Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimondta, hogy elmúlt a...

Kimondta, hogy elmúlt a szerelem! Mi legyen most?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, jelenleg az esküvőt tervezgetjük. Már rég tudom, hogy elmúlt a rózsaszín köd mindkettőnknél, már nem írunk szerelmes üzeneteket a másiknak, nem becézzük annyit egymást mint régen stb. Részemről ez csendesen átalakult szeretetté, ami tökéletesen megfelel nekem. Most kicsit labilis időszakban vagyunk, és a tegnap egy őszinteségi beszélgetés során ecsetelte, hogy nagyon elmúlt a szerelem mindkettőnk részéről, és most vagy az a helyzet, hogy megszoktuk egymást és együtt maradunk vagy az, hogy mindketten félünk kimondani a szakítást. Igaz amit mondott, de mégis ledöbbentett, ahogy megfogalmazta azt. Olyan rossz volt hallani, hogy nem szerelmes. Az a megszokás meg olyan rosszul esett, még akkoris ha van benne igazság. Tényleg megszoktuk egymást, összecsiszolódtunk, de ez maga a szeretet! Amikor nem várod el, hogy befejezze a mondatot, mert tudod mire gondol stb stb.


Volt ilyen időszakotok? Mi lett a vége? Adjatok tanácsot, úgy el vagyok keseredve. Én nem akarom feladni ezt a kapcsolatot, nagyon összeillünk, és el tudom vele képzelni az életem...


2011. aug. 21. 09:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ha már most csak úgy vagytok vele, hogy megszokás akkor mi lesz 10-15 év múlva? Szüleim is így házasodtak, hát nem kicsit utálják egymást és mennek egymás idegeire.
2011. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ez "normális". Nyilván, a szerelem nem olyan intenzív mint az elején, és 4 év után átmegy megszokásba, de ez van. Szerintem rengeteg helyen ez van, csak nem beszélnek róla az emberek. Egy idő után mindent megszokunk, valahogy próbáljátok felfrissíteni a dolgot, főleg hogy tervezgetjétek az esküvőt is, azért ott van izgalom bőven. Plusz kettesben kicsit romantikázhatnátok, vagy mondjuk randizhatnátok újra a régi helyeken. Próbáljátok meg valahogy vissza hozni azt az érzést, amikor még vártátok hogy mikor találkoztok, hova mentek stb.
2011. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszín köd MINDIG elmúlik. Van amikor 2 hónap után, van, amikor fél éve, ritka esetben 1-2 év. Ettől még a szerelem nem múlik el, csak átalakul. Ez mindig, minden kapcsolatban így van. Hiába keresel mást, akkor is ez fog történni. Ha megvan a mély szeretet, és képesek vagytok harmonikusan együtt élni, azt nincs értelme feladni egy új pár hónapos rózsaszín ködért, ami ugyanúgy múlandó
2011. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is 6 éve vagyunk együtt, és ez ránk is iagz. Szeretjük egymást, megértjük egymás problémáit, nagyon ritkán veszekszünk, és szép párt alkotunk mások szerint is. Harmonikus a kapcsolatunk, lángoló szerelem nélkül.

Én azt gondolom, hogy ez törvényszerű, hogy a szerelem elmúlik. És azt mondom, akkor kell összeházasodni, mikor már eljutottatok idáig. Mert vannak nagy szerelmek, aminek elmúlása után gyűlölet lesz, van ami után meg barátság. Persze nem ilyen feketén-fehéren, de valahol így van. Ha a harmónia megvan, a szeretet és a tisztelet is, akkor minden megvan ahhoz, hogy boldogan éljetek egymással. És kiegyensúlyozott szülők legyetek.

2011. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek vagytok és melyikőtök mondta ki? A nő vagy a férfi?

Kérdezed, hogy volt-e ilyen időszak. Nos nekem egyszer volt egy ilyen időszak, a kapcsolatunk 4 éves korában, hogy úgy éreztem akkor, hogy csak összeszokott lakótársak vagyunk, akik között ugyan mégcsak feszültség sincs, de számomra kissé unalmassá vált. Ekkor eléggé eljátszottam annak a gondolatával, hogy kilépjek ebből a kapcsolatból, volt is egy másik lány, akit akkor el tudtam volna képzelni következőnek és ő benne is lett volna. De azt is megvallom, hogy amikor komolyan terveztem a szétmenést, akkor valami elmondhatatlan szomorúság fogott el. Nem az a manapság puffogtatott társfüggőség, hanem egy hatalmas lelkifurdalás és rádöbbenés, hogy mégiscsak szeretem. És annyira hálás voltam a sorsnak, hogy mindebből ő semmit meg sem sejtett. Ez méginkább megerősítette a kapcsolatunkat.

