Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha már úgy érzem, hogy nem...

Néha már úgy érzem, hogy nem birom tovább. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve, hogy elváltak a szüleim, és anyukámnak azóta van egy élettársa, és született egy közös gyerekük is. Pillanatnyilag nem él itt velünk, de anyukámmal már beszéltek arról, hogy visszaköltözik.. legalábbis szerintem, ugyanis minden nap itt van nálunk, és már elég sokszor célozgatott is erre nekem. Mindketten nagyon jól tudják, hogy én ezt nem akarom. Sokszor volt már ilyen, hogy 1-2 napra/hétre elment innen, de aztán mindig visszajött. Nagyon sok szemétséget csinált már, és már gyakorlatilag az egész család anyu ellen van, amiért vissza akarja fogadni Őt. Eddig mindent megtudtam beszélni anyával, de úgytünik, ha Róla van szó, akkor hiába minden. Amikor erről beszélünk, mindig azt mondja, hogy igazam van, és látom is, hogy elgondolkodik azon, amit mondok, de aztán, amikor a pasi megjelenik, akkor meg, mintha kicserélték volna. Általában azzal jön, hogy "csak a pénz miatt" (merthogy ő egyedül nem keres annyit, amiből eltarthat minket), de én látom, hogy ez nem ígyvan, mármint, hogy nem ez az egyetlen ok! Így, hogy alkalmanként találkozunk, nincs Vele semmi bajom, de nem akarom, hogy itt éljen velünk! Mit tehetnék? Teljesen egyedül érzem magam. :(

17/L


2010. ápr. 20. 03:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
szar ügy.. de ez van. erről sajnos anyukád dönt, ha ő nem látja milyen rossz döntést hoz.. akkor sínylődni fog és viseli a következményeket
2010. ápr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Miért utálod ennyire a pasit?Bántja anyukádat?Vagy téged?Esetleg zaklat?
2010. ápr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Elég durva ügyei voltak, lopás, meg ilyenek.. Folyton hazudozik, és régebben elég gyakran csattantak el pofonok is. Így töltöttem az elmúl 10 évet, és szeretném, ha már vége lenne. Utálni nem utálom, de úgy érzem, hogy nem birok vele tovább együtt élni..
2010. ápr. 20. 05:50
 4/29 A kérdező kommentje:
*elmult
2010. ápr. 20. 05:51
 5/29 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy tűnik anyukád változatlanul szereti ezt a pasit. Bármilyen hihetetlen, de nem csak a tinik tudnak vakon szerelmesek lenni. Nem sokat tehetsz azon kivül, mint amit eddig is tettél. Próbálj meg minél többet beszélgetni anyuddal a dologról.
2010. ápr. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy egy felnőtt nőt egyáltalán ne érdekelje az, hogy az egész családját maga ellen fordítja? Az a legszörnyűbb az egészben, hogy nagyon szeretem anyukámat, mindig is sokkal jobb volt a kapcslatunk az átlagnál, de amikor Ő itt van, akkor teljesen más. :( És mégcsak nem is menekülhetek sehová, ugyanis az apámmal nem tartom a kapcsolatot.. pontosabban ő nem tartja velem.. úgy érzem, hogy teljesen egyedül maradtam.. :(
2010. ápr. 20. 06:25
 7/29 anonim ***** válasza:

Sajnos anyukádnak kell eldöntenie hogy mit akar. Persze hogy tudja hogy nem kéne, de szerelmes. Szerintem fogadd el a helyzetet, vágj hozzá jó képet, aztán majdcsak el tudsz menni otthonról. Ha nem szidod a pasit anyukádnak, akkor biztos hogy jó marad a kapcsolatod anyukáddal. Anyukád felnőtt nő, az ő felelőssége. Amíg téged nem ver, és nem lop tőled addig nem nagyon szólhatsz bele. Hidd el, te is fogsz még járni olyan hapsival, aki meg neki nem lesz szimpatikus, és ugyanúgy fogja osztani az észt akkor anyukád, és akkor meg te leszel vele ellenséges hogy miért szól bele, nem az ő dolga.

Ha a pasi később otthagyja, vagy csúnyán beszél vele, az anyád dolga, hogy miért hagyta. Nem a te dolgod. Maradj ki szerintem a kapcsolatukból. Nem láttam utalást arra, hogy a pasi veled bunkó lenne, vagy megverne vagy bármi ilyesmi.

2010. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ez k*rvára egyszerűnek tünik úgy, ahogy elmondtad, de nem így van! Ki mondta, hogy engem nem vert? Amit a családtól lopott, azt pedig egyúttal tőlem is ellopta, és a saját gyerekétől is! Biztosan lesz majd olyan barátom, aki anyunak nem tetszik, de úgy gondolom, hogy neki is megvolt a kamaszkora, amikor kiélhette magát. Amikor valakinek két gyereke van, akkor szerintem ez már inkább annak az ideje, hogy az ember felelősségteljes döntéseket hozzon, mert ha nem így tesz, azzal már valószinüleg nem csak magának, hanem a családjának is árt. Nem, mintha most "idős" lenne, mert nagyon fiatalon szült, és ő is minig azt mondta, hogy olyan, mintha a legjobb barátnője lennék. Most viszont úgy érzem, hogy Ő sokkal fontosabb neki.. és nem csak nálam fontosabb, hanem az egész családjának képes ellenszegülni Miatta.
2010. ápr. 20. 17:43
 9/29 anonim ***** válasza:
Jelentkezz kollégiumba, úgy tudom, a te korodban már megteheted.
2010. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát, ez valóban nagyon jó ötlet, de azthiszem, hogy ettől még nem fognak megoldódni a problémák. Egyébként meg nemsokára úgyis szünet lesz, és akkor nem tudok hova menni.. elmehetek itthonról estére, esetleg hétvégére, de amikor hazaérek, minden ugyanúgy lesz, mint amikor elmentem itthonról. A családom széthullik, és ez elől hiába próbálok menekülni.. Az apám nem foglalkozik velem, a nagyszüleim már szóba se állnak sem velem, sem pedig anyuval.
2010. ápr. 20. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!