Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd elegem lenni anyuból?

Kezd elegem lenni anyuból?

Figyelt kérdés

Szeretem mert az anyám de ez már szerintem sok rohadtul.

62 éves és van egy 40 éves fia aki szó szerint életképtelen.Neki van egy felesége akinek kisgyermeknevelő/ ápoló a szakmája de nem hajlandó elmenni dolgozni kórházba mert azt mondja utálja a nőket, az időseket és a gyerekeket és nem tudna ott dolgozni.Leakarja rokkantosítani magát. Van egy kisfiúk aki egy tündér, de anya vesz neki kb mindent mert tesóm felesége ( érettségivel, szakmával) egy gyárban takarít mert ott nem kell senkihez alkalmazkodnia.

Sokkal jobban a lábukra állhatnának mert így ketten keresnek 130.000 forintot és az a nagy semmire elég de ők kényelmesen elvannak mert anya 62 évesen azért dolgozik hogy a valagukat nyalja. Én már kb fél éve nem kértem anyutól semmit. Se ruhát semmit.Idén érettségiztem és ajándékot sem akartam hogy vegyenek mert az volt a fontos inkább hogy jó érettségit írjak és felvegyenek. Engem ezek a körítések nem érdekeltek csak az eredmény. Jövő héten kiderül felvesznek-e viszont anyu semmiben nem tud támogatni. Amivel tisztában is voltam ezért már egy hónapja egy gyárban szakozok hogy legyen pénzem gólyatáborra,ruhára, és legalább az első hónapra. Viszont egy dolgot kértem anyutól hogy egy bőröndöt vegyen nekem amivel kihúzom 4 évig, mert nem fog maradni annyi pénzem amiből azt tudnám fizetni. Erre ma hív hogy a bolhapiacon talált 2000 forintért nagyon szép bőröndöt és hogy az jó lesz nekem. Nincs semmi bajom azzal hogy bolhapiacos ha jól néz ki és használható. De eddig akármit vettünk bolhapiacról az mind ócskaság volt, és két használat után tönkrement. Nekem nincs ahhoz kedvem hogy egy hónap után szét essen, vagy ne adj isten hazafele hulljon darabjaira. Miért rajtam kell mindig spórolni mikor egy árva cipőt nem kérek tőle? Nem járok el sehova, nem csinálok semmit csak dolgozom állandóan! Miért nem lehet a 40 éves tesómon spórolni? Miért nem tudnak a lábukra állni? Nem veszik észre hogy így tőlem vesznek el súlyos 10.000 forintokat? Tesómat anya egész életében támogatta mert minden hülyeségbe belement. Anyu 3 gimibe ráncigálta el mert nem akart leérettségizni ( nem is tette meg). Szívét lelkét kiette neki és még 40 évesen húzzák le pénzzel. Én nem szeretném anyut lehúzni mert ha felvesznek év közben is dolgozni akarok csak egy dolgot kértem tőle.. egyetlen egy dolgot hogy egy olyan bőröndöt vegyünk ami kibírja 4 évig. Semmi mást. Anyunak semmit nem kell fizetnie az én tanulmányaimba.

De miért van ez?? Valaki mondja már el könyörgöm. Annyira mérges vagyok tesómékra.


2016. júl. 20. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
62 éves. Teljesen más az értékrendje, sztem nem is érti, h miért akkora ügy neked a bőrönd. Ő úgy van vele, h táska-táska.
2016. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

"Erre ma hív hogy a bolhapiacon talált 2000 forintért nagyon szép bőröndöt és hogy az jó lesz nekem"

Még nem is láttad, már aggódsz. Lehet, hogy nagyon jó az a bőrönd, hisz mondta anyukád, hogy nagyon szép. Ne aggódj annyira előre, "majd szétesik",elég minden napnak a maga baja. A (fél)testvéredékkel meg egyáltalán ne foglalkozz, látszik, hogy haragszol rájuk. A harag meg rossz tanácsadó. Nyugi.

