Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok és anyukám nem...

12 éves vagyok és anyukám nem akar "normálisan" felvilágosítani. Miért ilyen velem anyukám? Hogyan vehetném rá?

Figyelt kérdés

Ha pl: kérdezek valamit a szexről akkor azt válaszolja, hogy nem tudja!! Meg már egy jóideje megjött, és erről is csak annyit mond, hogy ez azért van, mert nem estem teherbe, de már lehetne gyerekem, szal részletesebben nem mondja el...és idegenekkel meg nem olyan szivesen beszélgetek a témáról, nővérem meg sajnos nincsen.

Egyébként az is felvetődött bennem, hogy attól fél, hogy nemsokára nagylány leszek, és... na mind1!!

Kérlek segítsetek!!


2008. szept. 29. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

szia! sok szülő "hibája" ez...Lehet hogy őt igy nevelték, nagymamád is tabuként fogta fel ezt a témát, igy Ő is ilyen nagy nagy tabuként kezeli...

Ha megnyugtat akkor elmondom, hogy én majdnem 18 voltam mikor anyukám azt kérdezte tőlem, hogy "van e valami kérdésem?":P hááát...

a legtöbb dolgot szerintem egy lány barátnőktől haveroktól és tapasztaatból tud meg, ami szerintem részben normális, részben nem, mert a szükő kéne elmondja...

nem igy kéne felfogni a dolgokat, mert sokkal rosszabbat csinál azzal ha nem mondja el. Kérdezd meg tőle, hogy ha nem tőle, akkor honnan tudd meg az infókat?...kiváncsi vagyok erre mit válaszol...mondd meg, hogy komolyan akarsz vele beszélni, mert felelősségteljes akarsz lenni.

sok sikert:) ÜDV

2008. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
lehet,hogy azt hiszi,hogy már akarod is csinálni,azért nem mondja el.de ez meg butaság,mert nem akkor kell megtudnod,amikor már csinálni is akarod.meg mi az,h még a menstruációt se mondja el,h mi az.ezért van a sok gyerekanya.még jó,h van internet,meg ez az oldal.nyugodtan írj ki kérdést,amire kíváncsi vagy.nyugtasd meg Anyukádat,h Te nem akarsz még fiúzni,csak érdekel a dolog.ami szerintem természetes.
2008. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg beszélgess a nagymamáddal erről,vagy mond neki h mondja anyudnak h ideje lenne felvilágosítani..Addig is javaslom a netet...
2008. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Meg fogsz lepődni:szerintem anyukádat sem "világosította fel"az Ő anyukája,és zavarba lehet mit is mondjon Neked,ráadásul még olyan kicsi vagy még-az Ő szemében.

Próbálgasd kérdezni a kamaszkoráról,apukádról,meg arról,hogy is lettél Te.Mielött "nekiesel"kérdezd meg ráér-e,lehet,hogy rosszkor kérdezel.

2008. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg szeretnéd, ha mi írnánk le neked a fontosabb dolgokat? Írj privit (nő vagyok), szívesen segítek, már amennyire így levélben lehet.
2008. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,nagyon sok anyuka azt teszi,nem világosítja fel a gyereket és utána csodálkozik ha baj van.Nekem is írhatsz,nagyon szívesen segítek ha kérdésed van.
2008. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyszerűen még fiatalnak tart hozzá.főleg, hogy az anyukák alapesetben nem örülnek neki, ha a 12éves lányuknak már a szexen jár az esze. szerintem félt és próbálja terelni h még ne foglalkoztasson a dolog.csak így meg tudom úgyis mindenkit akkor érdekel minél jobban, ha minél kevesebbet tud róla
2008. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem, haveroktól ilyen nemű információkat hiba lenne beszerezni. Igen jó eséllyel az ég világon nem tudnak semmit a témáról és hülyeségekkel fogják tömni a fejed.


Anyukád sajnos hibásan gondolkodik, minden kérdésedre válaszolnia kéne, hogy a jövőbeli problémákat meg tud előzni. A legtöbb ilyen gondolkodásmenetű felnőttnek sajnos nem sok tudása van a szexről, a védekezésről, a nemi betegségekről és hasonlókról, szóval lehet hogy hiába nyüstölnéd.


Ajánlani tudom ezt az oldalt:

[link]


Itt hiteles választ kaphatsz a legtöbb kérdésedre a cikkekből, sőt kérdéseket is feltehetsz, amire válaszolni fognak.


Ha valamire mégsem kapsz választ nyugodtan írhatsz nekem.

2008. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
A 18:32-es válaszoló vagyok. Kérdezném, hogy miért kellett engem lepontozni? Valakit megsértettem, amikor felajánlottam a segítségemet...?
2008. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

18.32-es válaszoló:

Nem, valakire rájött a lepontozhatnék és most nyomja mindenkinek a minuszokat. Jó szórakozást neki :)


Nyugi, velem is ezt csinálták, kisgyerek korom óta úgy neveltek, hogy ez nem jó, ezt nem szabad, ez nagyon rossz dolog. Amikor észrevettem, hogy "tök jó dolog van a lábam közt", azonnal megszóltak, üvöltöttek, pedig én csak kiváncsi voltam. Aztán később kérdezgettem, hogy lesz a baba, ők meg csak annyit mondtak: nem tudom. Anyu mindig is eltitkolta, kérdeztem tőle egyet, s mást, de nem válaszolt rá, olykor vita lett belőle. És azt kell mondanom, hogy ez kihat a felnőttkori szexuális életemre. Néha tényleg elmegy a kedvem az egésztől, mivel gyerekkoromban azt verték a fejembe, hogy ez mennyire tilos, bár tudom, hogy ez nem rossz dolog, mégis bennem van. Egyszóval nagyon rossz hatással lett rám és megfogattam magamnak, hogy én nem fogok titkolózni és a gyerekemet korához méltóan felvilágosítom.

2008. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!