Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családommal kiköltözünk...

Ha a családommal kiköltözünk Angliába, akkor ott muszáj iskolába járnom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy most leszek 10-es és ha lehetek magántanuló a magyar gimimben, és küldenék a tanárok a feladatokat, dolgozatokat, félévkor - év végén mennék vissza hogy leosztályozzanak, akkor muszáj lenne Angliába is suliba járnom?
2011. júl. 16. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható, de kalkuláld bele a dologba, hogy nem csak évvégén van vizsga hanem félévkor is.
2011. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
tanköteles vagy ott is
2011. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akárhova költözöl, az adott ország törvényei szerinti tankötelezettségi kor betöltéséig köteles vagy iskolába járni.
2011. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Angliában 16 éves korig tanköteles a diák.

Amit te akarsz az nem fog menni(hogy magán tanuló legyél) mert túl messze vagy,és évente többször be kéne menned a suliba.Az utazást nem mindig lehet megoldani,és nem csak anyagiak miatt hanem egyéb okok miatt.ú

nem tudom miért félsz az angol iskolától,de hidd el nekem,hogy sokkal jobban járnál ha kint egy angol suliba járnál.Egyrészt azért mert hamar megtanulnád az angol nyelvet.A másik,hogy a magyar oktatáshoz képest nagyon gyenge az angol oktatás.A fiam 15 éves kora óta kint tanul.Azóta már le is érettségizett,és nagyon jó angol tudása van.A felét nem kell tanulnia ami otthon követelmény.

Voltaképpen csak az angol,matek,és számtech ami kötelező.A többi tantárgyat felveheted ha akarsz érettségizni belőle.

Érdemes kint járnod college-ba..

2011. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy telefon vagy e-mail a nagykövetségre, és kiderül minden.

Itt vannak az elérhetőségeik:

[link]

2011. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Miből fizetnéd a repülő jegyet a vizsgákra?

Amúgy mért ne járnál gyakorolnád a nyelvet lennének barátaid ott kuksolnál egy lakásban mikor egy klasz városban vagy.

2011. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

H itthon bejelented, hogy kint leszel, de vizsgázni szeretnél az itthoni anyagból (félévente, és akkor elismerik az évedet), erre van lehetőség.

Kint vagy beíratkozol,. vagy sem, mert ha nem kértek segélyt, stb. azt se tudják, hogy ott vagy.

Azaz elvileg megoldható, hogy itt csak féléves vizsgákat teszel, és ott nem jársz suliba (mert nem vagy állandóra bejelentve), de nem érdemes.

Ha pl. egyházi iskolába mégy, (ott a katolikus a kuriózum, mert majd mindenki anglikán, ezért a kat. iskolák hatalmas támogatásokat kapnak, gyak. olyan elitsulik, mintz a magániksolák, de INGYEN), szóval ha én lennék a helyedben, már az ingyen angol miatt is beírtakoznék, aztán meg let.jnám, hogy milyen jegyet kapok, mert itthon levizsgáznék a magyar anyagbó, a akettő úgy sem kompatibilis, mert gy év elolódásban lennél, ezért amit kint végeznél, azt már itthon amúgy is elvégezted, ezért mindenki a nyelvtanulás miatt íratkozik csak kint be, hogy ne vesszen évet, itthon is vizsgázik. Remélem hasznos voltam, mert ez tuti..D

2011. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
" azt se tudják, hogy ott vagy" 90 napon túlra tervezett tartózkodás esetén regisztráltatni kell magát, tehát tudják, hogy ott van ;)
2011. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En is ide jarok suliba, 15 eves vagyok.

A suli nagyon konnyu, tenyleg a felet nem kerik szamon annak, amit otthon tanultunk, es angolul is hamar megtanultam. Mar erettsegiztem is. Nincs baj vele.

2011. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy KELL? Én fél évig voltam,nem regisztráltam
2011. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!