Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszafordítható ez, vagy ami...

Visszafordítható ez, vagy ami elmúlt, az elmúlt örökre?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy és mikor szinte egyik napról a másikra elmúlt a szerelem a férjem iránt. Egyik nap még imádtam, ha hozzámér és puszilgat, sőt vágytam az érintésére és az ölelésére, azonnal bizseregtem. Most már nem érzek semmit, csak azt, hogy ne! Nem bírom elviselni, ha hozzámér, ha megcsókol, élek mellette és nem vágyok rá és ez így szörnyű. Őt sajnálom, mert ő akarna engem és szóvá is tette, hogy észre sem veszem őt, olyan mintha itt se lenne, nem bújok oda hozzá. Régebben mindig hízelegtem, és sokszor elhárította főleg mások előtt nem lehetett érzelgősködni, vagy mikor terhes voltam, akkor is mindig vágytam rá, de ő meg mindig elhúzódott tőlem. Majd sokáig nem is szeretkeztünk, de mindig vágytam rá, ő annyira nem. Most meg mikor már lehetne és csak szeretni kellene a másikat már nem érzem ezt. Olyan mintha egy vadidegen akarna velem csókolozni, hogy is fogalmazzak, undort vált ki belőlem és lökném el magamtól. Ez kicsit durva így, de ez az igazság, sajnos. Miért??

Nem rég sok gondunk volt és majdnem elváltunk, de végül a férjem rájött, hogy imád minket és máshogy állt a dolgokhoz, nem volt olyan zsarnok, bár még sokszor mindig csúnyán viselkedik velem és a gyerekkel. Ezekért utána rögtön bocsánatot kér. Változni akar. Lehet, hogy a sok megaláztatás és visszautasítás és nem törödömség idáig juttatott, hogy már nem szeretem, csak megtűröm őt? Idegesít minden, már azon gondolkoztam este, ahogy néztem őt, hogy mit szerettem meg benne?! Mert már semmi sem tetszik.

Nagyon szerelmes voltam belé, hogy tudott ez így elmúlni? Borzasztó lehet neki, mert tudja, hogy valami nincs rendben, de hogy mondjam meg neki ezeket? Látja rajtam, sőt, amikor durván ellököm, látom mennyire bántja, de ez a hirtelen reakcióm sokszor. Nem bírom elviselni, ha hozzámér, a csókja is szörnyű nekem. Miért? Miért?

Hisz van egy gyerekünk, imádjuk, én mégsem vagyok boldog. Vágyakozok, de más után, vagyis nincs konkrét személy, de mással almodozok éjjel. Ez szörnyű. Mit csinálhatnék?

Teljesen nem normális vagyok!!


2010. ápr. 23. 09:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha kihűltek az érzésed, nemsok jóval biztatlak én sem. A különélésről a döntést pedig minél hamarabb meg kellene hoznod, mert így tényleg egy basavanyodott, életunt nő lesz belőled. Néhány éve a mi házassgunk is hullámvölgybe került,első felindulásában a férjem elrohant, hogy kész, váljunk el. Ezután hetekig szó szerint könyörgött, rimánkodott, porig alázta magát, hogy béküljünk. Visszaköltözött ugyan, de sose felejtem el, mennyire kifordult önmagából és mennyire nem volt férfi..Hiába győzködöd magad, nem fogsz beleszeretni. Lehet, ha kicsit külön élnétek, talán sikerülne, de így nem fog, szerintem.
2010. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Szia kedves kerdezo!Nagyon sajnalom,hogy ez tortent veled,enis az elettarsammal igy jartam,mar sokszor kiszerettem belole,a sertegetesek,es a(ittas) beszolasai miatt!De vegul mikor feldolgoztam ujra megszerettem!Viszont felek,hogy meg egy -ketto eset,es en mar nem tudom ujra visszahozni a szeretetet,mert eddig is nagyon nehez volt,de valahogy mindig visszafordult a dolog,mert megiscsak osszeillunk vele,es nem akarom ujrakezdeni massal,akivel bizonytalan lenne a kapcsolat kimenetele!Viszont ha ugy erzed,vege,attol meg nem kell elkeseredned,mert elobb utobb feldolgozod,nekem is volt olyan ,hogy 1-2honapba telt mire ujra megszerettem ot,de vegulis figyeltem amikor kedves,es abbol kiereztem,hogy szeret,olyankor megnyugodtam,es ugy gondolom,mindenkinek van eselye,hiszen senki sem tokeletes,mindenkiben van 1-2 hiba,amit ellehet viselni,en azt mondom,ne hagyd sullyesztobe veszni a dolgokat,menj el haziorvoshoz,es utaltasd be magad a pszichiatriara,es beszelj egy pszichologussal,mert hidd el minden kapcsolatban megvan a kuzdelem,en ugy gondolom,van ertek mindenkiben,es ha erzed,hogy meg szeret,te is elobb utobb ujra megbocsaltasz neki,de ezt neki is elkell mondanod,hogy idore van szukseged,es nehezen dolgozod fel a serelmeket,esetleg tanacsold,hogy egy idejig hagyjon teged,amig nem vagy tul jol lelkileg,es ha kesobb rajoszz,hogy megsem hagyod elveszni as kapcsolatotokat,akkor teszel,ha megsem akkor meg kulonkoltoztok,de gondolod ugy jo lesz neked,egy gyerekkel kulon???Te dontesed,en csak az en tapasztalataimat irom le elegge erett a gondolkodasom,enis pszichiatrira,pszichologushoz jarok,es nem szegyellem,sok ember ott kibeszeli a gondjait,de a paroddal is megkell beszelned,hogy jobban megertse,enis igy tettem,22/L Minden jot kivanok,kedves!
2010. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nekem egy barátnőm mesélt hasonlót, igaz, hogy nem házastársak voltak, csak jártak egymással. összevissza 8 éves kapcsolat. Az elején minden rendben volt (legalábbis látszólag) a barátnőm odáig volt a pasiért, viszont a pasi fokozatosan elhúzódott tőle, közös programok alkalmával nem mutatta ki, hogy együtt vannak, haverozott, sőt, amikor a barátnőmnek szüksége lett volna rá, megmondta hogy nem költözhet oda. Ezek hatására a barátnőm kiszeretett belőle, otthagyta elkezdett pasizni. A hapsi kisvártatva megint hevesen udvarolt, oda volta barátnőmért, de ő nem akarta a pasit igazán... Ez a huzavona azóta is tart... Nem sok értelme van.


