Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad-e így beszélni a...

Szabad-e így beszélni a szülőkkel? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Voltam a barátnőmnél DvD zni.. Anyukája haza jött és össze vesztek. A barátnőm k***a anyázott meg b*zd meg-ezett azt mondta anyjának hogy dögölj meg. Állítólag anyja alkoholista és már elge van belőle. de azért így beszélni..oO elismerem anyja borzasztó.. kikésziti szegényt. sokszor már öngyilkosságon gondolkodik.. De mégis csak az anyja.. És így beszélni vele.Nem tartom helyesnek.. Igaz hogy ideges de.. jogosan beszéél így? :/
2010. ápr. 20. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Haverom barátnőjééknél is ez a helyzet,csak ott a csaj az apjával beszél így és viszont,pedig az fickó nem iszik.Nekem nagyon bántja a fülemet,nem szeretem hallani.Szerintem nem jogos egyik féltől sem de ez nem a te dolgod.Az egyik füleden be a másikon ki,ne foglalkozz velük.
2010. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván nem jogosan, és nem érdemli meg az anyukája (már ha csak azt nézzük, hogy életet adott a barátnődnek). Viszont szerintem nem csak hirtelen felindultságból reagált így a barátnőd...Te nem tudhatod milyen alkoholistával élni, aki tönkreteszi a családot. Gondolj bele...az öngyilkosságon gondolkodik.
2010. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Csúnya dolog szülővel így beszélni, én is elítélem... Mindazonálltal láttam már olyan nőt akire azt mondom hogy bármelyik gyermeke simán lek*rvázhatja ugyan nem lepődök meg rajta... Van egy elég kemény bűnlistája a szememben, csak azt a képet említeném meg mikor az újszölött (szívbeteg) gyermekét fél kézzel tartotta, a szájából a cigi lógott, a kezébe meg a kannásbor, és ordenálé hangon veszekedett a pasijával... Azthiszem az ilyennek valóban a k*rva anyját.
2010. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. sajnálom a barátnőmet is.. de az édesanyját is.. :((
2010. ápr. 20. 19:01
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az általában nem túl szép, mikor egy lány "b+ezik", vagy úgy általában káromkodik. Tény és való, borzasztó alkoholista szülő mellett felnőni. Tapasztalatból tudom. Ennek ellenére én soha nem beszéltem így apámmal (igaz, ha ilyeneket mondtam volna, valószínű agyon vert volna, főleg ha részeg volt). Mondd el barátnődnek, hogy nem helyesled a káromkodást, úgy általában és vigyázzon a szájára. Több, mint valószínű, hogy semmire nem mész, ha azt is hozzá teszed, hogy "a szüleiddel nem illik így beszélni", mivel nyilvánvalóan ő nem így gondolja. De ha azt mondod neki, hogy nem szereted ahogy káromkodik, talán előbb-utóbb vigyáz a szájára.
2010. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem szabad! Ő ad enni neki, ő tartja el! Amíg ott él vele, addig viselkedjen tisztességesen! Ha pedig ilyen pofája van, akkor költözzön és mutassa meg, hogy meg tud -e állni a saját lábán.
2010. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Holnap beszélek vele suliba.. De szerintem nem érdekli majd. =((
2010. ápr. 20. 19:13
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Én sem tartom helyesnek.Az én szüleim teljesen "normálisak" avgy hogy mondjam, nem isznak, de ha nagyon mérges leszek szoktamc súnya dolgokat modnani nekik,d e abban a pillanatban megbánom, ahogy kiejtem a számon, szóval azért más.Meg ha én iylet mondanék anyukámnak, oylat lekeverne, hogy a szomszéd városban kötnék ki.De amúgy sem káromkodok velük szemben.Meg amúgy sem.De azt megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok?
2010. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
81%

Azért szerintem meg lehet érteni a barátnődet is. Nekem van egy hasonló ismerősöm csak az a különbség hogy a szülei mindent megtesznek érte amit tudnak , de a lány mindennek elhordja őket ha rosszabb hangulatba van ...

most nem azt mondom hogy szép dolog , egy szülővel ne beszéljen így senki , de szerintem nem is lehet elítélni miatta , mindenki máshogy reagál a dolgokra (még ennyit hozzáteszek : ha anyja tényleg olyan alkesz ahogy mondja lehet még ez jobb mintha nem szólna semmit és magába folytaná)

2010. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem mi-és te sem-itélkezhetünk felette. nem tudhatjuk, milyen a lánynak. átlagos esetben azt mondanám, h nem, de mivel az én szüleim nem ilyenek, ezért nem tudom átérezni a helyzetét.
2010. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!