj,nem kizárt,az hogy örülnek,hogy elmész VAGY csak azért kedvesek/kedvesebbek veled,mert tudják hogy ez az utolsó hónapod,és nem akarják hogy rossz emlékekkel távozz ;) Mindenesetre fel a fejjel!Szlovákia nagyon jó hely,biztos lesznek új,kedves barátaid/osztálytársaid.😁😉
2016. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad ez amúgy is az utolsó éved ezzel az osztállyal, szóval néhány hónapot vesztesz csak el a velük töltött időből. Utána sajna úgyis szétszóródik a társaság, pár évente lesz egy találkozó és kész.

Szerintem készülj fel lelkileg az új életedre! Ha már megvették a lakást, a suli is el van intézve, nem hiszem, hogy emiatt felrúgnák a szüleid az egészet, nem tudsz mit tenni.

Biztosan Szlovákiában is fogsz találni jó társaságot, jó lesz a csapat. Légy nyitott és kedves, nem lesz semmi gond. A régi barátokkal meg ma már annyi mód van a kapcsolattartásra, hogy ha akarnátok se tudnátok elveszteni egymást szem elől.

Kitartást!

2016. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az itteni barátaiddal tartod majd a kapcsolatot fb-on és hasonlókon keresztül.
2016. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért imádod annyira Szlovákiát? (Egy szlovák állampolgár)
2016. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Semmit, nyugodj bele, fiatal vagy, nem az van, amit te akarsz.



Az meg fura, hogy ki nem állhattad az osztálytársaid, aztán hirtelen akkor kezdesz el velük normális lenni, amikor menned kell. Nem úgy tűnik, mintha kicsit magad alatt vágnád a fát? (amikor elvileg velük kell az időd nagyrészét tölteni, nem erőlteted meg magad, de amikor el kéne menni, akkor meg összespannolsz velük,hogy minél nehezebb legyen).


Egy dolgot tudsz tenni, mégpedig az, hogy úgy állsz hozzá az új osztályodhoz, mint ahogy hozzáálltál a mostani osztályodhoz, amikor megtudtad, hogy menned kell.

2016. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Megnyugtatlak: csak azért haverkodnak, mert örülnek, hogy végre elmész.

Képmutatás, nem kell foglalkoznod vele. Ha maradnál, ugyanúgy szrnának a fejedre.

2016. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én is szlovákiai vagyok, itt születtem, családom is ide valósi, de mégsem beszélek valami nagyon jól szlovákul :D :D ja
2016. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Élvezd ki a maradék időt az osztályoddal.

Egyébként ha magyarlakta helyre költöztök, nem hiszem, hogy bármi hátrány ér majd a szlovák nyelv ismerete nélkül.

2016. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Helenka66 ***** válasza:
8%
Alap dolog, hogy tudd az országod nyelvét, ahol élsz. Én is Szlovákiában lakok, itt is szulettem és nem tudom elképzelni mi lenne, ha nem tudnék szlovákul. Ha magyarlakta teruleten él valaki, az nem jelenti azt, hogy onnan egész élete folyamán ki sem kell mozdulnia. Amúgy se szeretik itt a magyarokat, ha nem tudja valaki a nyelvet, pláne.
2016. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd IDŐVEL megtanulja. Attól még magyarlakta településen nem lesz semmi baja, ha nem tud szlovákul, főleg eleinte. Én inkább a suli miatt aggódnék kicsit. Most még általánosban megérti szerintem a szlováktanár, hogy az ő tudása 0, de középsuliban szerintem várható emiatt probléma.
2016. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!