Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig szólhat bele...

Hány éves korig szólhat bele az apám az életembe?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és olyan mint ha fogoly lennék otthon.Amikor hazajövök az iskolából fel kell hívnom telefonon az apámat,ha 1 kicsit később hívom fel már számon kéri hogy miért.A tesóm kapott autót mert segített nekik apám,és már 20 évesen elköltözhetett otthonról a pasijához,én meg 21 évesen sem aludhattam a pasimnál,és a pasim ezért szakított velem.Amikor mondtam hogy mi szeretnék lenni,beleszólt hogy az nelegyek és most olyan szakmám lessz amit nem is szeretek csinálni,csak azért mert azt mondta,hogy nincs másra lehetőség.És tagadja hogy ő nem mondta hogy ez legyek.Sohasem védett meg amikor piszkáltak az iskolába,hanem azt mondta hogy ne hozzam haza az iskolai problémáimat.Amikor mondtam h azzal szeretném megünnepelni hogy ha leteszem a szakmát h elmegyek külföldre,akkor rögötn azt mondta hogy az büdös ország,csak azért mert minden külföldit utál,és ccsakl magát szereti.Meg hogy inkább pénzt kéne keresnem és nem elkölteni,és nem is az ő pénzén mentem volna,hanem ösztöndíjból.Ja és csak üvöltve tud velem beszélni ilyenkor.Ő meg alkoholra költi a pénzét és mindenbe beleszól,a tesóm a kis kedvencemert egész életében őt védte,a tesóm nem is beszélget velem mert el van száva magától,olyan mint ha nem is lenne a tesóm.Ja és cak úgy nem is szoktam szórni a zsebpénzemet,hanem azt veszek belőle ami kell.Szerintetek nem olyan mint ha az apám fogva tartana,mint ha otthon börtönbe lennék?
2010. ápr. 22. 16:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
99-ig, ha még akkor is otthon laksz ...legyél önálló, költözz el, menj külföldre ( akár bébiszitternek)
2010. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nála laksz
2010. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Amíg Ő tart el
2010. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
attól, hogy ott lakik, nem kell beleszólni.Ismerek egy srácot, 26 éves, dolgozik, de otthon lakik, de előtte se szóltak bele a dolgaiba....
2010. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint 18 éves kortól felnőtt ember vagy.Vagyis azt csinálsz amit akarsz.Ha elköltözöl,ha külföldre mész senkinek semmi beleszólása nem lehet.Ha törvénytelen dolgot teszel akkor annak megfelelően ítélkeznek feletted.Szóval Felnőtt (szavazó) ember vagy,így nem szólhatnak bele az életedbe.

De amíg "gyerekesen viselkedsz"(ha nem írod az elejére,hogy 23 éves vagy azt hinném,hogy egy 15 éves írta a sorokat) Amíg apád tart el,amíg ő etet,itat,iskoláztat,és amíg az ő házában laksz addig az ő szabályai szerint kell élned..Ha nem tetszik akkor el lehet menni,új életet lehet kezdeni..

Az egy másik dolog,hogy a testvéred mit kap,mit nem kap meg,hogy az apád hogy bánik vele.Az egy másik történet,másik élet..Ezen csak morogni tudsz de az életed nem lesz se jobb,se rosszabb már..

2010. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%
Egy nagy frászt már, dehogyis. És ha 30-35 éves koráig is kényszerül ott lakni? Nem olyan egyszerű elköltözni manapság, főleg nem egy pályakezdőnek. Akkor a fél életét az apja irányíthatja és megvénül, mire felnőttnek számíthat? Gondolkozzatok már egy nagyon picit!! Milyen hülye felfogás harapózott itt el? Ha egy felnőtt embertől megvonjuk a szabadságát és gyerekként kezeljük, abba bele is őrülhet! A szabadságvágy az ember alapösztöne!
2010. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"attól, hogy ott lakik, nem kell beleszólni.Ismerek egy srácot, 26 éves, dolgozik, de otthon lakik, de előtte se szóltak bele a dolgaiba...."


dolgozik, nem eltartják...ott a különbség

2010. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
HA dolgozik és beszáll a rezsibe a kajába akkor számít felnőttnek
2010. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát

Amíg nincs keresete amíg a szülei tartják el addig nem önálló

2010. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én is otthon lakom, pályakezdő vagyok, és még nem tudok elhelyezkedni, 100(szószerint) helyre beadtam az önéletrajzomat, mégsem sikerül. Mégse szólnak bele a dolgaimba. Max 1-2 dologban.Nem olyan egyszerű elköltözni. Azon a környéken meg ahol én lakok, marha drágák a lakások is, meg az albérlet is.
2010. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!