Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg velük h...

Hogy értessem meg velük h ebbe nincs semmi rossz?

Figyelt kérdés
18 vagyok, itthon nekiállok mindig főzni meg sütni meg mosni, de mindig leordítják a fejemet h nem kell meg minek. Mert h van itthon stb. De meg kell tanulnom mindent mert már csak 1 évig leszek itthon. Elköltözöm. Mit csináljak?
2010. ápr. 17. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy: gyere hozzám :)

komolyan:

Hát érvelj nekik ezzel amit írtál, hogy ezt is meg kell tanulni. Ne hagyd magad! Szerintem jól teszed, hogy ilyeneket csinálsz!

CSinálj olyan finomságokat, különlegességeket amik nincsennek otthon. Ha szeretik a hasukat legközelebb már várni fogják!

2010. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lány vagyok. De akkor sem értik meg. Mondom mosni akarok, ők nem hozzák le a mosnivalókat meg minden. Most ilyenkor nincs mit tenni. Hiába érvelek ezzel mert akkor is azt mondják majd a mama csinál, vagy már van.
2010. ápr. 17. 14:30
 3/12 anonim válasza:
30%

Arra nem gondoltál, h nem bírják a kosztot. Meg h rózsszínre mosod apád összes ingét?

egyéként ezért találták ki a pizzarendelést. Majd ha egyedül leszel legalább senkinek nem rontod el a vacsiját...

2010. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"élvezd ki" még ezt az 1 évet,had csinálják ők...majd a saját háztartásodban megtanulod...
2010. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de egyedül h tanuljam meg?? azt akarom h mire kikerülök a fészekből nagyjából tudjam a dolgokat. egyébként mostam már és még mindegyik ruha olyan színű bocsika nagyokos.
2010. ápr. 17. 14:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem becsülendő, hogy így küzdesz azért, hogy ezeket a dolgokat megtanuld. Nagyon sok lány úgy kerül ki a családi fészekből, hogy gyakorlatilag teljesen önállótlan. Persze ő azt hiszi, hogy felnőtt mert nem otthon lakik, de mosni, takarítani nem tud, a főzést pedig már meg sem említem.

20 éves lány vagyok, de én is elszégyenlem magam, hogy mennyi mindent nem tudok amit ilyen idősen az én szüleim már régen tudtak és csináltak.

És igenis ne akkor kelljen megtanulni, mikor már élesben megy a dolog, hanem még otthon lessük el anyukáktól a praktikákat. Ne szakácskönyvből tanuljunk főzni, ha anya főztjén nevelkedtünk.

2010. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ht ezt meg én nem értem nálunk 14 évesw létemre én mosok, segítek anyunak főzni, takarítok, segítek a hugomnak tanulni és 5-ös tanuló is vok mellette. Egy kicsit már elegem van de hát ez van nekem kell mert anyu sokat dolgozik és egyedül nevel minket:S de egy biztos egy életre megtanultam mindent és nem lesz ilyennel soha gondom .:D
2010. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
jah 14 /lány
2010. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez elég fura. Más szülők azon vannak kiakadva, hogy nem segít a gyerek a házimunkában. Szerintem mindenképp beszélj velük, erőszakoskodj, hogy igenis segíteni akarsz, inkább örüljenek a szüleid, hogy nem ülsz egész nap a gép előtt meg nem csavarogsz, hanem segíteni szeretnél.
2010. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom . . . Szerintem hagyd a fenébe. Majd megtanulod élesben, ha a családod nem hagyja. Így gondolom hiába akarod ellesni a praktikákat, mert nyilván azt sem engedik (menj innen, zavarsz!-gondolom ilyeneket is mondanak). Anyukámmal is ez volt a helyzet, ha ő főzőtt otthon, akkor a mama mindig azt mondta neki, hogy "ezt a sz@rt edd meg te", meg ilyeneket, pedig még csak bele sem nézett, hogy mit fő! És az már jó sokkal utána volt, hgy volt nálunk disznóvágás (külön laktunk), és anya főzött a fióknak ebédet, és ott volt nálunk a papám is, ő evett is, és mondta a mamának, hogy "tanulhatnál a lányodtól főzni!" Erre a mama azt mondta: "miért, szerinted ő kitől tanult?" Bár ekkor a mama jól besértődött, hogy hogy mondhat ilyet a papa, de azóta eltelt jó 10 év, és már a mama megeszi anya főztjét, sőt néha meg is dicséri :) És anya tényleg nagyon finoman főz (finomabban, mint a mama, aki már "rutinból" főz, aztán a fele hozzávaló kimarad vagy "újít"), pedig akkor kezdte el tanulni, amikor eljöttünk a mamáéktól, én már 4 éves múltam, anya majdnem 23 volt akkor. Szóval fel a fejjel, másnál is vannak ilyen problémák, de végül minden jól alakulhat :)
2010. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!