Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyóssal?...

Mit tegyek az anyóssal? Valami olyan megoldás kellene, hogy vita ne legyen belőle!

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején,bocsi,kicsit hosszú lesz!

Szóval,van egy 16hónapos kislányom! Soha nem szerettem az anyósomat,ezt ki is mutattam finoman!De mivel nagyon sokat segítenek nekünk(pénzzel is és be is vásárolnak ),ezért úgy döntöttem,hogy nem mutatom ki az ellenszenvet irányába!Amióta kedvesebb vagyok vele,azóta ÁLLANDÓAN itt van nálunk,a kislányomat is teljesen magához bolondította!Nem is ez a legnagyobb probléma,hanem,hogy ha a pici hozzám akar jönni,az anyósom egyszerűen nem adja nekem.Hiába szólunk neki,a párom is,de rá se bagózik.Ilyenkor tisztára olyan érzésem van,mintha a pici nem is az enyém lenne.Mindig a kezében van,minden sz@rt megenged és megvesz neki.Múltkor pl.:olyan volt,hogy beszálltunk a liftbe,a kislányom még soha nem volt liftben és félt,sírni kezdett.Szerettem volna megvigasztalni,nyújtotta is a kezét felém,de az anyós elfordult és keményen rám szólt,hogy majd a mama megvigasztalja. Csak azért nem szóltam rá akkor,mert idegenek is voltak a liftben!

Néha az az érzésem,hogy a pénzzel akar minket megvásárolni,hogy majd akkor többször oda engedjük hozzá a picit.stb..

Meg már most azt szeretné,hogy aludjunk náluk a picivel.De én úgy gondolom,hogy ráérünk még ezzel,pláne hogy én sem szívesen alszom másnál,ha nem muszáj!

Egyszerűen nem tudom,hogyan építsem le,hogy ebből ne legyen vita!Mert amikor legutoljára szóba hoztuk neki ezt a témát,akkor a fejemhez vágta,hogy mert ő mennyi mindent adott nekünk,és mi így háláljuk meg.Sőt,azt is mondta,hogy idézem: takarodj a pi...ba,de a kislányt ott hagyod!(ezt azért kaptam,mert a házvásárlásnál az önrészt ők adták,ebből is vitát csinált,és akkor mondtam,hogy én így nem szívesen lakom abban a házban,nem hallgatom ezt mindig,inkább elmegyünk onnan a picivel!


2010. ápr. 16. 14:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet lepontozni, de sztem annál undorítóbb nincs, ha valaki segít valakinek, aztán a fejéhez vágja, h ezt meg ezt kaptátok, ráadásul ezzel "zsarolja" az unoka miatt... persze alapból senki nem utasítja vissza a segítséget, mert vszínűleg nem számít rá, h utána ezzel jönnek. Innentől hiába nem fogadod el amit adnak, egy életen keresztül hallgatni fogod amit eddig kaptál. Hányni tudnék az ilyen emberektől.

Én nem kímélném, egyébként, ha vannak idegenek, ha nincsenek a közelben. "Anyuka tessék ideadni a gyereket, én vagyok az anyja!" Mellesleg a férjeddel beszéltél, h állítsa le a mamát? Ott aludni sem muszáj! Minek? Mindenkinek van saját ágya, otthona ahol jól érzi magát. ha valami program miatt, vagy késő lenne hazamenni, az ok, de csak úgy, miért kellene ott aludni?

Anyósod addig csinálja ezt, amíg érzi rajtad a gyengeséget! Le fog állni, ha nem hagyod magad...

2010. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Igazából senkivel nem értek egyet teljesen az előttem szólók közül. Abban igazuk van hogy te is hibás vagy, valóban ha valakit ki nem állhatok, akkor a segítséget sem fogadom el. Én sem szeretem az anyósomat - okkal - nem is fogadok el tőle semmit.

Amiben viszont nem értek egyet, hogy a pénz dolognak semmi köze ahhoz, hogy ilyen durván, elképesztően rendelkezni próbáljon a saját gyermeketekkel. Én nem aludnék ott, és semmilyen szinten nem tűrném azt sem hogy a nyakamra járjon. Valószínű nem lehet azért ezt a 2 dolgot teljesen szétválasztani, hiszen ha konfrontálsz, a fejedhez fogod kapni, hogy bezzeg a pénz jó volt.. de akkor is le kell állítani és meg kell mondani neki, ha a pénzzel nem a gyermekén akart segíteni önzetlenül, hanem a felettetek való parancsolgatási jogot akarta megvásárolni, akkor felejtsétek el egymást.

