Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenbe belekötni?

Miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés
Anyukám szokta főleg ezt csinálni, ha kimegyek fél percre a szobából akkor azonnal kérdezi miért nem kapcsoltam le a villanyt, ha nem ágyaztam be történetesen 10-ig akkor azért is szid (ez 10-ből 1 alkalom). Mindig talál valamit, minden nap ilyen kis hülyeségeken akadunk össze. A saját szobámban nem csinálhatok amit akarok, történetesen ha zsúfolt hetem volt és 2 napig nem pakoltam pl el a ruháimat akkor az a baj. Türelme nem sok van. Talán azért mert lány vagyok és a lányoknak mindent tudni kell és minden téren megfelelni az életben..
2016. aug. 1. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A reggeli teendők része az is, hogy beveted magad után az ágyat. Azt a ruhát, amit napi rendszerességgel használsz, azt jogos, hogy előhagyod, a többit illik legkésőbb este elpakolnod. Bár, ha saját szobádban hagyod elő, akkor én nem szólnék érte. Azért gondolom, nem széthagyott ruhákkal van tele az a szoba.

A villanyt viszont nem praktikus folyton le-föl kapcsolgatni, ui. (igaz fajtától függően) az izzót megterheli a gyakori kapcsolgatás. Így hamarabb kiég. A villanyszámla kicsit kevesebb lesz, de gyakrabban kell izzót cserélni. Gyakorlatilag viszont egy lakás áramfogyasztásában ez minimális tétel, úgyhogy ezen tényleg butaság kötekedni. Mondjuk, ha kimész a szobádból vacsorázni (legyen fél óra), akkor azért mindenképp kapcsold le.

Szóval, van, ami jogos, de többsége tényleg csak kötekedés.

2016. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Miben merül ki a jövőd építése?
2016. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nézd, az én szobámba is jön be időnként úgy anyám meg főleg bátyám, hogy az a táska ott a földön miért van, miért nem a helyén, és különben is, kupi van, de ismernek, tudják, hogy az én táskám a földön érzi jól magát, és attól boldog, ha nem a helyén van. Néha visszakérdezek, hogy tán nem férnek-e meg tőle, de igazából csak azért csinálják, hogy

1. szóljanak hozzám

2. rendmániások, és nehezen veszi be a gyomruk, hogy én meg nem vagyok az. (Ugye a másság minden esetben elítélendő.) De leoltom őket, és rendben vagyunk.


Viszont az, hogy te rendben levőnek találod 10-ig a vetetlen ágyat nézni, az nekem se férne bele. (10-ből egyszer sem.) Amúgy valószínűleg rendetlennek tart anyád, ennyi a sztori. Meg esélyes, hogy unatkozik is kicsit, és nem talál magának jobb elfoglaltságot, mint azt figyelni, széthagyod-e a ruháidat.

2016. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Spórolós vagyok és ha saját otthonom lesz ott is azt fogom nézni, hogy a számla ha lehet kisebb mint amekkora, akkor az legyen. Akkor sem értem miért baj ha nem vetem be az ágyat azonnal kelés után, és mindig. Ennyi szerintem belefér. Ne legyek én sem automata, ember vagyok. Nem azt mondom, hogy pl most nincs kedvem adni a kutyának enni, nem is adok és akkor sem ha felfordul. Van nekem is fontossági sorrendem, és kötelességtudásom.. Meglehet csak annyi az egész, hogy nálunk is amig a szülők rendszeretők én nem vagyok annyira. Egy jó ideig gyűjtögető is voltam, ragaszkodtam tárgyakhoz de már ezen is változtattam, kiraktam egy rakás dolgot, szétosztogattam stb. A ruháim szinte mind hordom is, zoknitól kezdve mindent átforhattam hogy ne legyen felesleges cuccom és ezt megteszem még időnként a többi tulajdonommal is. Fáj, hogy az igyekezetet nem veszi észre senki csak azt ami nem jó.
2016. aug. 1. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!