Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már mindenből...

Mit tegyek ha már mindenből elegem van?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és ez most nem ilyen "elhagyott a pasim hiszti" meg hasonlók. Az utóbbi időben minden elcsesződött (bocsánat a kifejezésért). 2-3 éve a szüleim különmentek de előtte volt ennek egy elég ronda visszhangja, állandó veszekedések meg hasonlók. Azóta anyámnak meg apámnak is van külön élete, legtöbbször jól kijönnek és mindkettejüknél szoktunk lenni napokat, én meg az öcsém. De most az van hogy anyukám a házat amiben élünk elvesziti a lakását. De nem tudna fizetni masik lakást és annak a lakbérét ezért az a választása maradt hogy a barátjához költözik, de a barátja nem igazán bír minket, anyám meg amolyan igazi anya hogy nevelni akar bennünket és nem csak heti kétszer. Így ők nem jutnak dülőre és ugy viselkednek mint az idióta tinédzserek (egyszer utálják utána meg imádják egymást) apám leakar velük ülni beszélgetni de ők meg tartják magukat a gyerekes viselkedéshez. És anyám most kitalálta hogy visszaköltözik abba a házba ahol apám él és közös házuk de a hitelt apám fizeti. De apa meg nem akarja hogy anyám odaköltözön (érthető mert apam barátnője se díjazná hogy apám előző élettársa nála lakik) igy most veszekedés van. Emelett sok feszültség miatt rajtam csattan az ostor, anya az én ágyam szélére ül le bőgve,apám meg velem ordibál stresszoldásképpen.

Már nem tudom mit tegyek, feszültnek érzem magam állandóan és mintha mindig valaki szorítaná a torkomat. Utálok itthon lenni és az egyetlen menedékem az iskola és az ott lévő barátaim, ott egy kicsit felejthetek. És mielőtt bárki félreértené nem arra vagyok kiváncsi hogy hogyan öljem meg magam. Akarok élni,csak nem így. Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Mert ugy érzem magam mint egy időzített bomba ami bármikor robbanhat.



2016. febr. 20. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A fő gond itt van: " anya az én ágyam szélére ül le bőgve,apám meg velem ordibál stresszoldásképpen."

Próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy téged ne vonjanak be a probléma megoldásába. Ők a felnőttek, ezt nekik kell megoldaniuk, méghozzá nélküled.

2016. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj szegénykém! Ezt a kérdést a szüleidnek kellett volna írni.

Ha a ház közös, magyarul anyukád teljesen jogosan visszaköltözhetne, akkor őt oda vissza kell engedni (akár rendőrt is hívhat). Ha tudsz, beszélj velük külön-külön, hogy legyenek már felnőttek és tegyenek végre pontot erre az ügyre.

Addig meg legyél minél többet távol ettől a helyzettől, vegyél részt minél több programon és tanulj rendesen :)

Az is jó, ha ezekről a rossz dolgokról beszélsz valakinek (barátnő, ofő, pszichológus).

2016. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én hiába probálok beszélni velük. Apukám egy nagyon konok ember és ha egyszer vitába kevredek vele akkor én húzom a rövidebbet. Anyukám meg túl érzékeny és hasonlóan makacs mint apám. Szóval amikor megprobáltam beszélni anyámmal akkor mindent tagadott és azt mondta hogy ő nem viselkedik gyerekesen de miután én közöltem a tényeket elkezdett könnyezni a szeme és nem birtam tovább mert nekem fájt hogy megríkatom anyukámat.

Hiába veszek részt programokban, igyis ugyis haza kell majd mennem. Szoktam beszélni erről a barátnőmnek amivel egy kicsit levezetem a feszültséget de utána minden kezdődik előről.

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 20. 23:30
 4/6 A kérdező kommentje:
És amúgy a házat ami kettejük nevén van, annak a hitelét apám fizeti csak. Anyának meg az lenne a választása hogy elmegy lakni a barátjához, vagy visszamegy a közös házba. De ezt apám nem akarja mert az egyikük párkapcsolatának se tenne jót és persze megint a veszekedések. És azt mondta apám hogyha anya visszaköltözik akkor ő elmegy de akkor a hitelt is anyának kell majd fizetnie. De anyám ha nem tud pénzből bérelni egy lakást akkor a hitelt végképp nem tudja fizetni. Szóval második ezért van hogy hiába küzdené magát vissza az anyám, rosszul jönne ki belőle.
2016. febr. 21. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég hüje barátja van anyádnak, ha őt akarja de a gyerekeit már nem.

Apádnak nincs annyi pénze hogy a közös házból kifizesse anyádnak a részét? Akkor talán már tudna kezdeni anyukád is valamit. Megértem apádat is, senki nem örülne ha az exe meg a jelenlegi barátnője egy fedél alá kerülne.

Remélem megoldódik a helyzetetek és kevésbé lesz stresszes az életetek. Te próbálj otthon is kikapcsolni. Hallgass zenét fülhallgatóval és ne vedd magadra az ő problémáikat. Ha mondják hallgasd meg őket de aztan rázd is le magadról, ők a felnőttek, nekik kell ezt a helyzetet megoldani normálisan.

2016. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én párom hitelt vett fel és kifizette az exfeleséget a házból...
2022. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!