Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenbe belekötni?

Miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés
Anyukám szokta főleg ezt csinálni, ha kimegyek fél percre a szobából akkor azonnal kérdezi miért nem kapcsoltam le a villanyt, ha nem ágyaztam be történetesen 10-ig akkor azért is szid (ez 10-ből 1 alkalom). Mindig talál valamit, minden nap ilyen kis hülyeségeken akadunk össze. A saját szobámban nem csinálhatok amit akarok, történetesen ha zsúfolt hetem volt és 2 napig nem pakoltam pl el a ruháimat akkor az a baj. Türelme nem sok van. Talán azért mert lány vagyok és a lányoknak mindent tudni kell és minden téren megfelelni az életben..
2016. aug. 1. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Sajnálattal közlöm, hogy ez NEM kötekedès, kötekedni elvègzett munkánál szokás, te meg pont nem csinálsz dolgokat, amit kèrnek. Ès azèrt azt ne mondd már, hogy 10 ig beágyazni vagy kèt nap alatt 10 percet ruhapakolásra szánni lehetetlen dolog! Nem tetszik? Költözz el. De ameddig ott laksz kb dugulj be ès csináld amit kèrnek, mert egyáltalán nem sok.
2016. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért baj ha nem csinálok meg mindent tökéletesen soorendben lista szerint.. Ő sem szokott megágyazni sokszor még délutánig sem. Tudom, ez az ő dolga de olyasmikért szól amiket maga sem csinál. Pl ha mondok egy csúnya szót, akkor leszid. A legcsúnyább amit mondok az a sz.r. Akkor fejmosást kapok. Amikor ő mondja hogy ba.+ akkor az rendben van, meg is magyarázza neki miért szabad.
2016. aug. 1. 10:51
 3/14 A kérdező kommentje:
Amikor pedig egész napokat nem vagyok otthon mert a jövőmet épitem.. Szerintem ennyi belefér, hogy a saját helyiségemben elengedjem magam.
2016. aug. 1. 10:57
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

1es válaszoló, demagógiából jeles. Gratulálok, nagyot mondtál, öblíthetsz. :))))


Amúgy amit a kérdező anyja tesz az nem más mint energiavámpírkodás.


Amióta olvastam ezekről a hatalmi drámákról, mint energiaszerző módszerekről, azóta mindenkin látom, hogy mit miért csinál.



mennyei próféciában van egy rész, amikor is nagyon jól szemlélteti James Redfield író az Emberi Kapcsolatokban megjelenő Játszmákat és Hatalmi Drámákat, Manipulációs-Technikákat... ahogyan megpróbálunk a Másiktól Energiához jutni... és lehúzni Őt... Te melyik "Energia-Rablási" módszert használod? A 4 fő-csoport közül melyikbe tartozol? Tudatosítottad már magadban? És a Szüleid, a Családod tagjai Veled kapcsolatban melyiket használják és alkalmazzák? És a Kollégáid? A Párod? És a Többi Ember...? Hogyan próbálkozik elszedni és megszerezni Tőled az Energiádat?


A 4 legelterjedtebb Energia Szerzési Módszer fele Aktív, fele Passzív...


A Legaktívabb és Legagresszívabb a MEGFÉLEMLÍTŐ. Ő szóval és tettel is fenyegeti a Másik felet...

Ha a Másik erre félelemmel reagál... öntudatlanul is táplálja ezzel a Megfélemlítőt az Energiájával... aki ettől a Plussz Energiától még Félelmetesebbé, még "Hatalmasabbá" válik (pedig már eleve "Picike"...;-)


A VALLATÓ: Ő mindig boncolgató, elszámoltató, és számon kérő kérdésekkel támad. Direkt keresi a Hibákat. Mások Hibáira és a Gyengeségeire utazik... hogy Ő ezzel Erősebbnek és Tökéletesebbnek tűnjön... Mindig mindent kritizál, soha semmi sem elég jó neki... Ez tipikusan az a típus, akinek "még a szar sem elég büdös." Próbálja meggyengíteni a Másik Önbizalmát... hogy ha el tudja ezt érni az Félszeggé váljon... és ha a Másik fél tőle, a Haragjától és a Kritikájától, és megpróbál a kedvében járni (ami szinte lehetetlen) és kínosan ügyelni rá, hogy mindent a lehető legjobban csináljon... máris belement lelkileg az Alárendeltségi Játszmába...és máris tolja át a Vallatónak az Energiát... aki így Őt teljes mértékben uralja és "kihasználja". A Negativitásával Uralkodik fölötte... Mint a legtöbb házsártos feleség és anyós... ;-)


A ZÁRKÓZOTT: passzív módon szerzi az Energiát. Információ hiányban tartja a Másikat a Titokzatosságával, aki így kíváncsivá válik és érdeklődni kezd Iránta... A Titokzatosságával felébreszti a Másik Érdeklődését és Kíváncsiságát... vagyis: magára vonja a Figyelmét... És mivel tudjuk, hogy a Figyelem (a Tudatosság) Energia: így maga felé áramoltatja a Másik Energiáját... ;-)


A SZEGÉNY ÉN... a legszegényebb, a legszerencsétlenebb...

A legpasszívabb Energia-Tolvaj módszer... ;-)

Csak panaszkodik, csak panaszkodik...

