Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 éves fiatok dolgaiba...

22 éves fiatok dolgaiba mennyire szólnátok bele, mint például?

Figyelt kérdés

-Meddig maradjon kint éjjel, mikor jöjjön haza

-Mit tanuljon, hová menjen dolgozni

-Milyen lányokkal ismerkedjen

-Milyen gyakran kávézzon


2016. aug. 28. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ezek közül egyikbe se szólnék bele.
2016. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Egyikhez sincs közöd.Mindet rossz néven is venném..
2016. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Én szintén 22 éves vagyok, szüleimmel élek, de egyetemre járok. Semmibe nem szólnak bele konkrétan, de nálunk már fiatalabb koromtól az a szokás, hogy mindig szólok nekik, hogy hova megyek és kb mikor érek haza. Így nem aggódnak, tudják, hogy kb mire érek haza. Ha esetleg mégis tovább maradok, írok egy smst, vagy hazatelefonálok.
2016. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

21 éves fiú vagyok, elárulom, hogy az én dolgaimba mennyire szólnak bele.

Nincs megszabva, hogy meddig maradhatok kint, és mikor jöjjek haza. Alapból nem járok bulizni.

Tovább tanulásba sem szóltak bele. Így a munkahelyben sem fognak.

Lányok terén egyedül azt mondták, hogy nem szeretnének olyant lányt mellém aki a pénzemre utazik, emellett ha lehet kerüljem az olyanokat akikkel nem lehet komolyan tervezni.

Nem kávézom, anélkül is rengeteg energiám van. Minden bizonnyal elfogadnák ha kávézom, de ez napi 1-2-nél többet nem jelenthetne.


Ebből a konklúzió az, hogy ember függő. Én tudatos, önálló, komoly fiatalnak tartom magam. Aki gondol a jövőjére, és mindent okkal tesz. Ezért nem szükséges az, hogy a szüleim jó úton tartsanak. Megbíznak bennem, nem adtam még rá okot soha, hogy ne tegyék.

Ha a kérdésben említett 22 éves srác felelőtlen, még mindig nem nőtt be a fejelágya, akkor igenis bele kell szólni, mert most van abban a helyzetben, hogy mindent elkell dönteni, és "ki, mint vet, úgy arat", később sokkal nehezebb lesz javítani valamin, és inkább sopánkodás van csak belőle. "De jó lett volna máshogyan csinálni"

2016. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Ezek közül egyikbe sem szólnék bele!!!
2016. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire. Felnőtt ember.
2016. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha vele együtt kell laknom, az, hogy kit hoz haza és mikor jön meg, azt megbeszélném vele. Ha hajnal 3kor jön haza minden hétköznap és ordibál a részegségtől, én hideg víz alá rakom és nem hagyom aludni 2 napig, hogy értse mit tesz másokkal.
2016. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha együtt élünk, akkor nyilván számít, hogy mikor jön haza, ha pl. zajjal jár. Egyébként nem érdekelne. De ha dolgozik vagy suliba jár, akkor azért tudjon reggel felkelni.

Szerintem teljesen természetes egy családban megbeszélni nagyobb döntéseket egymással, mint pl. iskola vagy munka. Én sem titokban intézem a dolgaimat felnőttként :) Sőt, örülök a többiek tanácsainak.

Túl sok kávéért akárkinek szólnék.

2016. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 piroska és a farkas ***** válasza:
83%
Azért ha teszemazt rosszul teljesítene a tanulmànyok terén, miközben a szülők eltartják, akkor igenis nemhogy beleszólnék, de megszabnàm, h meddig mehet ki és hànyszor. Valamint elvàrnàm, h finanszírozza magànak a programjait. Az is zavarna, ha heti x alkalommal a hajnali 3 - ig tartó bulizàs miatt aznap csak 8 kàvéval bírnà a napot, mert nem egészséges. Hogy kivel ismerkedne, abba nem szólnék bele, ha olyan lànnyal ismerkedne akivel nem lehet hosszútávon tervezni, akkor vszInű ő sem tart még ott. Összességében azt gondolom h első körben megpróbàlnànk a férjemmel olyn példát mutatni, hogy ezekben a dolgokban maximálisan megbízhassunk a gyerekünk - remélhetőleg tőlünk - is - tanult - értékrendjében.
2016. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen magánügye, bár ha a megszokottnál később jön haza, értékelnék egy sms-t, mert az aggódó üzemmódot egy anya nem tudja kikapcsolni, hiába tudja a józan eszével, hogy felnőtt a gyerek.
2016. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!