Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megkérnétek erre a rokont,...

Ti megkérnétek erre a rokont, vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
Az egyik rokon erősen zselézi a haját. Szerintem borzalmas és lenne egy fajta dizájn az esküvőn, amihez különösen nem illik. Szeri.tetek tapintatlanság megkérni, hogy arra az egy napra hanyagolja? (Nem az én rokonom, a párom meg se akarja kérdezni, mert úgyis nemet mondana és még dühös is lenne) Tényleg túlzás ezt kérnem? (őszintén szerintem mindenkinek borzalmas, de Neki különösen, ráadásul nem kis mennyiséget használ)
2016. júl. 25. 21:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
*szoknyához.
2016. júl. 25. 22:45
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
A rokonait nem válogathatja ám meg az ember. De nem kötelező meghívni. Viszont ha meghívod, nem mondhatod meg neki, hogy ne zselézze a haját, vagy ne legyen neked nem tetszően műveletlen. Nem is kicsinyes vagy, hanem k**ra sznob. Még visszatetszőbb tulajdonság.
2016. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A körülmények alapján a zselés haj lesz a legkisebb probléma.


Amúgy nem, nem illik ilyet kérni.

2016. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Valóban nem válogathatja meg, de én igen. Ismerem Őket, párommal meghúztuk a határokat, nem aggódok a jövőnket illetően. A családom viszont igen, és szeretném, ha az esküvőnk a boldogságunkról szólna, nem a magyarázkodásról. Nagyon álszent dolog azt gondolni a külső nem meghatározó egy első benyomásnál. Beszélgetniük nem kötelező, nem is valószínű, hogy fognak, de a külső már éppen elég ok arra, hogy piszkálják az én rokonaim. És nem őt fogják, hanem engem. Valóban kellemetlen ilyet kérni, ha tőlem kérnék, hogy pl. ne fogjam kontyba a hajam más esküvőjén, hanem inkább engedjem ki, hát biztos meglepődnék, de nem dühödnék be. (nem tudom, hogy jutott eszébe másnak ilyen vad melltartós példa, azért a zselé meg, hogy meztelenkedjen szerintem nem egy szint)

Eltaláltad, ettől a helyzettől eltekintve, valóban van bennem némi sznobság, de had feltételezzem, Neked is van visszatetsző tulajdonságod, sőt, még a szeretteidnek is. Őrület ez az emberiség!

2016. júl. 25. 23:18
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h a valóságtól nagyon elrugaszkodott gondolat, de nem lehet, h nem a zseléről kéne beszélgetni a vőlegény rokonával, hanem a viselkedésről a te rokonaiddal? Hogy az esküvő ne a sutyorgásról szóljon?
2016. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Igazad van, ezen rajta vagyok. Próbálom felkészíteni őket, több, kevesebb sikerrel. Természetesen nem az egész családjáról van szó, a többséggel jól kijövök, van akit kifejezetten szeretek és boldogan megvédem akármit is mondanak. De ez az illető nem a szívem csücske és az az igazság, hogy tényleg nem nehéz sutyorogni róla.
2016. júl. 25. 23:28
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Ó, figyi, ilyen meg minden családban van, tökmindegy, h roma vagy zselés hajú, vagy kultúrsznob, vagy szórakozott professzor.

Sok sikert :)

2016. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, csakhogy Ők romák. Nagyon nehéz ezt elképzelni, úgy, hogy nem érinti az embert. Ha fehér lenne, műveletlen és zselés hajú, mindenki azt mondaná, "na, ez se lett megnevelve, koművesnek még elmegy". Mivel Ő roma, a suttogás arról fog szólni, hogy "hát Ők már csak ilyenek, szaporodni azt tudnak". És ezt nehéz megcáfolnom, tekintve, hogy tényleg sokan vannak és tényleg nem tanultak. De a többségük kedves, jószándékú, jószívű, ápolt, na de nem ezeket fogják megjegyezni a néhány kivétel miatt. Elhívni muszáj Őket, nem távoli rokonok.

Hát ez a történet, cseppet sem kellemes, de így végig gondolva nem a zselén fog múlni. Szembe kell néznem a helyzettel, biztosan vissza fogok hallani dolgokat. Ilyenkor kedvem lenne egy 2 tanús esküvőhöz... Na mindegy, kár ezen rágódni, a "sok sikert" köszönöm, elfogadom! :)

2016. júl. 25. 23:43
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Minek állsz össze roma famíliával, ha ennyire szégyelled őket? Igen, nagyon tapintatlanság megkérni erre valakit, és iszonyat kicsinyesség. Arra nem akarod megkérni, hogy kenje le magát alapozóval, hátha fehérebbnek látszik? Ha ennyire mintacsaládot akarsz, meg tökéletes mintaképeket, ami beillik a dizájnba, akkor ne hívd meg, vagy állj össze olyan bagázzsal, aki megüti a mércét! Hidd el, ebben az egészben az a zselés haj lesz a legkisebb probléma...
2016. júl. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A nők ruháját is csekkolod, mielőtt jönnek, hogy mit vegyenek fel, mert Mancinak jó nagy hájas hasa van, de előnytelen ruhát akarna felvenni, hogy fog kinézni egy bálna? Vagy Rózsit is cenzúrázod, mert narancssárgát vennie fel, Marisnak meg ajtót mutatsz, mert új frizurával jelenik meg, amit akkor látsz először, és egy vörösre mázolt tollseprű nagyon virítana a képeken, Ancsának bohócsminkje van, az öreg Gazsi meg nem ötlönyt húzott, hanem csak inget, hát hogy néz ki, Jóskának meg rohadnak a fogai, rá kellene parancsolni, hogy tartsa csukva és csak diszkréten mosolyogjon, mert bármikor lekaphatja a fotós...?

Kedves kérdező, hol fogod meghúzni a határvonalat, csak mert a sógornak is jogos kérdése lesz, hogy szerinte meg X néz ki förtelmesen, ha neki lehet, akkor ő miért mondjon le a frizurájáról?

2016. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!