Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megkérnétek erre a rokont,...

Ti megkérnétek erre a rokont, vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
Az egyik rokon erősen zselézi a haját. Szerintem borzalmas és lenne egy fajta dizájn az esküvőn, amihez különösen nem illik. Szeri.tetek tapintatlanság megkérni, hogy arra az egy napra hanyagolja? (Nem az én rokonom, a párom meg se akarja kérdezni, mert úgyis nemet mondana és még dühös is lenne) Tényleg túlzás ezt kérnem? (őszintén szerintem mindenkinek borzalmas, de Neki különösen, ráadásul nem kis mennyiséget használ)
2016. júl. 25. 21:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Többször voltam velük rendezvényen, akiket hívunk majd, mindig szépen öltöztek fel, nem csiricsárén, ápolatlanul, hanem kimondottan csinosan. Ő éppen a kivétel.
2016. júl. 26. 08:19
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy minek megy hozzá valaki cigányhoz, ha aztán meg sír a szája a származása miatt.

Amúgy ja, nekem is van visszatetsző tulajdonságom, de ez, hogy kiválogatom, melyik ember felel meg az esküvőmre származása és viselkedése alapján azért, hogy engem ne vegzáljanak a többiek - na ez biztos nincs közte. Tiszta szégyen vagy.

2016. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tapintatlanság lenne, meg lekezelő is.


Amúgy meg leírtad, hogy "a párom meg se akarja kérdezni, mert úgyis nemet mondana és még dühös is lenne". Akkor minek rugózol ezen teljesen feleslegesen?


"de a külső már éppen elég ok arra, hogy piszkálják az én rokonaim. És nem őt fogják, hanem engem."


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de akkor most kinek az intelligenciája a valódi probléma? A párod zselés hajú, nem túl iskolázott rokonáé, vagy a te rokonaidé, akikből nem nézed ki, hogy szorult beléjük annyi ész, belátás, jóindulat és érzelmi intelligencia, hogy a TE esküvődön ne egy meghívott vendég hajviselete miatt cseszegessenek TÉGED?


Ha jól akarod magad érezni a saját esküvődön, akkor szerintem engedd el a megfelelési kényszeredet.


Tudod, mit csinálnék, ha valamelyik rokonom jönne hozzám epés megjegyzéseket tenni a zselés hajú fickóra? Mondanám, hogy várjatok már egy pillanatot, mindjárt idehívom - legyen mondjuk - Gazsit, neki kéne elmondani a meglátásaitokat, mert nem én lőttem be a séróját. Biztos szívesen vesz egy kis stílus tanácsadást tőletek. xD

2016. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%

Valóban, az a bunkó, aki egy zselés hajú rokon miatt az ifjú párnak megjegyzéseket tesz. A vőlegény rokonai nyilván ismerik és tudomásul veszik ezt tőle. A menyasszony rokonai meg foglalkozzanak saját rokonságukkal (meg az evéssel-ivással, táncolással stb.). Ha valaki azt lesi, hogy kit, miért lehet kritizálni a megjelenése miatt, az saját magáról állítja ki a szegénységi bizonyítványt.


Egyébként az eddig leírtak alapján van olyan érzésem, hogy eleve van családi ellenérzés a roma vőlegény iránt, és elsősorban ennek adna tápot egy ízléstelenül kinéző rokona. Ez a családi ellenérzés viszont később még sok kellemetlenséget okozhat, erre készülj fel, kérdező!

2016. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
94%
Az a bunkó aki behazasodik egy családba, amit amugy szégyellni fog egesz életébe....
2016. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben inkább a családoddal beszélgetnék el. Nem úgy, ahogy te, hogy jajj, hát a virág lelkecskéjüket felkészítem, hanem "tudom, hogy a Laca egy paraszt, de légyszi, ne sutyorogjatok róla, ne fikázzátok, ne szapuljátok, és ne piszkáljatok ENGEM miatta, mert ezzel engem járattok le, és nekem rontjátok el a napom". Azért ha már annyira kifinomult a családod, ezt is képes felfogni...
2016. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!