Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleid gondolnak egyet,...

Ha a szüleid gondolnak egyet, és átugranak hozzátok, felhívnak előtte, vagy csak úgy váratlanul felcsöngetnek?

Figyelt kérdés

Leszögezem: SZERETEM A SZÜLEIMET, ÉS SZíVESEN LÁTOM ŐKET AZ OTTHONOMBAN.


DE: most már ott tartunk, hogy a legváratlanabb időpontokban állítanak be, pl. este hétkor, vagy reggel 8-kor. (Én gyesen vagyok, szóval tudják, hogy általában otthon tartózkodom)

Legutóbb pl. előtte való nap megbeszéltem anyukámmal, hogy másnap 11-12 óra magasságában átjön, és sétál egyet az unokával. (Amiért én rettenetesen hálás is voltam neki, főleg, hogy ez nem sűrűn fordul elő, mivel nem az a "gyermekmegörző nagyi" típus) Szóval megbeszéltük, hogy 11-12h körül jön. Erre minden előzetes bejelentés nélkül beállított délelőtt 9-kor, amikor más dolgom is lett volna.


Vagy csak úgy felcsöngetnek apuval este hétkor, hogy jöttek kicsit unokázni. (Aminek persze örül az ember, csak nem így, váratlanul)


Hetente egyszer-kétszer-háromszor találkozunk, egy városban élünk.


Az a nagy próblémám, hogy én amúgy sem szeretem a váratlan vendégeket, pedig vendégszerető vagyok. De az ismerőseim mindig ideszólnak, mielőtt jönnének.


Viszont ha szóvátenném ezt a szüleimnek (60 évesek, van mobiltelefonjuk is), akkora nagy sértődés lenne belőle, hogy egy hónapig nem is hallanék felőlük. Totál félreértenének.


Mi a búbánatot tegyek... Mostanában már 210-re ugrik a vérnyomásom, miközben jönnek föl a lépcsőn...


Bunkó lennék...? Nálatok hogy működik ez a dolog?


2010. ápr. 22. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Hát értem mi a problémád. A párod hogy viszonyul ehhez? Szerintem először vele beszélj.

Más dolog: inkább örülj, hogy élnek a szüleid, és szívesen látogatnak Téged és a Babát és szeretnek titeket! :) Ha korábban jött Anyukád, akkor korábban jött. :) Máskor készülj úgy, hogy valószínűleg korábban fognak jönni és nem lesz probléma :)

2010. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is váratlanul jön apukám, de annyira nem gyakran, hogy zavarjon.Amúgy én is olyan vagyok, mint te, nem szeretem a váratlan vendégeket. Nekem az utcánkban lakik nagyanyám testvére. Ő volt ilyen reggel fél 8-tól este 7ig bármikor típus, de megoldottam, nem mentem ki, mikor csengetett. Kicsit bűntudatom is van most emiatt, de elegem lett a napi 7-8 átjárkálásból.

Úgyhogy én megértelek. Szülőkkel szemben még nehezebb és talán igazán jó megoldás nincs is erre...

2010. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár elég rég volt, de mikor mi összeházasodtunk a férjem apukája hajnaltól taxizott. Képes volt reggel 6-kor beállitani mikor arra járt, mi meg még jócskán aludtunk volna. Egy darabig türtem, aztán finoman szóvá tettem. Sértődés lett a dologból, de elég hamar megbékéltünk. Szerintem finoman próbáld meg figyelmeztetni a szüleidet, hogy már külön életed van. Elsőre próbálkozz azzal hogy: Mi lett volna ha most nem vagyunk itthon, máskor szóljatok ha jöttök.
2010. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

mondd meg nekik! néma gyereknek....


az elsőnek üzenem, hogy ő se örülne a szüleinek, ha mondjuk akkor állítanának be, ha épp szexel a párjával

2010. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
hát igen, nekem is épp a szex ugrott be, h na akkor mivan ha épp akkor esnek be, mond meg nekik finoman, h csörögjenek már rád mielőtt elindulnak legalább, mert lehet h el kell ugranod, szerintem ez nem bunkóság
2010. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

:-)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Hogy mit szól hozzá a párom? Hááát, nem nagyon szoktunk egymás anyjára/apjára rosszat mondani. De igen, amikor hirtelen kapkodva magára kell vennie egy pólót-nadrágot, bizony nagy levegőket vesz... :-) Egész nap gürizik, jól esik este egy sör mellett egy szál alsógatyában néznie ki a fejéből, én is lazán, pólóban, bugyiban, ejtőzünk a párommal meg a gyerekkel az ágyban, erre meg csöngetnek.


