Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt barátom aláirta az...

A volt barátom aláirta az apaságit de nevére nem vette nem látogatja 3évig és biroságra megy elviheti hévégére?

Figyelt kérdés
gyerektartást fizet mert meg egyeztünk a biroságon de láthatási nincs nem kérvényezte akkor.

2013. ápr. 29. 01:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
9! Az apasagi nyilatkozatnak megkérdezik, hogy mi legyen a születendő gyermek csaladi neve, az anya, vagy az apa neve. A láthatas pedig nem kerül bele az ítéletbe, ha nem i kerül szoba a tárgyaláson. Nálunk pl elég hulye módon gyermekelhelyezes sem volt, csak tartasdij megállapítás.... Évekkel később kellett uj eljárást indittatnom, hogy hivatalosan is egyedül intézhessem a gyerekem dolgait es akkor kértem a lathatasi jog megvonását es a masik szulo szülői felügyeleti jogának megszüntetését is.
2013. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 zabmester ***** válasza:

Ha nem kérte a láthatás megállapítását, akkor természetes, hogy nem kerül bele a papírokba. Nálunk is volt hasonló. Én akkor megkérdeztem az ügyvédemet, hogy a láthatással kapcsolatban mi legyen, tekintve, hogy az apa összesen kétszer látogatta a fiát, és feltehető volt, hogy nem fog eljönni a tárgyalásra sem (nem is jött el). Mondta, hogy én azzal ne foglalkozzak, ha nem kéri, akkor nem lesz megállapítva láthatás, így ha egyszer beállít, hogy most elvinné, akkor jogilag nem teheti meg. Persze ha én akarom, elengedhetem vele, de ha nem akarom, akkor nem.

Nézd, a ti esetetekben is ez van, ha meg tudtok egyezni, akkor elengedheted vele, de ha nem, akkor szükség lesz egy új tárgyalásra a láthatás megállapítása miatt.

2013. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

szerintem beszéld meg vele, hogy először csak menjen át hozzátok, esetleg hármasban menjetek valahova, mert a kisgyerek konkrétan azt sem tudja, kicsoda, félni fog tőle. 2-3-4 ilyen alkalom után elviheti. És ez a gyerek érdeke, mert ha egy számára vadidegen elviszi, csak sírni, félni fog egész nap, és utána már hiába magyarázod meg neki, ki a bácsi, félni fog tőle, elég komoly trauma lehet ez egy kisgyereknek!



egy szociális munkás (családsegítős)

2013. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
nálam van elhelyezve a pici ebben is meg egyeztünk.de ha ő indit pert akkor neki kell állia a perköltséget?
2013. ápr. 29. 15:49
 15/26 anonim ***** válasza:
A pervesztesnek kell állnia a perköltséget.
2013. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
ez nevetséges.3évig ide sem jön elmegy láthatásiért én fizessem a pert?mikor meg egyeztünk neki kellet volna kérni a birónál.
2013. ápr. 29. 16:19
 17/26 A kérdező kommentje:
5hónapos korában látta utóljára amikor meg egyeztünk a bírónál hogy az enyém a felügyadlet +tartásdij ennyi a tárgyalás.
2013. ápr. 29. 16:28
 18/26 anonim ***** válasza:
Nos, akkor lehet hogy ésszerű volna neked beadni a kérelmet, mondjuk heti egyszer X óra a felügyelt lathatasra. Ha 3 évig nem tartotta a kapcsolatot, eselyes, hog a bíró melletted ítél es igy o lesz a pervesztes.
2013. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
én nem adom be még könyörögjek nem 3év után kellene nem is hiányzik én nem tiltakoztam az egyeségben ő nem szólalt fel.
2013. ápr. 29. 16:37
 20/26 anonim ***** válasza:
Nos, akkor mindenképpen te leszel a pervesztes, hiszen a lathatast meg fogjak ítélni neki. Harminc körüli perköltséggel számolj.
2013. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!