Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Család-párkap...

Mit lehet tenni? Család-párkapcsolat kérdés.

Figyelt kérdés
Rengeteg ember él ugyanazzal a problémával: a párja családja nem fogadja el. Sokan tapasztalják a legidegesítőbb dolgot is: nem tudják ennek az okát. Igaz, hogy még csak most leszek 20 éves, tudom fiatal vagyok, de a 22 éves barátommal komolyan vesszük a kapcsolatunkat. Úgy érzem,a nővére nem szimpatizál velem. A páromnak nagyon fontos a jó családi viszony, muszáj jóban lennünk. Mit lehet tenni? Nincsen közös témám a nővérével, 10 év van közöttünk, ő antiszociális, zárkózott és azt is el tudom képzelni, hogy a barátomat ellenem tudná hangolni, fel tudná húzni. Jó kapcsolatot szeretnék vele kiépíteni, közös témát,stb.Hogyan kezdjek hozzá? elég nevetséges lenne, ha random eléállnék és megkérdezném tőle, hogy miújság. Normális válaszokat szeretnék kérni. Előre is nagyon köszönöm. 20/L

2016. aug. 9. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Átérzem....

Én 15,a barátom 16 volt amikor elkezdtünk járni. Előtte több mint fél éven keresztül beszéltünk napi szimten facen, és minden nap találkoztunk,mert egy osztályba jártunk. 20 hónapig voltunk együtt. Mindketten komolyan gomdoltuk. Nem hülye gyerekekről van szó.. A barátom egyetemi tanárhoz járt programozni, retorika órái is voltak. Anyanyelvi szinten beszél angolul, én pedig kitűnő tanuló vagyok.

Ezt csak azért írtam,hogy nem tizenéves hülyegyerekekről van szó,akik két hónap után mással kavarnak....

A tesójáva nem volt bajom, legalább is nem hallottam vissza,hogy bármit is mondott volna rám. Az apukája (utólag tudtam meg) nem engedte a barátomnak,hogy jóban legyen a szüleimmel. A szülei nem akartak megismerkedni az enyémekkel... Ha eljött hozzám a barátom,legkésőbb nyolckor már vitték is haza.

Az első húsvétkor nem engedte el hozzám az anyukája,mondván "nem akarok nagymama lenni" (soha sem feküdtünk le,szóval még a feltételezés is sértő volt nekem...

Szerintem állandóan ellenem beszélt az anyja,de amikor ott voltam nálunk állandóan csicsergett nekem, eljátszotta a kedves és tökéletes anyuka szerepet.

Egyik nap összevesztünk a barátommal, kidobott. Az anyukájának írtam,hogy segítsen,de a válasz levélben elköszönt tőlem és azt írta,hogy nem szól bele a fia életébe...


Nem tudom,hogy mit tudtam volna másképp tenni, ők sokkal előkelőbbnek tartották magukat és a szemem előtt tényleg tök normálisan viselkedtek...


18/L

2016. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is szerintem az a legfontosabb,hogy ne éreztesd a pároddal,hogy nem kedveled a nővérét.Ha tényleg annyira családcentrikus,valószínűleg soha nem tudna választani közöttetek.Próbálj vele szerintem is egy kicsit olyan konzervatív témákról beszélni.És légy vele nagyon kedves.Beszélj neki pédául arról,hogy mennyire jó dolgokat mesél róla az öccse stb.És mindenképp olan témákat vess fel neki,amik tudod,hog érdeklik.Valószínűleg ő visszafogottabb mint te.Én a helyedben közös programokat is szerveznék vele.Ha látja,hog az öccsét nem szakítod ki a családi légkörből,látni fogja,hogy igenis te vagy az öccse számára a megfelelő partner.:)
2016. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért... :(
2016. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Be kell vallanom eléggé megijedtem attól amit írtál, ugyanis szinte pontosan ilyen volt/ így ért véget az előző kapcsolatom! az anyuka mézes-mázos volt, a volt barátomnak pedig folyamatosan azt beszélte, hogy milyen rossz ember vagyok, ki kell engem dobnia. A fia ezt nem bírta tovább csinálni, szakítás lett a vége. Csak tudjátok én soha nem tudnám ezt megcsinálni a saját gyerekemmel(ha lenne), mert ezzel az ő boldogságát is korlátoznám.


2. Igen, ez valóban egy fontos alapszabály: ne mutassuk ki a párunknak, ha nem kedveljük valamelyik családtagját, mert abból a helyzetből soha nem tudnánk győztesen kikerülni :)

Köszönöm, igazad van, csak nagyon nehéz úgy beszélgetni valakivel kedvesen, tisztelettudóan, hogy közben tudjuk, hogy nem bír bennünket. Nem szeretem a megjátszott "bájcsevelyeket". A kamu-mosolyokat. Minden egyes alkalomnál meg kellene játszanom magam? Konzervatív téma pedig olyan furcsán jön ki mindig. "milyen szép időnk van ma" "ja". Néha úgy érzem, a felnőttekkel, a nagybetűs felnőttekkel szinte lehetetlen kijönnöm. :(

2016. aug. 9. 01:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne eroltess semmit,ha nincs meg a közös hang,hat nincs meg..ti egymassal tervezitek az eleteteket nem egymás családjával,nem bratyizni meg bajcsevegni kell,szimplan elfogadni egymast. Mióta vagytok együtt? En konkretan majdnem 2 ev utan találkoztam eloszor a sogorommal,pedig a férjemnek is fontos a család...sosem "baratkoztam" az öcsém baratnojevel,masok voltunk,csak ilyen " illendő" beszelgetesek voltak,ennek ellenere tok csiptem mindig,de könyörgöm majd' 10 ev van köztünk is,nem nagyon volt kozos temank..
2016. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!