Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tűritek a párotok...

Meddig tűritek a párotok munkanélküliségét?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 19:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem rég vesztette el a munkáját akkor segíts rajta, hogy minél hamarabb talpraálljon.
2016. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Ameddig valóban akar új állást találni - és tesz is érte.
2016. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem én nem tűrtem, hanem a párom nem viselte el,hogy nincs munkája. A szakmájában nem talált munkát, úgyhogy elment gyári munkára. Az is bevétel. Szerintem így normális. Ha nincs az, ami kell, akkor nem kell ölbe tett kézzel várni rá, hanem mást kell keresni. Én is ezt tenném. Azóta helyrejöttek a dolgok amúgy.


Hogy a kérdése is válaszoljak: A hozzá állásától függ. Itt gyakorin elég sokat lehet olvasni, hogy a munkanélküli fél nem is nagyon töri magát. Ez esetben elég hamar bepipulnék, mert nyámnyilaság, nemtörődömség. Ha látnám, hogy törekszik, akkor nyilván én is máshogy állok a helyzethez és türelmesebb vagyok. Azt mondnám, ha 1 hónapig semmi, akkor menjen el vállaljon akármit.

2016. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

90% semennyire. Altalaban akkor törtenik a legtöbb szakitás, mert a nagy szerelem nem tart munkanelkuliseg , betegseg esetén ...

A partner kötekedni kezd a munkanelkulivel es hirtelen minden baj lesz, ha nem kap rögtön masik munkat akkor az van h " nem pròbálja eléggé" valamit / mindent rosszul csinal mert defektes az egesz ember , stb

Biztatas , szeretet nem jar egy " ilyennek " , es minden " ilyen " csak magára számithat , meg kell találja magaban az eröt , amiböl epitkezhet , mert mas csak lúzert lát benne , amig talpra nem áll.

Ennyit a kapcsolatok szépségéröl.

Ellenpéldák vannak , de rém kevés

2016. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Ameddig azt látom, hogy igyekszik keresni, és egy idő után elvállal "bármit" (nyilván erotikus meg ilyenek nem játszanak).
2016. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Pár nappal több mint 2 hónapig volta munkanélküli.

Volt félre tett pénzem. Én fizettem az albit, a bevásárlást.

Képeztem magam, állás interjúkra jártam. Néztem, mi kell a szakmának ma. Utána jártam. Heti 4 edzésre jártam, leadtam 10kg-t. Kivizsgáltattam magam, kell-e egészségre figyelnem-e többet. Élveztem, hogy munka nélkül mennyire szabad vagyok és sokkal több mindenre van energiám. Még a ház felújításában is segítettem.


Ha te vagy a párom és ebben a két hónapban otthagysz, nekem tettél volna szívességet és könnyeb és szebb lenne az életem nélküled.

De a párom kitartott és segített és bátorított és ötleteket adott és benne volt, hogy költözünk el, mert csak 120km-re találtam új állást, ami értelmesen fizet és megélünk belőle.

2016. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Párom munkanélküli lenne, ha nem tétlen közben és nem hagyja el magát, én akár fél évet is kibírok. Sőt lehet többet is, ha pl egyetemre akar járni még egy diplomáért.
2016. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
1,5 évig tűrtem
2016. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Es mi van akkor , ha nem félévig, egy hónapig munkanélkuli , hanem 1-2 évet ?

Ha nem sikerul elhelyzekednie ? Akkor rásütjük h " nem akarja igazán ?"

2016. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

9-es: nem tudok ilyen szinten általánosítani. Az én páromnak, miközben van munkája, rendszeresen érkeznek más cégektől ajánlatok, hogy menjen oda. Ő műszaki menedzser és van kereslet arra, amit csinál.


Ha specifikusabban meg tudod mondani, hogy mihez ért a párod, hol laktok (melyik megye, város/kisváros/falu), mennyire vagytok helyhez kötve (van-e ingatlan), akkor könnyebben lehetne válaszolni a kérdésre. Így bele a nagy semmibe, mondhatok okosakat, ha nem ér semmit, akkor "nesze semmi fogd meg jól".

2016. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!