Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad-e így beszélni a...

Szabad-e így beszélni a szülőkkel? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Voltam a barátnőmnél DvD zni.. Anyukája haza jött és össze vesztek. A barátnőm k***a anyázott meg b*zd meg-ezett azt mondta anyjának hogy dögölj meg. Állítólag anyja alkoholista és már elge van belőle. de azért így beszélni..oO elismerem anyja borzasztó.. kikésziti szegényt. sokszor már öngyilkosságon gondolkodik.. De mégis csak az anyja.. És így beszélni vele.Nem tartom helyesnek.. Igaz hogy ideges de.. jogosan beszéél így? :/
2010. ápr. 20. 18:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad. Nemcsak a szülőkkel, senkivel sem. Főleg nem egy kiskorú iskolás lánynak. Nekem is nagyon gáz anyám van, de soha nem beszéltem így vele. Mondjuk a mai tiniknél már ez a divat. Páromnak van egy kolleganője, a 12 éves gyereke (akiért mellesleg látástól vakulásig gürizik a nő, hogy márkás ruhája legyen neki, nagyon jó anya, soha nem emelt kezet a gyerekére, foglalkozik vele, minden nap munka után több féle kaját is főz neki, ), azt ordította a telefonba az anyjának, hogy 'Rohadj meg', csak azért mert kapott pár rossz jegyet az iskolában, és az anyja nem akarta elengedni egy meccsre. Na látod, nekünk ezért nem lesz gyerekünk soha. Manapság már nem érdemes vállalni. Hülyére dolgozod magad érte, aztán ezt kapod vissza. Hát nekünk ez nem kell.


29/n

2010. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
15.. én is és a barátnőm is!
2010. ápr. 20. 20:11
 13/14 anonim ***** válasza:

19:53as

ez hülyeség.mármint az a része, hogy ezért nem elsz gyereketek.mert nem érdemes vállalni.mindig is voltak rossz, visszabeszélő gyerekek, és lehet, hogy manapság sokkal több van, de a nevelésen, azaz rajtad és a párodon múlik.én nem kioktatni akarlak, szép is lenne a tizenéves fejemmel egy 29 éves nőt kioktatni, főleg gyereknevelésről, csak hidd el, hogy ha vki rosszul reagál egy dologra, attól még nem kell eldönteni, hogy nah, nekem nem kell gyerek.megértem a férjed koleganőjét, hogy a rossz jegyek miatt nem akarta elengedni a gyerekét, sokan tiltanak rossz jegyek hatására dolgokat.Az én szüleim nem tiltják meg, mert ezzel nálam semmit sem érnek el.Annyi, hogy rossz érzés lesz nekem, mérges leszek rájuk, és méginkább nemlesz kedvem tanulni.Mind1, ez már nem ide tartozik, ez egyénfüggő.Csak azt szeretném mondani, hogy szerintem nagy hiba, hogy ezért nem akartok gyereket.

2010. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem csak ezért nem akarunk gyereket. Számtalan egyéb oka van. Úgy látjuk, hogy nem éri meg szenvedni vele. És nem csak ez az egy példa van előttünk, hanem rengeteg... és pozitív egy sincs, tényleg. El tudod képzelni, a mi generációnk mit kapott volna azért, ha azt mondja az anyjának, hogy 'Rohadj meg'? Itt meg hányan azt írogatják, hogy a kislányt is meg lehet érteni... hát hogy a francba lehetne már megérteni? Engem se szeretett az anyám, lehet hogy 100-szor rosszabb gyerekkorom volt mint a kérdésben szereplő lánynak, de azért az alapvető tisztelet, hogy nem qrvaanyázzuk le egymást akkor is jár, pláne egy szülőnek. És nem voltam olyan régen ennyi idős, mondjuk úgy 15 évvel ezelőtt. És ha 15 év alatt ennyit züllött a világ, szerinted mi lesz 15 év múlva, amikor az én gyerekem lenne 15 éves? Igen, az én időmben is voltak rossz, neveletlen gyerekek, voltak drogosok, alkeszok, verekedősök, kötözködősök, stb. De a szüleiket azok is tisztelték. És ez a nagy különbség. A szülő manapság nem jelent többet mint egy, a saját gyereke által is megvetett, lenézett szolga. Jó, biztos vannak kivételek, csak az a helyzet, hogy ezek a kivételek nem a szülőn múlnak... magyarul szerencse kell hozzá, hogy az ember jó gyereket kapjon, marha nagy szerencse.
2010. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!