Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok kíváncsi a gyerkekr...

Nem vagyok kíváncsi a gyerkekre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A testvérem két gyerekét szinte csak én neveltem 4 éven keresztül. 14 éves voltam akkor, most 18. 2 hónapja költöztek el tőlünk, összköltözött a harmadik gyereke apjával. És szégyen vagy nem szégyen, örülök ennek. Nekem nincs szükségem arra, hogy gyerkeket neveljek, mikor nekem még barátom se volt soha, nem hogy gyerekem.... Anyám meg apám állandóan úgy odavan, hogy jaj de hiányoznak a gyerkek... Hát nekem nem! Én nagyon jól megvagyok így is. Jó látni őket, fel max 1-2 órára, 2 hetente. Nekem kellett szenvednem velük, nem is értik milyem az, mikor 2 gyerekre kellett vigyáznom 14 évesen, és állandóan sírtak az anyjukért. 1-2 évesek voltak. Elég volt. Ugye a tesómék most albérletben laknak távol tőlünk, viszont a gyerekek apja itt lakik, abban a faluban ahol mi. A gyerekek elvileg nála lettek volna péntektől vasárnapig. Nem a nagy lótúrót.... Itt voltak nálunk, mert arra nem voltak képesek hogy lejöjjenek és megkérdezzék hogy vannak.... A tesóm most meg kitalálta hogy csütörtökig maradjanak itt, mert saját lakásba költöznek majd és takarítaniuk kell ott a házban meg minden. ElvállaltUK. Én, az anyám meg az apám!!!! Erre kinek kell rájuk vigyáznia ? NEKEM. Egyedül nekem. Vernek engem, szemtelenkednek, én meg nem akarom bántani őket. Viszont ha rájuk szólok akkor még rosszabbak. Elegem van. Írtam a tesómnak célzás képpen hogy milyen rosszak, meg hogy itt nem tudnak mit csinálni. Mert ez igaz is, minden játékot elvittek a költözéskor. Erre csak annyit ír, hogy nem baj, otthon is rosszak. Neki sokat kell takarítania. Közben meg egésznap a neten lóg.... Nálunk mindig rend van, de jelenleg úgy néz ki a házunk és az udvar, mintha ezer éve nem takarítottunk volna. Mert a gyerekek játék helyett szétpakolnak reggel, mikor én még alszok. 6kor már fent vannak, apám is, de nem képes 1-2 órát sem figyelni rájuk míg felkelek. Mindent a földre dobnak, a hajvasalómat dobálják, a telefonokat elveszik, a távirányítót eltüntették valahova..... Nagyon rosszak. Nekem már tényleg elegem van, ráadásul ma is itt sírt a fiú vagy 2 órát, mert fájt a füle. Most én mit csináljak ? Nem az volt megbeszélve hogy majd én egyedül vigyázok rájuk.... Haza akarok küldeni őket, de akkor meg én leszek a rossz, aki nem képes vigyázni a gyerekekre. Mit csináljak ? Őszinte leszek, én erre baromira nem vagyok kíváncsi, ahogy a gyerkekre sem. Elegem van ebből, az anyjuk arra nem képes hogy megkérdezze mi van velük, akkor nekem miért kéne foglalkoznom velük ? Nem az én gyerekeim.
2016. aug. 8. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Menj el otthonról barátnőhöz, strandra, akárhová.


Sajnos a leírtak alapján mindenki csak vigyáz a gyerekekre, senki nem neveli őket. Így nem csoda ha rosszak.

2016. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tehetem meg, mert akkor is én lennék a hibás. És a gyerekekkel sem lenne senki.


Nos, igen. Sajnos nem lettek megnevelve. Az első 1-2 évben a tesóm a két gyerek apjával élt, és mindent megengedett a gyerekeknek. Mikor ideköltöztek, már ilyenek voltak a gyerekek. Próbálkoztam, de akkor meg ùgy sírtak, mintha épp öltem volna őket. Mást meg nem nagyon érdekelt, mert csak ém voltam velük. De ha sírni hallották a gyerekeket akkor velem kiabáltak, minth a bántottam volna õket. Ez az eredménye.

2016. aug. 8. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Engem nem érdekelne.


Vagy elmennék otthonról, vagy kézen fognám és hazavinném őket.

2016. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
86%
Nem egy 14 éves gyereknek való a gyerek vigyázás! Egyszerűen vidd haza őket, hogy neked más dolgod van. Már ne haragudj a szüleidet sem értem.- Nekik az unokájuk, nekik kellene többet velük lenni! A testvéredről nem is beszélve.Sose értettem minek az ilyennek gyerek. Sajnos én is ismerek ilyen embereket.
2016. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mayra válasza:
Ez elég nehéz kérdés mert mégis a testvéred gyerekei, de te nem vagy köteles vigyázni rájuk csak szívességből teszed tetted 4 éven át ezt közöld a növéreddel. A gyerekek ha jól gondolom 6-7 évesek. Ketten nem játszanak el, hogy ne téged nyuzzanak? Deritsd ki mi érdekli őket az le is foglalja talán őket. Nem írtad de úgy gondolom fiúk. Fára mászás foci vagy nem tudom ezt derítsd ki.
2016. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A testvéred túlvállalta magát , vagyis annyi gyereket vállalt , amennyit nem bir ellátni . Most újabb van útban , lehet hogy nemsokara 4 ik is lesz . Egy felelötlen perszóna, annyit vállaljon , amennyi nem teher a szamara , h ne kelljen vakációt vegyen gyereknevelésböl .

Pofatlansag h rádsózza öket , neked jogod van a gondtalan ifjúkorhoz.

