Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás kimondásáig hol legyenek...

Válás kimondásáig hol legyenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és egy 2 éves gyerekem. A férjemmel válunk. Az ügyvédem szerint legalább még egy év, amíg vége a pernek, mindketten harcolunk a gyerekek felügyeleti jogáért. Nem szeretnék addig együtt lakni a férjemmel, amíg lezárul a per, de nem engedi, hogy a gyerekeket magammal vigyem. Mit lehet tenni ilyenkor? Tényleg együtt kell laknunk, amíg a bíróság nem dönt a gyerekelhelyezésről?
2016. aug. 16. 23:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos más lehetőséged nincs.

Mivel pont azért pereskedtek, mert nem tudtok higgadtan megegyezni, azt hiába tanácsolja bárki, hogy egyezzetek meg.

Az se megoldás, ha a gyerekeket otthagyod, hadd tudja meg a férjed, milyen egyedülálló apának lenni, mivel a gyerek nem játék. Pont ezért te se lopkodhatod el őket a beleegyezése nélkül.

Próbáljátok meg egymást kerülni, amennyire ez egy háztartásban lehet. Csinálj(átok) közös programot a kicsikkel külön, a másik nélkül. Beszélgess velük, hogy ti most váltok, mert ti sokat veszekedtek és ez nem jó. De hogy őket szeretitek és most keresitek a legjobb megoldást számukra.

Ha nem olyan picik, őket is bevonhatjátok, hogy mit szeretnének. Lehet, hogy a férjed hamarabb enged, ha látja, hogy ők hozzád ragaszkodnak.

2016. aug. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
24%
Mindenekelőtt el kell olvasni Brecht Kaukázusi krétakör című drámáját. Erről a helyzetről szól, hogy ki érdemli meg, hogy a gyereket nevelje. (Azt, aki jobban szereti és inkább lemond, mint hogy széttépje erővel őt. Zseniális dráma, olvassátok el.)
2016. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a gyerek érdekeit ne is nézzétek! Velem is ezt tették a szüleim. Nem is szorulok rájuk 21 éves korom óta. Nem is beszélek velük .

Ezt el tudjátok ti is érni! Hajrá!

2016. aug. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
47%

Úgy látom, itt összejöttek ma az idióak és szórakoznak veled.


A kérdésedre: lehet kérni ideiglenes gyerekelhelyezést a bíróságon, ez a végleges döntésig érvényes.

Nem kell együttélni a férjeddel, és hacsak nincs valami extra kizáró ok, akkor az anyánál helyezik el öket, mivel gondolom, eddig is föként te foglalkoztál velük.

2016. aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
24%

miért nem felezitek el a gyerekeket?

tied a kicsi övé a nagy

heti váltásban cseréltek:)


és igen joga van harcolni érte ...

te meg nem akard elszakítani őket az apától ti váltok nem a gyerekek!!!

2016. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
33%

#17


Honnan veszed, hogy inkább az anyjuk foglalkozott velük? Csak az egyik fél álláspontját ismerjük.

2016. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
19%

Amíg nincs elhelyezés, addig közösen kellene döntenetek. Ahhoz, hogy a gyerekeket elköltöztesd, kell a férjed beleegyezése. Ennek hiányában maradnak a jelenlegi lakhelyükön.


De nektek ettől függetlenül nem kell együtt élnetek, bármelyikőtök elköltözhet.

2016. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%

Jelenleg közös a felügyeleti jog, mindenkinek ugyanannyi joga van a gyerekekhez, mint a másiknak. Bármikor elköltözhetnél velük az az igazság, mert senki nem hozathatja vissza tőled őket erővel, kivéve apa, mert ő is oda viszi őket ahova akarja. Az más kérdés, hogy mi szolgálja a gyerekek javát ugye. Ez egy nagyon rossz helyzet most.


Ha elviszed őket az nagy feszültséggel járna mindenkinek és ha ennyire elmérgesedett a helyzet akkor apa biztos visszavinné őket. Szóval én nem tenném. De te sem mehetsz el, mert az gyermekelhelyezésnél nagyon rossz fényt vet rád, ha te elköltözöl gyerekek meg maradnak. Én ügyvéddel beszélnék, meg a gyámüggyel. Mert nyilván az sem élhető helyzet, hogy egy fedél alatt vagytok haragban. Mindenképpen szakembertől kérj tanácsot!


És mondhatjátok, hogy egyezzenek meg, de nem mindenkivel lehet ám. Én is túl vagyok egy gyerekelhelyezésen, mentem el a kisfiamért az ország másik felébe, hogy visszahozzam, mert apuka kitalálta, hogy innentől ott fog élni a gyerek, kiszakítva a környezetéből. Sajnos nagyon kevés az ha az egyik fél nézi csak a gyerek érdekeit.

Nekem annyival könnyebb volt, hogy az én házamban éltem, szóval adott volt, hogy mi maradunk a gyerekekkel.

1 éve lett meghozva az ítélet, de nálunk apuka még mindig "harcol", mert saját elmondása szerint ez egy háború. Szóval vannak ilyen emberek is.


Kitartást Kérdező, mert szükséged van rá!

Ha szeretnél beszélgetni róla nyugodtan írj privit.

2016. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%
Az ideiglenes elhelyezést csak komoly indokkal engedélyezik, alkohol, erőszak stb. Az hogy anyával nem jön ki apa még messze nem elég. Ennyiből mindenki kérhetné.
2016. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Hú, kaptam hideget és meleget is. Köszönöm a segítséget! A drámát elolvasom! Próbáltam a férjemmel arról beszélni, hogy amíg nem születik döntés, osszuk meg a felügyeletet, de nem megy bele. Az ő ügyvédje és az enyém szerint is feleslegesen harcol, mert nem nagyon van esélye a kizárólagos felügyeleti jogra. Rendes munkám, egzisztenciám van, nem vagyok drogos, alkoholista, prosti. A gyerekekkel eddig is én foglalkoztam sokkal többet. Arra voltam kíváncsi, hogy van e lehetőség ideiglenes felügyelet meghatározására, és meg is kaptam rá a választ tőletek. Köszönöm!
2016. aug. 17. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!