És aki hallgatja, főleg ha még sajnálja is, és elkezdi fejben "megoldani" az Ő problémáját... az átutalja Neki a Pillanatnyilag Rendelkezésére álló Energiája Javát...

Ilyen kis cseles ez a módszer is... ;-)


Ezeket a módszereket gyerekkorban sajátítjuk el a családon belül, annak függvényében, és ahhoz igazítva a saját módszerünket, hogy a szüleink hogyan viselkednek velünk szemben és Ők hogyan csikarják, zsarolják és kényszerítik ki belőlünk az Energiát...

A Gyermek (akárcsak később a Felnőtt) bármire képes azért, hogy odafigyeljenek rá, és megkapja a Számára szükséges Figyelmet és Energiát... Bár eredetileg a Szeretetre hajtunk... ;-)


Pl. ha a Szülők Vallatók, akkor a Gyermek bezárul, és Intravertált, Zárkózott lesz, így védekezik a Szülei támadásai elől... és állandóan kérdezgetni és faggatni kell... Így nyer -öntudatlanul is- Energiát... Tehát ez az Ő "Csapdája", amibe Másokat beleejt... a titokzatosságával... hogy Mások, mint egy nagy Rejtélyt... meg akarják fejteni Őt...


Aztán, ha az egyik szülő még ráadásul Megfélemlítő is... akkor a Gyerek a Szegény-én taktikát fogja élni... A Másik sajnálatára és irgalmára játszik és erre hajt... Érzelmileg próbálja Őt zsarolni... emocionálisan manipulálni...


Aztán ez a dolog tud úgy is működni, hogy otthon a Családban valaki Szegény-ént játszik, de teszem azt a Munkahelyén vagy a Párkapcsolatában meg Ő a Megfélemlítő... mert ott kiélheti ezeket az Elfojtott Agresszióit és Indulatait, ha a Többiek gyengébbek... és így Kompenzál...


Szóval ilyen kis Összetett Mókák és Vidámságok ezek...


Ehhez is kell egy kis Önismeret... hogy Magadra ismerj... és hogy tudatosan elhagyd a Játszmáidat... és ne másokat manipulálva és másoktól kicsikarva juss Energiához... hanem hogy Kapcsolódj rá a Kozmikus ŐsEnergiához... és Onnan Direktbe... ami VÉGTELEN...


Tehát a FORRÁSBÓL MINDIG MERÍTHETSZ... az nem fog elapadni soha...


És aki Veled próbálkozik és a szaros kis hatalmi harcaival és átlátszó kis Játszmáival, Drámáival... azt is juttasd Energiához a Forrásból... hadd örüljön...

Hiszen úgyis azért küzd és harcol érte... mert úgy érzi, hogy Kevés az ami Neki épp van...


Adj és Neked még több lesz... ;-)


Elvenni csak úgyis attól lehet az Energiát, aki nem adja oda Jó Szívvel, Örömmel, Önként...

De ha Te tudod, hogy bármikor korlátlan mennyiségben áll a Rendelkezésedre a VÉGTELEN FORRÁSBÓL... akkor miért is ragaszkodnál ahhoz a kis Kevéskéhez?

Nem Mind-Egy?... ;



Forrás:


[link]



A kérdrző anyja vallató és megfélemlítő típus. Az igazi baja nem a beágyazással van, hanem saját magával.

2016. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Elsővel értek egyet. Semmi olyat nem írtál, amit iskolástól ne lehetne elvárni. A 8 éves húgommal is van annyi esze, hogy lekapcsolja a villanyt. Tudja, hogy apuék fizetik a számlát. Trehány, lusta vagy és szemtelen is. A saját szobád pedig anyád lakásában van.
2016. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de hol pénzszórás az ha a villanyt fél percre úgy hagyom? Ugyan már. Jó, a ruhákkal valahol egyet is értek. Köszönöm a tanulmányt annak aki irta. Tulajdonképpen igen, a dolgokban van háttere ha kicsit mélyebben megnézzük.
2016. aug. 1. 11:39
 7/14 A kérdező kommentje:
A saját lakásomban természetesen magam fogok rendelkezni és a párom ha lesz. Azt megszoktam már hogy az embereknek nem lehet megfelelni mert aki akar, az beleköt az élő fába is, a legkiválóbb emberekbe is, (akárki is legyen az). Személy szerint nem is próbálok mindenkinek megfelelni mert nem jó ötlet. Sőt lehetetlen.
2016. aug. 1. 11:45
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Megkérdezhetem, hány éves vagy?
2016. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért adsz lehetőséget a kötözködésre, pláne ilyen ésszerű dolgoknál? Te is tudod, hogy be kell ágyazni, el kell pakolni a mosott ruhát, akkor miért nem csinálod meg azonnal, így nem lesz cirkusz belőle, ha viszont halogatod, akkor később ugyanúgy meg kell csinálnod, de kapsz mellé szidást, "kötözködést" is bőven. Semmi logika nincs a viselkedésedben, nem csillagot kér az égből az anyád, csak azt, hogy tarts rendet a szobádban, amit te is szándékozol, csak épp mindig "majd később".
2016. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért baj ha én valamit aztán csinálnék és nem most? Ugyanúgy meg lenne csinálva csak más időpontban. Ezt hivják ugráltatásnak.
2016. aug. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!