A jó oldala az , h megtapasztalod milyen a gyereknevelés es meglehet h te meggondolod jobban a szülést .

Te mar tudod mi ez !

A gyerekek kezdenek útjába lenni , sajnalom öket

2016. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

így is jóval többet segítettél, mint amennyi elvárható lett volna.

én a helyedben élném szépen az életem. ne vigyázz a gyerekekre többet. ha nem állsz ki magadért,akkor még évekig ez lesz,hogy mindig rádsózzák.

mondd meg,hogy programod van. béreljenek egy bébicsőszt.és kész,menj el otthonról.

mi a bánatnak vállalt amúgy 3 gyereket,hogyha utána lepasszolja másoknak? főleg,hogy neveletlenek.. én a helyedben a szobádat is bezárnám, ne tudjanak bent garázdálkodni.

2016. aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy állsz a sarkadra, és nem tudsz nemet mondani, ezt használja ki mindenki.


Ne félj felvállalni a konfliktust, mert ebből a mókuskerékből nem fogsz másképp kiszabadulni.


Egyrészt azt hiszem, bőven elég volt, hogy 4 évet szenteltél a gyerekekre, akiket nem te vállaltál.

Másrészt anyádék is megérik a pénzüket, ha bevállalják az unokákat, de aztán sza.rnak rájuk, és majd te pátyolgatod őket. Így baromi könnyű ám elvállalni, hogy más farkával verik a csalánt.


Azt se csodálom, hogy neveletlenek, elvégre tényleg nem lettek megnevelve. Ezt egy 14 éves gyerektől se várhatták volna el, a nagyszülőknek volt már annyi rutinjuk, hogy segítsenek benne, de nem tették. Itt nem csak a nővéred a ludas, a szüleid is vastagon tehetnek arról, hogy ez a helyzet kialakult.


Nyugodtan mondd meg, hogy neked itt volt eleged, hoztál elég áldozatot, nem vagy hajlandó többé vigyázni úgy a gyerekre, hogy csak neked okoznak plusz munkát és gondot, miközben TE nem akartad, hogy itt legyenek. Ha anyádék akarják, hogy náluk legyenek, akkor mozduljanak meg, és lehet utánuk rohangálni. Te meg leléptél, majd este jössz.


Az se állapot, hogy két hónapja laknak külön, de már megint napokig nálatok vannak a gyerekek. Most akkor ők nem költöznek az anyjukkal, csak látogatóba járnak hozzá, és egyébként nálatok laknak, vagy mi a fene?!

Mi az, hogy két gyerek mellett nem lehet takarítani?!?!?

Nekem is van kettő, most nő a pocakban a harmadik, de érdekes, tudok tőlük takarítani, pakolni, tudunk lakást felújítani, nem okoz gondot a főzés, a kertészkedés, és még bevásárolni is viszem őket: jelenleg ők cipekednek, mert én nem emelhetek 2 kilónál többet.

Sőt, egy idő után remekül be is lehet őket fogni a takarításba.

Esetleg ha a nővéred megnevelné a gyerekeit, akkor lehetne tőlük bármit csinálni.


Ha egy nagytakarítást nem tud megejteni egy hét alatt, akkor kérdezz rá, hogy egyébként hogy képzelte el az életet kisbabával?! Gondolom az első egy-két évben a nagyobbak lesznek nálatok, mert nem bír velük, és hol a kicsi nem tud aludni a két nagytól, hogy a nagyok a kicsitől. Aztán ha már eszik mindent, akkor megy át hozzátok mind a három, hogy ő tudjon pihenni. Ja bocs, takarítani.


Az gondolom nem játszik, hogy a gyerekek otthon maradnak anyáddal, és te besegítesz a takarításba, hogy hamarabb kész legyen a nővéred (mármint egyáltalán legyen takarítva), és hamarabb meg tudj tőlük szabadulni.


Ebből másképp nem tudsz kitörni, csak úgy, ha egyszer bevállalod, hogy igen, te vagy a kiállhatatlan állat, aki utálja a gyerekeket, és mindenre alkalmatlan, stb. (Mert fognak rád köpködni kígyót-békát), akkor odaböffented, hogy ha ennyire pocsék vagy gyerekfelügyelőnek, akkor jobb is, ha nem te vigyázol, illetve ha ennyire nem csinálsz semmit, akkor nem is fogsz hiányozni, ha elmész otthonról pár órára, mert eddig is a nagyszülők vigyáztak rá...

Aztán majd rájönnek.

Idővel meg fognak békélni, csak ne hagyd, hogy ez azzal járjon, hogy újra rád tukmálják a gyerekeket. Amikor ők ott vannak, te ne legyél.


;)

Azt is őszintén megmondhatod anyádnak, hogy te úgy megutáltad a gyereknevelést, a gyerekzsivajt, hogy sajátot se akarsz, mert már a komplett kamaszkorod ráment a gyereknevelésre így is, úgyhogy ne is álmodjon arról, hogy tönkreteszed az életed pár kölyökkel meg egy férjjel, inkább végérvényesen leszbikus leszel. Aztán majd fog sipákolni, hogy neki nem lesz unokája...

De hátha leesik végre, hogy ez így nem OK, hogy te neveled a más gyerekét, akit egyébként a nővéred vállalt.

És nyugodtan mondd ki, hogy utálod a kölykeit, mert nincs abban semmi szégyen. Az a szégyen, hogy úgy vállal valaki több gyereket, hogy eggyel se volt képes foglalkozni, csak a pasizás ment a gyerekek mellett.

2016. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!