Igen, szex közben is előfordult már... :-)


De nem is ez a baj. Jöjjenek, csak előtte legyen időm kicsit összekapni magamat, a lakást... 10 perc elég lenne.

2010. ápr. 22. 18:51
 7/15 anonim ***** válasza:
LEgközelebb ha ennyire váratlanul jönnek szerintem beszéld meg velük. Mondd el szépen, hogy szeretnéd ha legalább ide telefonálnának előtte, hogy összedobd magad. Teljes mértékben megértelek, nekem nagymamék ilyenek, és örülök hogy jönnek de tényleg kellemetlen tud lenni. Ha szólsz nekik szerintem biztosan megértik (bár nem biztos hogy változni is fog, apukámat nagyon rég nembírom rávenni hogy szóljon mieleőtt tervez valamit... Múltkor felhívott reggel nyolckor, hogy tíz percem van elkészülni...)
2010. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Anyós olyan 1,5 km-re lakik tőlünk,kicsit aggódtam,hogy lányom születése után itt fog jönni menni,de inkább mi megyünk.Ő nagyon ritkán jön és mindig felhív előtte,hogy egy kicsit feljönne ha jó.Dél után jött mindig és 4-5 körül már le is lépett,hogy ne zavarjon minket amikor párom haza jön.

Szüleim kb 2 havonta egyszer jönnek és mindig bejelentik (250 km-re laknak).Ha csak pár km lenne a távolság akkor többször jönne és csak akkor hívna előtte ha olyan időbe jönne mikor párom már itthon van.

2010. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

CSak egy tipp...

Ha legközelebb váratlanul jönnek,ne kapd össze magad, a párod is maradjon úgy ahogy volt.

Hidd el, ők lesznek zavarban és veszik a lapot hogy ne jöjjenek bejelentés nélkül.

Ennyi.

Nálunk bevált és harag sem lett belőle.

2010. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
abszolút megértelek. pár hete vesztem össze anyámmal e miatt. felhívott, hogy menjek már ki nyissam ki a kaput, mert mindjárt itt lesz... volt, hogy mentünk el, párom a fiunkat öltöztette mikor beállított, nagyon kicsi a hely nálunk szó szerint kerülgetnem kellett anyut. volt, hogy ,már a szomszéd utcában voltunk, mikor párom félreállt kérdeztem, miért? mert épp elment mellettünk anyám. ilyenkor mindig kedvesen mondtam, neki, hogy szóljon ha jön, ne jöjjön potyára. ami finom célzás akart lenni, hogy egyáltalán nem szeretem, hogy csak úgy beállít. én szeretem, ha rend van, szeretek szépen összepakolni, bárki is jön én ne pont hajmosás előtt legyek és egyáltalán: van amikor nincs kedvem senkihez. na legutóbb ezt meg is mondtam neki, teljesen logikus érvekkel, azt is mondtam, hogy miután irinyó-pirinyó lakásban lakunk, így is kellemetlen, hogy csak az ágyra tudom leültetni, ha jön valaki, ha meg 1-2 dolog nincs a helyén akkor már olyan, mintha óriási kupi lenne és nincs másik helység ahova átvezethetném. múltkor mikor pont menet közben találkoztunk vele épp óriási rendrakásban voltam: kipakoltam a fél szekrényt, az egész padló tele volt és az ágyon is két fenéknyi hely volt, egy a kisfiamnak, egy meg nekem... hát nem tudom mit szóltam volna, ha akkor beállít. lényeg a lényeg irdatlanul megsértődött és bármilyen észérvet hoztam fel nem volt hajlandó megérteni, hogy nem szeretem ha így állít be. mert ő az anyám. sőt még azt is megkaptam, hogy én mindenkinek meg akarom mondani, hogy mit csináljon. nem akartam elhinni, hogy egy ennyire egyszerű kérést nem hajlandó tiszteletben tartani, hiába mondtam, hogy nekem ez nem jó. közölte velem, hogy ő ezt nem tudja előre, mikor mit csinál stb. mondtam neki, hogy de amikor elindul miért nem szól, hogy jönne, miért akkor szól, amikor 2 utcányira van? már amikor szól... és nem volt hajlandó ezt megérteni, teljesen megsértődött,. még az jött ki, hogy én vagyok a szemét. kérdeztem tőle, hogy mi van ha nincs kedvem senkivel találkozni és beállít mondjam azt, hogy bocs, de most rossz kedvem van, nincs kedvem beszélgetni? erre azt mondta igen, nem fog megsértődni. na persze. azok után, hogy ezen teljesen kiakadt, el tudom képzelni mit rendezne, ha jönne, én meg azt mondanám, nem érek rá, mert pl takarítok. szerintetek? bocs ha hosszú lett... :)
2010. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!