Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleid gondolnak egyet,...

Ha a szüleid gondolnak egyet, és átugranak hozzátok, felhívnak előtte, vagy csak úgy váratlanul felcsöngetnek?

Figyelt kérdés

Leszögezem: SZERETEM A SZÜLEIMET, ÉS SZíVESEN LÁTOM ŐKET AZ OTTHONOMBAN.


DE: most már ott tartunk, hogy a legváratlanabb időpontokban állítanak be, pl. este hétkor, vagy reggel 8-kor. (Én gyesen vagyok, szóval tudják, hogy általában otthon tartózkodom)

Legutóbb pl. előtte való nap megbeszéltem anyukámmal, hogy másnap 11-12 óra magasságában átjön, és sétál egyet az unokával. (Amiért én rettenetesen hálás is voltam neki, főleg, hogy ez nem sűrűn fordul elő, mivel nem az a "gyermekmegörző nagyi" típus) Szóval megbeszéltük, hogy 11-12h körül jön. Erre minden előzetes bejelentés nélkül beállított délelőtt 9-kor, amikor más dolgom is lett volna.


Vagy csak úgy felcsöngetnek apuval este hétkor, hogy jöttek kicsit unokázni. (Aminek persze örül az ember, csak nem így, váratlanul)


Hetente egyszer-kétszer-háromszor találkozunk, egy városban élünk.


Az a nagy próblémám, hogy én amúgy sem szeretem a váratlan vendégeket, pedig vendégszerető vagyok. De az ismerőseim mindig ideszólnak, mielőtt jönnének.


Viszont ha szóvátenném ezt a szüleimnek (60 évesek, van mobiltelefonjuk is), akkora nagy sértődés lenne belőle, hogy egy hónapig nem is hallanék felőlük. Totál félreértenének.


Mi a búbánatot tegyek... Mostanában már 210-re ugrik a vérnyomásom, miközben jönnek föl a lépcsőn...


Bunkó lennék...? Nálatok hogy működik ez a dolog?


2010. ápr. 22. 18:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jaj, mindenkinek köszönöm a válaszokat, tanácsokat! :-)
2010. ápr. 23. 07:52
 12/15 A kérdező kommentje:

22.43!

Hát hihetetlen, mintha én írtam volna a soraidat! :-D


Dettó ugyanez a helyzet nálunk, nappali, étkező, szülői háló, iroda, ruhaszárító -mind ugyanazon a 20 m2-en... Még be sem vagyunk bútorozva teljesen, úgyhogy ha felgyűlik a vasalnivaló, el sem tudom rejteni. Ha meg még a vasalódeszka is elő van szedve + a ruhaszárító kinyitva, alig lehet mozogni a szobában. OLYANKOR NE JÖJJÖN SENKI!!!!!!!!!


És totál úgy van, ahogy mondod -egy ilyen kicsi lakásban elég, ha két könyvet nem teszel vissza a helyére, már káosz van. Tudom miről beszélek, nagy házban nőttem fel, mégis sokkal, de sokkal hamarabb ki lehetett takarítani, mint ezt a pici lakást. És a nagy házban jóval tovább tartott a renhatás.


Szeretem a vendégeket, és úgy veszem észre, szívesen is jönnek hozzánk, DE csak olyankor tudok örülni nekik, ha minden csili-vili, WC kipucolva, ruhák kivasalva, elpakolva, minden elmosogatva stb...

2010. ápr. 23. 08:04
 13/15 A kérdező kommentje:

Sajnos az kizárt, hogy célozzak erre a szüleimnek...

Talán az bejöhet, amit egy hozzászóló írt, hogy a férjem legközelebb egy szál laza alsógatyában, amiből még a tökei is kivillanak, nyit ajtót. :-D :-D

Én meg imitálni fogom, hogy épp alszom.


Amúgy szerintem ezen is megsértődnek majd...


Borzasztó tekintélyelvűek, soha a büdös életben nem fognak egyenrangú félként kezelni.

2010. ápr. 23. 08:11
 14/15 A kérdező kommentje:
22.43, amúgy én is az a típus vagyok, hogy időnként nincs kedvem senkihez, jólesik néha a csend, senkivel nem akaródzik beszélgetni. :-)
2010. ápr. 23. 08:16
 15/15 anonim ***** válasza:

22:43-as vagyok. látom értjük egymást! :) jót mosolyogtam azon, hogy wc-t kipucolni, elmosogatni, mert én is detto így vagyok vele. és igen azt, hogy pici helyen ha 2 könyv nincs elrakva már kupi van csak az érti, aki lakott már tényleg kicsi helyen. az ember azt gondolná, kis hely, könnyű rendet tartani... aha! szinte lehetetlen, mert nem tudok elpakolni rendesen, mindig van, ami szanaszét van pedig szeretem a rendet, de egyszerűen tényleg nem tudok mindent elpakolni, a szekrényekből kifolyik már a cucc. :( egy nagyobb házban sokkal könnyebb rendet tartani és ha valamiért mégis kupi van az ember átvezeti a vendéget a másik szobába. na ezt én nem tudom megtenni, sajna.

ami meg azt illeti, hogy nem tudod ezt a szüleiddel megbeszélni, hát igen. én se gondoltam volna, hogy az lesz a vége, hogy anyám totálisan megsértődik. valahogy mégis muszály a másik tudtára adni, hogy nem szeretjük, ha csak úgy beállítanak, hiszen akkor évtizedekig szívhatjuk emiatt a fogunkat, mert maguktól nem fognak megváltozni. talán az alsógatyás dolog beválna. :)

sok sikert neked! :)

2010. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!