Szóval a lényeg az kedves kérdező, hogy ha netán még valami csoda folytán vissza is szeretnél a férjedbe, elég valószínű, hogy ő megint elutasítóvá válik majd. Ez van. Szerintem ennek nincs sok értelme. Nem vagy még nagymama, kereshetsz igazi férfit.


Sok sikert!

2010. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért?


Mert túl sokáig dédelgetted a sérelmeidet, mintha az lenne a gyermeked. Így nem tudod elengedni őket, nem tudsz túllépni rajtuk.


A párkapcsolat interakció. Oda-vissza, adok-kapok. És nagyon fontos benne az egyensúly. Vannak szilárd és vannak törékeny kapcsolatok. A szilárdak kiegyensúlyozottak. Nekem ezt úgy magyarázták, hogy ha kapok valami jót a páromtól, akkor azt vissza kell adnom. Mivel szeretem őt, egy kicsivel többet adok neki. Ettől legközelebb ő is többet ad, hiszen ő is szeret engem. Így a szeretet növekszik köztünk. De néha rosszat kapok, mert olykor azt is megbántjuk, akit szeretünk. Akkor azt is vissza kell adnom! De mivel szeretem, adhatok egy kicsivel kevesebb rosszat, bántást. Akkor ő is így tesz majd, amíg végül olyan pici nem lesz, hogy mindketten tudunk rajta nevetni. Így őrizzük az egyensúlyt.


Akik nem így tesznek, hanem mindent lenyelnek egy darabig a kapcsolatukban a másiktól, de a lenyelt sérelmeiket gyűjtögetik magunkban, mint pénzt a bankszámlán, azok ne is csodálkozzanak, ha végül sikerül nekik beváltani egy válásra a felgyűlt "összeget".


Te azt írtad, már nem akarod megoldani. Kár. Sajnálom, hogy eddig jutottatok, amikor már nem lehet rajta segíteni, mert már nem akarod. Megértem. Mégis leírtam a fentieket, mert talán segíthet annyiban, hogy legközelebb időben kapcsolsz, és felmondod a "bankszámládat". Bárkivel is leszel legközelebb.

2010. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem teljesen tiszta a kép, kissé összemostad a dolgokat. Mi múlt el? Leírod, hogy már elmúlt a szerelem, aztán hosszan ecseteled, hogy a szexuális vonzódásod múlt el. Hízelgés, érzelgősködés, imádat, undor, vágy, vágy, vágy - ezeket az érzelmeket hangsúlyozod. És a szeretet, önmagában, "csak" nélkül?

Az nem derült ki, hogy a gyerkőc mekkora? Hasonló kérdéseket pár hónapos első kisbabás anyukáktól lehet itt olvasni - általános jelenség, hogy érzelmileg felborítja a szülőket a gyerek. Gondoltatok-e már arra, hogy párterapeuta segítségét kéritek?

Nincs másik férfi az életedben, ezt írod. Ebből én meg azt gondolom hogy akkor visszafordítható ez a helyzet, de ha csak akarjátok, ha nem mondotok le a kapcsolatotokról és nem úgy álltok hozzá, hogy én ezt most már így érzem és ez van.

2010. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!