Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csináltassak apaságit vagy...

Csináltassak apaságit vagy sem? Megéri?

Figyelt kérdés

8 hetes várandóságom alatt mentünk szét a lányom apjával, azóta nem is tartjuk a kapcsolatot. Megegyeztünk szóban, hogy én nem kérek tőle semmit, nem is fogjuk keresni és ő cserébe békén hagy minket és nem kell fizetnie. Ő mondta hogy szeretne apaságit, belementem, de azóta se történt semmi, mert rájött sokba kerülne megcsináltatni és persze nem akar lebukni az asszony előtt sem, akit azután vette el miután mi szétmentünk. Most viszont én szeretném megcsináltatni. Kérdés igazából az, hogyha megcsináltatom és tudom a továbbiakban bizonyítani, hogy ő az apa, akkor köteles vagyok neki odaadni akkor is ha nincs megnevezve, mint apa (nem szerepel a neve sehol semmilyen hivatalos iraton)?

Tulajdonképpen "bosszúból" szeretném megcsináltatni a tesztet, hogy fehéren feketén is bizonyítva legyen az apaság ténye és amiért letagadja a lányát folyamatosan! Továbbra sem akarok tőle semmit, se gyerektartást se mást....


2016. szept. 6. 20:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
12%

Te tudod, hogy neked megéri-e annyit fizetni érte, amennyibe kerül.


Amúgy jó látni, hogy vannak ilyen nők, akik válás után nem a férjük pénzéből akarnak megélni. Pedig a te volt férjed lehet, hogy megérdemelné, hogy fizetni kelljen neki, sok férj viszont semmi rosszat nem tesz, mégis a nőhöz kerül a gyerek - tehát a férfi nem nevelheti -, és még fizetnie is kell a férfinak.

2016. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem végezd el a tesztet. Éreztesd vele a dolog súlyát és talán lelkiismeretfurdalása lesz. Vagy ha nem akkor tényleg egy szaralak és ezen jobb mihamarabb túllépni és minden energiádat a gyerekre fordítani.

Majd találkozol valaki mással, aki megérdemel téged és a gyermeked apja helyett apja lesz.

2016. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%

Ha pert indítasz, semmit nem kell fizetned, a vesztes fél viseli a költségeket, beleértve az apasági vizsgálat árát is.

Egyébként egyetértek azzal, hogy a gyerektartástól, és mellesleg a majdani esetleges örökségtől nem kéne megfosztani a kislányodat, ha már az apja törődésére, szeretetére nem számíthat. Neadj'isten veled is történhet bármi, akármennyire tojik is a fejére az apja, törvényes kötelezettségei akkor is lesznek felé.

2016. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem volt a férjem! :)

Ő úgy képzelte el, hogy csinál nekem egy gyereket és majd mindent én fogok fizetni, ő meg él mint marci hevesen és semmire nem lesz gondja. Nem jött be neki és lelépett! Van ilyen. Egy percig sem sopánkodok utána!

2016. szept. 6. 21:50
 15/34 A kérdező kommentje:
Lehet hogy vannak rendes emberek is, de isten ments, hogy az én életembe még egy betegye a lábát...ami azt illeti nincs szükségem pasira ahhoz hogy boldog egyek. Elég nekem a lányom jelenléte és szeretete.
2016. szept. 6. 21:54
 16/34 anonim ***** válasza:
87%

Én is úgy tudom, hogy a vesztes fél áll mindent és az apaságihoz nem kell a beleegyezése ilyen esetben. Szép is lenne, ennyi erővel mennyien tagadhatnák le és úsznák meg az apaságot?


Én sem fosztanám meg a gyerekemet a pénztől. A mai világban... Ki tudja hogy meddig élsz jól. A lányodnak később jól fog jönni, az apja meg ennyivel tartozik neki. Kérj minimumot akkor, az is valami. Inkább az a szomorú, hogy sokan megcsinálnak egy gyereket, aztán élnek mint hal a vízben, minden felelősség nélkül. Pedig minden gyerek megérdemelne egy igazi családot...

2016. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

" apaságihoz nem kell a beleegyezése "


Ez így igaz, de akkor bíróság elé kell vinni az ügyet, amit a kérdező kerülni akar. Ezért írtam, azt, amit.

Ha bíróság elé kerül az ügy, akkor meg nincs olyan, hogy lemondasz a gyt-ről, mert nem lehet a gyermek érdekében.

2016. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Elég nekem a lányom jelenléte és szeretete."


Tényleg nem kötözködni akarok, de tudod, milyen gyorsan elrepül az a 10-12 év, amíg te vagy a legfontosabb az életében?

2016. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"Elég nekem a lányom jelenléte és szeretete."


Pedig nem ártana, ha nem őt tennéd meg az életed középpontjává, mert sanszos, hogy belőled lesz az "a lányom nem arra az egyetemre megy, amelyikre szeretném", "a lányom nem neki való pasival jár", "a lányom halványzöld esküvői dekort akar a barackrózsaszín helyett" és "a lányom nem Kingának, hanem Nórának nevezi el a gyerekét" kérdező.

2016. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, na én pont nem ez a típusú ember vagyok és tudod hogy miért nem, mert a szüleim pont ezt csinálták, amiket te felsoroltál, pedig nem vagyok egyke...
2016. szept. 6. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!