2016. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami a bőröndöt illeti, igazad van. Viszont a bátyádékon felesleges rágódni, változtatni úgysem tudsz a helyzeten, csak felidegesít, és leszívja az energiádat. Tényleg állj a lábadra, és ezután se várj semmit a családodtól. Ha elmész diákmunkára, abból meg az ösztöndíjból gyorsan összejön egy bőröndre való is.
2016. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanács: Gólyatáborba ne menj el, teljesen felesleges pénzkidobás, ha bőröndre nem futja. Biztos jó az, innike, bulika, de első nap úgyis összeismerkedsz mindenkivel, semmi hátrányod nem fog belőle származni, ha nem vagy ott, viszont a részvételi díj, kaja, pia ára megmarad, legalább 20-30 ezret spórolsz. Abból pedig nem csak bőröndöt vehetsz, hanem tanszereket is. Igazad van anyáddal kapcsolatban teljesen, de a prioritásaidat tedd rendbe picit ha már ilyen a helyzet sajnos.
2016. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sokan vannak így. Férjem családjában hasonló a helyzet. A nagymama majdnem beledöglik minden szezonban a munkába de a lényeg az hogy a kicsi 40 éves fiának annak a feleségének és az 5-6 porontynak legyen mit ennie. Felnőtt emberek akik soha nem dolgoztak, potyogtatták a gyerekeket és most sajnálni kell őket. Az egyik unokából képezi már a másik életképtelent hogy véletlenül se állja meg a helyét.

Az a baj ezekkel az emberekkel , hogy amíg van aki pénzeli őket addig hülye lesz tenni, dolgozni kaparni.

Anyukám is majdnem így járt a tesómmal. Korán jött a gyerek, mondjuk a tesóm tényleg nagyon sokat dolgozott, de egyik albérletből költöztek a másikba, a felesége nem akart dolgozni, a tesóm piázott. Elbeszélgettem anyukámmal, hogy ez már nagyon sok, így a büdös életbe nem jönnek helyre, ha mindig jön anyuka és megoldja a problémákat. Támogattad őket 30 éves korukig most szedjék össze magukat. Anyukám ezután fokozatosan vonta ki magát, és láss csodás mindkettőnek azóta rendes munkája van, eltartják magukat, van ház és kocsi. Igaz hogy hitelre, de tudják fizetni, nem nyivákolnak és normális szinten élnek. Nem biztos hogy a te anyukád ezt megérti. A bőrönd miatt én is ki lennék akadva. A gólyatáborra amit írtak az mind igaz. Annak idején én sem hittem el, de igaza van annak a válaszolónak aki írta hogy felesleges. Simán első nap megismerkedsz mindenkivel. Egy jó nagy felesleges pénzkidobás. Minden a piáról, szexról , drogról szól.

2016. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Nekem eddig egyetemisták közül senki nem ajánlotta hogy kihagyjam. Azt mondták úgy is belehet illeszkedni viszont nehezebb, és hogy egyszer vagyok gólya..ezt nem szabad kihagyni.

Viszont képzeljétek. Tesóm átjött valamiért és anyu mesélte neki hogy nekem nem jó a bolhapiacos bőrönd ( nem érti hogy nem bolhapiaccal van bajom hanem hogy ócska). Erre bejön tesóm és 5 percig papolt hogy miért nem jó nekem a bolhapiacos. Majdnem feldurrant az agyam. Épp ő az aki miatt erre szorulok és ő magyaráz...

2016. júl. 20. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Én meg egyetemet végeztem, nem is egyet, egyiken sem voltam gólyatáborban, és abszolút semmiféle nehézséget nem jelentett a beilleszkedésben, orientációs napokon úgyis ott van mindenki. Totális pénzkidobás a te helyzetedben. Attól könnyebb beilleszkedni, hogy kreténségeket csinálsz három napig részegen? Na nehogymár, felnőtt emberek vagyunk. Majd bemutatkozol szépen első nap. Hidd el, jól fog jönni az a pénz jegyzetekre, könyvekre, tanszerekre még.
2016. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem voltam gólyatáborban (akkor volt a családi nyaralás) és semmi hátrányát nem tapasztaltam, már az első nap szereztem barátokat.

Persze én nem akarlak lebeszélni a táborról, ha szeretnél, menj el, de ne azért menj, mert attól félsz, különben nem találod majd a helyed.

2016. júl. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 1 napot töltöttem a gólyatáborban, még annyit sem lettem volna ott ha nem szégyelltem volna apát éjjel felhívni hogy jöjjön értem. Így másnap reggel nekem véget is ért és mentem haza.

Megkaptam az értesítőt, nagyon örültem befizettem a pénzt és alig vártam hogy mehessek. Elhittem hogy igaz amit leírtak a papírra. Pár nappal előtte a férjem akkor még csak barátom mondogatta hogy hallott ezt azt és a gólyatábor a piáról szól, nem arról amit írtak. Nem foglalkoztam vele, ő pedig nem erőlködött, azt mondta menjek nyugodtan. Nekem nem jött be az egész. Mindenki részeg volt már 8 kor, simán pár óra ismeretség után összefeküdtek a szobatársak a pasikkal. Szex, pia, drog, buli. Erről szólt az egész. Nem akartam részegen fürdőruhában billegetni magam, és feladatokat végrehajtani. Valahogy ez nekem nem jött be. Van akinek igen.

2016. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!