Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy válás kb meddig tart?

Egy válás kb meddig tart?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van gyerek vagy nincs, közös megegyezéses vagy borogatós stb.
2016. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagynénémnél a vagyonmegosztást is beleszámítva 16 év volt. Röhej.
2016. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt gyerek, volt házassági szerződés a vagyonmegosztásról, és közös megegyezéssel indítottunk. 4 hónapra kaptunk időpontot, és az első tárgyaláson le is zártuk. Mindketten lemondtunk a fellebbezési jogról, így aznap hatályba lépett a válás. A tárgyalás kb. 20 perc volt. Így 4 hónap alatt zajlott le az egész.
2016. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Feleségem nagybátyja kevesebb, mint 1 hét alatt megkapta a végzést a beadvány után. Meg tudtak egyezni civilizáltan.


Az én szüleim 94-ben kezdték és 2008ban fejezték be. Volt, hogy hajnal 3kor a behajtó csöngetett be és kérte apám kispárnáját. 40 000 forintjába került ez az akció, de megérte neki a félelemkeltés. Most meg csodálkozik, hogy egy gyereke sem akar vele szóba állni.

A perköltségük 8 millió forint volt a 12 év alatt. A gyerekek meg nem kaptak még egy nyavalyás biciklit sem a válásból. Nekik megérte a 8 milliójukat másra költeni, mintsem a család megmaradt, de széthullott tagjaira. :) Anyám egy lepukkant kecót örökölt, apámnak van 3 nyaralója 4 háza bp-n. Persze egyikhez sincs közünk. Az a "sajátja" és "csak a válás után tett rájuk szert". :)

Még azért is rám küldte a hatóságot, hogy tanúskodjak azért, hogy anyám miatt betegedtem meg télen, mert nem képes vigyázni rám. Úgy elküldtem a bírót a kva anyjába, hogy csak csengett!


De a 16 éves még durvább lehetett!

2016. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

14* nem, 12.

Röhögés közben nehéz számolni.

2016. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 ede1219 ***** válasza:
100%

Nekem öt perc volt, nem volt gyerek, és vagyon se.

Ott helyszínen jogerős is lett.

2016. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Apád kispárnáját kérték, de ő a félelemkeltő?

Ez így hülyeség.

Nincs olyan végrehajtó, aki ezt megcsinálja, inkább odaküldött valakit, aki pénzért odament hajnalban.

Hivatalos ügyeket nem így intéznek.

Az tiszta, hogy valakit lefizetett, de egy végrehajtó ilyet biztos nem tesz.

Egyébként nagyon zavaros, amiket írsz, ha nála csengetett a végrehajtó, akkor anyád volt a felbujtó, miért apád az, akivel végül nem állnak szóba a gyerekei?

Mert pénzéhes haszonlesők vagytok?

Tudom, meg fogod cáfolni, mert a bírót is úgy elküldted...

azért én elosztom kettővel, amit írsz, mert nagy szavak ezek, csak elég rajolásnak tűnik.

Meg ha nem haszonleső lennél, akkor nem írnál ilyesmit, hogy egy biciklit nem kaptatok ti gyerekek.

Miért kaptatok volna?????

A válás nem öröklés, nem a családban kell szétosztani a vagyont, hanem a 2 fél között történik vagyonmegosztás.

A gyerek nem résztvevője a válásnak, nem jár neki semmi.

Egy nem haszonleső nem írna olyat, hogy "pesze semmi közünk" az apuka 7 ingatlanjához.

Miért lenne közötök hozzá?

Ti dolgoztatok meg érte?

Ő kereste meg a rávalót, az ő tulajdona.

Maximum akkor lehet hozzá közötök, ha ő meghal, de ilyen gyerekek esetében épeszű ember gondoskodik arról, hogy ne legyen örökség.


Egyébként a normális idő néhány hét - néhány hónap, ha a felek meg tudnak egyezni. Várostól, bíróságtól függ, hogy mekkora a leterheltségük. Kisvárosban gyorsabban mehet, nincs több hónapos várakozási idő.

Olyan, mint a hagyatéki tárgyalás a halál után. Nagyobb városokban egy év is eltelik, máshol meg 1-2 hónap után már jön a levél, és ez jellemzően kistelepüléseken tud megvalósulni.

Az én szüleimnél néhány hónap telt el, ez egyszerűen a bürokrácia, a lassú ügyintézés miatt.

2016. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Utolso valaszoló, nagyon nem érted a kerdezöt, " haszonleséssel " vadolod, nagyon a vagyonán kuporgó apuka partjan vagy , gondolom hasonszöru.

A kerdezönek igaza van abban , h a 8 milliot normalis csalad inkabb közös programokra, a gyerekekre vagy egymasra forditotta volna , mintsem a konfliktusokra.

Es a gyerekeknek a szulö köteles olyan életszinvlnalat biztositani , amin ö maga is él , mert nem kérték magukat a világra es föleg nem ellenségek.

A szulö vagyonahoz közuk van...

2016. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Olvasa utana a csalad fogalmának!
2016. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
7: Te ott voltál, te tudod mi történt. Köszönöm a kiegészítést.
2016. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!