Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyóssal?...

Mit tegyek az anyóssal? Valami olyan megoldás kellene, hogy vita ne legyen belőle!

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején,bocsi,kicsit hosszú lesz!

Szóval,van egy 16hónapos kislányom! Soha nem szerettem az anyósomat,ezt ki is mutattam finoman!De mivel nagyon sokat segítenek nekünk(pénzzel is és be is vásárolnak ),ezért úgy döntöttem,hogy nem mutatom ki az ellenszenvet irányába!Amióta kedvesebb vagyok vele,azóta ÁLLANDÓAN itt van nálunk,a kislányomat is teljesen magához bolondította!Nem is ez a legnagyobb probléma,hanem,hogy ha a pici hozzám akar jönni,az anyósom egyszerűen nem adja nekem.Hiába szólunk neki,a párom is,de rá se bagózik.Ilyenkor tisztára olyan érzésem van,mintha a pici nem is az enyém lenne.Mindig a kezében van,minden sz@rt megenged és megvesz neki.Múltkor pl.:olyan volt,hogy beszálltunk a liftbe,a kislányom még soha nem volt liftben és félt,sírni kezdett.Szerettem volna megvigasztalni,nyújtotta is a kezét felém,de az anyós elfordult és keményen rám szólt,hogy majd a mama megvigasztalja. Csak azért nem szóltam rá akkor,mert idegenek is voltak a liftben!

Néha az az érzésem,hogy a pénzzel akar minket megvásárolni,hogy majd akkor többször oda engedjük hozzá a picit.stb..

Meg már most azt szeretné,hogy aludjunk náluk a picivel.De én úgy gondolom,hogy ráérünk még ezzel,pláne hogy én sem szívesen alszom másnál,ha nem muszáj!

Egyszerűen nem tudom,hogyan építsem le,hogy ebből ne legyen vita!Mert amikor legutoljára szóba hoztuk neki ezt a témát,akkor a fejemhez vágta,hogy mert ő mennyi mindent adott nekünk,és mi így háláljuk meg.Sőt,azt is mondta,hogy idézem: takarodj a pi...ba,de a kislányt ott hagyod!(ezt azért kaptam,mert a házvásárlásnál az önrészt ők adták,ebből is vitát csinált,és akkor mondtam,hogy én így nem szívesen lakom abban a házban,nem hallgatom ezt mindig,inkább elmegyünk onnan a picivel!


2010. ápr. 16. 14:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
31%
Fizessétek vissza, amit rátok költött, vagy erőltessetek rá valami hasonló értékű segítséget.
2010. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem értem, ha én adom a pénzt én hozom a szabályokat? Támogatom anyámat, de nem szólok bele az életébe.
2010. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze utolsó, ez így van normális emberek esetében. Csakhogy a kérdező anyósa nem normális. Ezért nem kellett volna pénzt elfogadni tőle (normális szülőktől el lehet, ilyenektől inkább ne).
2010. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólás,a tanácsot!

Azért annyit én is hozzáfűznék,hogy a segítséget azért fogadtuk el,mert a lakáshitelünk törlesztőrészlete az egekbe ugrott,és mert nem számítottunk rá,hogy ezt a fejünkhöz vágják.A másik meg az,hogy mint írtam is,az anyósom volt az aki a legelső pillanattól kezdve nem fogadott el engem.Akkor én hogyan próbáljam meg őt szeretni?

Soha nem felejtem el azt a szitut,amikor nyáron a párom nálunk volt pár napig (akkor még csak jártunk),és mondta az én anyukámnak,hogy imádja a rántott tököt.Ezért anyum adott neki pár tököt,hogy vigye haza,majd az anyósom megcsinálja neki.Este mentünk is a páromékhoz,én lecuccoltam az előszobában,a párom meg vitte a tököt az anyjának a konyhába.Mondta neki,hogy az én anyukám küldte!Erre ő baromi flegmán, idézem: "kell a fa...omnak"

Nekem ez akkor annyira rosszul esett,hogy nem is tudtam náluk maradni! Szóval az én drága anyósom ilyen volt,most is ilyen és szerintem ilyen is marad örökre!

Tavaly nyáron pl.: azt csinálta,hogy a párom 1hétig nem volt itthon,mert valami csapatépítő tréningen kellett részt vennie a munkatársaival,és az anyósom a tudtom nélkül hozzánk invitálta a szüleit! Gondolhatjátok,hogy éreztem magam.Nálunk sajnos nincs minden nap süti,stb,amivel kínálhattam volna őket.Csak kávé és üdítő.De azt is elárulom,hogy akkor nem én voltam a legkedvesebb vendéglátó.És az egyik összetűzésünknél,ezt is a fejemhez vágta,hogy ő szégyellte magát miattam.Könyörgöm,mit kellett volna tennem???Körül rajongani azt az idős házaspárt,akiket még csak fényképen láttam... (Ja,és azért nem ismertem őket eddig,mert Ausztriába laknak) Mi nem mentünk a párommal,ők sem jöttek hozzánk!

És ha ezek után is az a véleményetek,hogy az anyósom jó ember,akkor valószínűleg én lehetek a nagyon rossz!

2010. ápr. 17. 08:36
 25/25 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést is én írtam ki az anyóssal kapcsolatban!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


(akkor is elvárta volna,hogy vigyem a gyereket,még balhét is csinált húsvét kedvéért)

2010. ápr. 17. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!