Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt barátom aláirta az...

A volt barátom aláirta az apaságit de nevére nem vette nem látogatja 3évig és biroságra megy elviheti hévégére?

Figyelt kérdés
gyerektartást fizet mert meg egyeztünk a biroságon de láthatási nincs nem kérvényezte akkor.

2013. ápr. 29. 01:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Igen, elviheti, hiszen az édesapja, és fizet gyerektartást. A láthatási jogait nem korlátozhatod..
2013. ápr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
gyerektartást fizet mert meg egyeztünk a biróságon de láthatásit nem kért nincs benne a papírokban.
2013. ápr. 29. 01:24
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Az egy dolog. Ő az apja. A láthatás csak arra terjed ki hogy a bíróságon ha a szülők nem tudnak megegyezni akkor kiszab egy kötelező láthatási időt (ami általában minden második hétvége és a szünidők fele.) ami az apáé. Attól hogy nincs kiszabva még van joga a gyerekéhez, főleg ha fizet is utána..
2013. ápr. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

4-es légy szíves NE általánosíts!

Én is elváltam, és teljesen korrekten, normálisan a mai napig megbeszélünk sok mindent, gyerekek kapcsán is együttműködünk és alkalmazkodunk egymáshoz!

Baráti hangnemben beszélgetünk, nevetünk, emberi módon viselkedünk!

2013. ápr. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Persze, egy három évesnek az a legjobb, hogy beállít egy számára vadidegen férfi, és azt mondja: szia, én vagyok az apukád, és nálam alszol hétvégén.

Kérj tanácsot a területi családsegítőktől.

2013. ápr. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy elviheti, a láthatási jogot törvény biztosítja, nem kell hozzá papír.

Az a gyereknek is joga, nemcsak a különélő szülőé!

A nevelő szülőnek meg kötelessége ezt engedni, sőt, biztosítani.

Ha bíróságra megy ezzel, nyerni fog!

2013. ápr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szabályozva a láthatas, akkor tulajdonképpen bármikor elvihetné. Amit tenni tudsz, az egy bírósági beadvány a láthatas szabályozására.

Kedves okoskodók, a gyereknek valóban joga van z apahoz, az apának meg a gyerekhez. Itt azonban 3 évig nem találkoztak, tulajdonképpen vadidegeneke egymásnak. Eselyes, hogy a gyerek nem maradna mg vele es az apa se nagyon tudna mit kezdeni a gyerekkel. Fokozatosan kell bevonni az életébe. Először anya vagy ismerős felügyelete mellett hozzaszoktatni, aztán nehány órára kettesben hagyni, később me kehet próbálni egy teljes napot es ha működik, akkor lehet szó hosszabb időről is.

2013. ápr. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
találkozhat az apjával,ehhez joga van...gyermekelhelyezést kéne kezdeményezned,amiben pontosan le van írva a kapcsolattartás.amíg ez nincs meg ugyanannyi joga van....mennyit találkoztak az elmúlt 3évben?
2013. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%

Nem értek néhány dolgot.


Én is végigjártam az apasági nyilatkozat és a gyerektartás, gyerekelhelyezési procedúrát és annak egyenesági következménye volt, hogy az ő nevét kapta (a születés előtt tette az apaságit és ezt a nyilatkozatot vinnem kellett a szülőszobára). Majd a gyerektartásnál a bíróságon automatikusan került a végzésbe a láthatási jog és annak kerete pontosan meghatározva. Anélkül, hogy a bíró ezt tőlünk megkérdezte volna, hogy hogyan szeretnénk. Mi csak annyit mondtunk, hogy mindent megbeszéltünk és megállapodtunk. A bíró csak egy szokásos formulát írt le.

2013. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ennyiből még nem eldönthető szerintem. Ha a bíróságon megegyeztetek a tartásdíjban, akkor gondolom volt döntés a gyermekelhelyezésről is. Ha nálad van elhelyezve a gyerek, de nincs megállapított láthatás, akkor új bírósági eljárásban lehet kérni a láthatás megállapítását. Nálunk úgy alakult, hogy a gyerek egy éves volt, amikor határozat született az elhelyezés, tartás és láthatás tekintetében (de ekkor még nem váltunk el), ekkor még az lett lefektetve, hogy nálunk van a láthatás a gyerek korára való tekintettel. Persze mikor egy-két éves lett, elvihette, de nem nagyon akarta. Mikor 9 évre rá ténylegesen elváltunk, az elhelyezést és a tartást változatlanul hagyták,a láthatás pedig nem került megállapításra, mert az apa egyetlen tárgyaláson sem jelent meg, a távollétében mondták ki a válást. A bírónő azt mondta, hogy nem tud megállapítani láthatást, mert nincs itt a másik fél. Igaz,a gyerekre sem volt kíváncsi az elmúlt 12 évben, csak olyan gyakorisággal, hogy egy-egy látogatás közt évek telnek el, pedig kb. egy órányira lakik tőlünk. Nos, a bírónő azt mondta, hogy amennyiben a későbbiekben kíváncsi lesz a gyerekre,és nem tudunk megegyezni, kérjük a bíróság általi megállapítást. Erre még nem került sor, mert kb.négy éve egyáltalán nem keresi a fiát. Szerintem próbáld meg a bírósági utat, valószínűleg a családsegítő közreműködésével fog zajlani eleinte a láthatás, vagy ha meg tudtok egyezni, akkor úgy, hogy eleinte nálatok látogathatja az apja (mint a 3 év alattiaknál), később pedig, ha kialakult valami kapcsolat köztük, akkor elviheti. Nincs az a bíróság, amelyik kötelezne arra, hogy átadd a gyereket egy számára vadidegen embernek. Oké, hogy az apának vannak jogai, de ezt megelőzik a gyerek jogai, márpedig az egészséges fejlődését nem segítené elő, ha minden egymáshoz szoktatás nélkül elvihetné őt az apja. Mi sosem tartottuk magunkat - a ritka láthatások idején sem - a bíróság által megállapítottakhoz, akkor jöhetett amikor akart, feltéve ha nekünk is jó volt. De aztán később, ahogy írtam, szép lassan eltűnt a gyerek életéből. Született egy kislánya, és ahogy ő fogalmazott neki elég a lánya, a fiára nincs szüksége. Egyébként még szerencse, hogy nem jelentkezik, mert ha most így négy év után beállítana, hogy érdekli a gyerek, kb. olyat rúgnék bele, hogy lyukat ütne a Holdon.
2013. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!