Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha már úgy érzem, hogy nem...

Néha már úgy érzem, hogy nem birom tovább. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve, hogy elváltak a szüleim, és anyukámnak azóta van egy élettársa, és született egy közös gyerekük is. Pillanatnyilag nem él itt velünk, de anyukámmal már beszéltek arról, hogy visszaköltözik.. legalábbis szerintem, ugyanis minden nap itt van nálunk, és már elég sokszor célozgatott is erre nekem. Mindketten nagyon jól tudják, hogy én ezt nem akarom. Sokszor volt már ilyen, hogy 1-2 napra/hétre elment innen, de aztán mindig visszajött. Nagyon sok szemétséget csinált már, és már gyakorlatilag az egész család anyu ellen van, amiért vissza akarja fogadni Őt. Eddig mindent megtudtam beszélni anyával, de úgytünik, ha Róla van szó, akkor hiába minden. Amikor erről beszélünk, mindig azt mondja, hogy igazam van, és látom is, hogy elgondolkodik azon, amit mondok, de aztán, amikor a pasi megjelenik, akkor meg, mintha kicserélték volna. Általában azzal jön, hogy "csak a pénz miatt" (merthogy ő egyedül nem keres annyit, amiből eltarthat minket), de én látom, hogy ez nem ígyvan, mármint, hogy nem ez az egyetlen ok! Így, hogy alkalmanként találkozunk, nincs Vele semmi bajom, de nem akarom, hogy itt éljen velünk! Mit tehetnék? Teljesen egyedül érzem magam. :(

17/L


2010. ápr. 20. 03:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Bocs, de úgy tünik, bárki bármit javasol az neked nem jó. Elhiszem, hogy szar dolog lehet igy élni, de nem vagy már gyerek. Próbálj te is csak egy kicsi kompromisszumot kötni, hátha akkor javul a helyzet.
2010. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Én igyekeznék függetlenedni a helyedben, anyukád meg hadd döntse el, hányszor akar pofára esni.
2010. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Talán tényleg úgy tünik, hogy én vagyok a lehetetlen ebben az egész helyzetben, de azthiszem, már minden tőlem telhetőt megpróbáltam. Azért nem "felelnek meg" ezek a javaslatok, mert valamilyen formában mindenki azt mondja, hogy törődjek bele.. de nem tudok! Nagyon belefáradtam már ebbe, és úgy érzem, hogy nem birom tovább. Próbálok függetlenedni, de attól még szeretnék normális családban élni, nem olyanban, mint amilyeneket délután 5-6 között látni a kereskedelmi csatornákon..
2010. ápr. 20. 19:05
 14/29 anonim ***** válasza:
Ez az ő életük. Miért éppen te tudnád megmenteni a családot?
2010. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ez a mi életünk is, nem csak az övék.
2010. ápr. 20. 19:35
 16/29 anonim ***** válasza:
sztem ezt beszéld meg nagyon komolyan anyukáddal, hogy te ezt nem akarod, mert bántod téged meg őt is, meg azon kívül is tett rossz dolgokat, és a lánya fontosabb mint ő...ha szeret, megérti és elfogadja, attól ő még tud vele találkozni amikor akar, de legalább téged nem zavar.
2010. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Az anyukádnak tekintetbe kéne vennie, mi a helyzet, és maradjon a pasi csak látogató. Ilyet többet is ismerek a patchwork családokban. Ha csak így van békesség, legyen így. Neked van igazad szerintem. De hogy mit tudsz tenni? Anyukád szóbeli befolyásolásán túl nem sokat. Kár, hogy felelőtlen szüleid vannak. Sajnálom.
2010. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van, aki megérti, hogy semmiképpen nem akarok olyan kompromisszumokba belemenni, aminek az a vége, hogy minden úgy lesz, mint eddig. Az a gond viszont, hogy tudom, hogy sokmindent nem tehetek ez ellen, de beszélgetni hiába próbálok anyával.. Máskor tök aranyos, kedves, bármit elmondhatok neki, de ha ez a téma szóba jön, akkor vagy igazat ad nekem (aztán a hátam mögött szervezkedik), vagy agresszív lesz, ordibál (hiába próbálom normális stílusban elmondani a véleményem). Még azon gondolkodtam, hogy esetleg megpróbálok segítséget kérni a nagyszüleimtől. Ők eddig azért nem beszéltek velem, mert azt hitték, hogy én is asszisztálok ehez a dologhoz, én meg rájuk hagytam. Gondoltam, hogy úgyis meg tudom beszélni anyával, anélkül, hogy ráuszítanék valakit. De most már tényleg azt hiszem, hogy csődöt mondtam. :(
2010. ápr. 22. 00:35
 19/29 anonim ***** válasza:

Én is ezt javasoltam volna, hogy fordulj a nagyszüleidhez, nehogy már ne álljanak szóba Veled!

Anyukádnak meg mondd meg,hogy ne éljen együtt egy olyannal, aki meglopta és megpofozta! Ő dönt, persze, de Te azért igenis befolyásolhatod! Szerintem mindent mondj el neki úgy, ahogy ide leírtad, szó szerint!

2010. ápr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim is inkább azt a megoldást választották, hogy nem jönnek hozzánk, nem állnak szóba velünk.. főleg anyával. Néha úgy érzem, hogy legszivesebben én is ezt tenném, de mint tudjuk, ez nem lehetséges egyelőre. Egyébként pedig elmondom neki minden nap, de ha éppen nem küld el afrancba, akkor is csak addig tart, amég a pasi megjelenik, onnantól kezdve már egyáltalán nem számít neki, hogy én mit mondok..
2010. ápr. 22. 00:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!