De sajnos most, hogy már 13 éve vagyunk együtt, most ő az, aki ellaposodottságra hivatkozva szünetet kért. Igaz, hogy ez a szünet végülis nem valósult meg teljesen, mert napi szinten összejárunk és ő kihangsúlyozta, hogy ne temessük a kapcsolatunkat, de idő kell neki. Innentől két irányba vezet az út. Vagy rájön, hogy hülyeség lenne szétmenni, hiszen van még annyi "tartalék" a kapcsolatban, hogy meg tudunk újulni vagy különben egy nagyon fájdalmas szétmenés lesz ebből mindegyikünk számára.

És én is úgy vagyok, mint Te, hogy nagyon nem szeretném elveszíteni, én vele szeretnék megöregedni, de sajnos az én sorsom is az ő kezében van.

2011. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Huszonévesek vagyunk mindketten és a férfi tag mondta ki. Többes számban mondta, úgy általánosságban, tehát: "mindkettőnknél elmúlt a szerelem"... Lehet, hogy így könnyebb kifejezni, nem tudom :(


Örülök, hogy megosztottad a hasonló eseted, annál is inkább, mert te vagy a férfi tag, így kicsit beleshettem a másik oldal érzés- és gondolatvilágába ilyen esetekben. Sok türelmet a nehéz időszak átvészeléséhez!

2011. aug. 21. 10:19
 7/27 anonim ***** válasza:
09.44 nagyon jol mondja, csak egyet tudok erteni vele!
2011. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális dolog. A szerelem elmúlik mindenképpen. Ha szerencsések vagytok, akkor ez átalakul szeretetté, majd később egy erős kötelékké az évek múlásával. Most még a csapból is az folyik, hogy életünk végéig szerelmesnek kell lennünk, és ha ez elmúlik, akkor vége a kapcsolatnak, holott ilyen sosem volt. A férjemmel 15 éve vagyunk együtt. Öt év után esküdtünk, és nem voltunk már akkor rég szerelmesek, de szerettük egymást. Ő velem akarja leélni az életét ( ezt még most is mondja ), én meg vele, pedig szerelmesek már nagyon régen voltunk egymásba. Van egy négy éves, és egy három hónapos lányunk is, mindketten imádjuk őket. Ha most kérdezné valaki, hogy mit érzek a férjem iránt, azt mondanám, hogy mintha a testvérem lenne, vagy még több. Ennek ugyan semmi köze nincs a szerelemhez, de szerintem annál sokkal jobb. :)
2011. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez hullámzó. Az én párom 2,5 év után mondta ki azt, hogy már nem szeret annyira mint rég, de hozzátette hogy ez csak hullámvölgy szerinte a köztünk levő problémák miatt. Én akkor ezt majdnem szakításként értelmeztem, de ő nem akarta velem feladni. Később, mikor újra kitárgyaltuk a dolgot, elmondta, hogy ő nem mondta azt hogy nem szeret, csak már nem annyira. De részéről ez tényleg hullámvölgy volt, és el is múlt néhány hónap után azt mondta, számára minden szinte teljesen olyan mint az elején volt. Nekem is volt 4 olyan hónapom ezelőtt, amikor félig-meddig beleszerettem másba. Később rájöttem, hogy ő ezt megérezte, és az ő elhidegülése pontosan ekkor kezdődött. Én hamar rájöttem, hogy igazából őt szeretem, és én még most is olyan szerelmes vagyok belé, hogy néha már azt érzem, hogy belebolondulok. Múltkor ő is elalvás előtt magához ölelt és azt suttogta: "Nagyon szeretlek téged, édesem, elhiszed nekem?"

Régebben ha azt mondtam: "amikor még szerelmes voltál belém...", sose javított ki. Most nemrég ugyanígy kezdtem a mondatot és kijavított, hogy "Édesem, én még mindig szerelmes vagyok beléd." Azt nem tagadja ő se, hogy elmúlta rózsaszín köd, amikor levegőt se tudtunk venni egymás nélkül, de ami köztünk van, az legkevésbé sem barátság vagy testvéri kapcsolat és nem is csak szex. Nem tudok jobb szót rá: szerelem.

4. év

2011. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, miért csinálja ezt az emberiség magával??? Nem a szerelem múlik el, hanem az a minek is nevezzem "löket", ami az elején volt. Leválik a rakétáról (= kapcsolat), de a rakéta megy tovább! És ami marad, az is szerleem (vagy AZ A szerelem), hiszen mást érzel apárod iránt, mint mások iránt. Minden kapcsolat (ha jól működik él és lélegzik, távolodik és közeledik. Ha gond van, akkor meg kell oldani együtt, ahogy az elején elképzeltük. (Csak amikor tényleg gond van inkább váltunk.) Szerintem nemhogy nem tragédia, de természetes folyamat, ami veletek történik. El kéne fogadni, hogy most ez az időszak van. Kellene több romantik,a, több ez, több az? Hajrá! Nem kell rögtön a szakításon gondolkodni. És rohadtul nem kell azokra hallgatni, akik szerint "ha már most is így, mi lesz később?", mert az ő kapcsolataiknak is így (változóan) kell működniük - normális esetben. Szurkolok nektek, hajrá!
2011. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!