És mindenek felett ezt az egészet nem neked kellene levezényelned, hanem a férjednek, mivel az ő anyukája... de a legjobb ha mindketten ott vagytok, hogy te is tudj reagálni, ha valami olyan hangozna el.

Felháborítónak találom hogy bárki elszedje a gyerekemet tőlem, beleszóljon a nevelésébe stb.... legfőképp azt nem értem hogyan hagyhattátok idáig fajulni a helyzetet, ezért ez a helyzet valóban legfőképpen a ti hibátok, ezt már nem lesz könnyű megváltoztatni, de MEG KELL, mert rá fog menni a házasságotok, ill. hosszútávon a gyermekeddel való kapcsolatod.

2010. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
15:33-as vagyok, bocsánat, az előttem szólót csak most láttam, majdnem egyszerre szóltunk hozzá, vele teljes mértékben egyetértek.
2010. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális..Nagy szükségetek van az anyagi támogatásra? Ha nem, én simán megmondanám neki, hogy ha számára a anyagi tám. egyenlő a kislány kisajátításával, akkor ne is adjon egy forintot se!! Ilyet nem lehet tenni. Mégiscsak te vagy az édesanyja. Vitával, nem vitával, de le kell őt állítani! Mert elhiszem, hogy fontos neki, mert csak az unokája..de ne essünk át a ló túloldalára. Meg azt sem értem, hogy hogy nem veszi észre magát??!:S Szerintem én már megkopasztottam volna az anyósom:D Ne aggódj a vita miatt, inkább, minthogy továbbra is ezt csinálja! Sok szerencsét! Remélem minden rendbe jön!:)
2010. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

Ma nehéz lábra állni, a szülők és így az anyós kötelessége

is, hogy támogasson egy fiatal párt.


Másrészt te jó ég, nehogy hagyd hogy a gyereket teljesen magához láncolja.

Nem szabad, ha elküldöd a fenébe az anyóst, attól még a fiának és az unokának adni fogja a pénzt.

De úgy látom, hogy az anyós eléggé primitív (menj a p.csába szövegből) szóval akár válás is lehet a vége.

Válásnál megnézik, hogy kihez kötődik a gyerek.

Ha nem hozzád fog, és erre egy pszichológus rájön, akkor elveszíted örökre.

Ne hagyd magad, a gyereknek a szülőkhöz kell kötődnie a legjobban, nem a nagyszülőhöz, az égre tényleg, te vagy az anyja nálad a szülői döntések joga, a nagymamának még azt sem kellene megengedned, hogy havi egy alkalomnál többször megnézze! Ez komoly! Olvass utána itt a gyakori kérdésekben.

Te jó ég, méghogy "menj a p-be és a gyerek marad" nekem is van gyerekem, a gyerek elvesztése, főleg, hogy egy anyós nevelje helyettem lenne a halálom.

Még a férjem sem kellene, ha választani kell, a gyerekhez kötődöm a legjobban, és ezzel sokan így vannak.

Egyébként a te saját anyukád is beszélhetne az anyóssal, hogy mindketten adnak támogatást, és nem kellene elküldeni téged a p-be csak azért mert nem tetszik, hogy anyát játszik az anyós. A fiát már megnevelte, még hány gyerek kell.

2010. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóval teljesen egyetértek, kivéve azt, hogy elvehetik tőled a gyereket, mert nem hozzád kötődik... akkor veszik el a gyereket, ha az anya drogos, alkoholista, nincs munkája vagy lakása stb. Abból pedig, hogy írod: nyúl feléd a kislány az jön le nekem, h nagyon is hozzád kötődik. A gyerekek egyébként sem hülyék, ha kicsit nagyobb lesz, úgy is észreveszi anyósod erőltetett erőszakosságát és akkor fújhatja a mama a magáét!
2010. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az jött le, hogy pont sajnos az üzenet kiírójának nem nagyon lehet jó a jövedelme.

Egy válásnál, hacsak a nőt nem támogatják a saját szülei, akkor könnyen alul maradhat egy gazdag anyóssal szemben.


Ez csak feltételezés, nem tudom, hogy pontosan itt mi a helyzet.

De durva válások vannak.

Hasonló anyós, majdnem megkaparintotta egy nő gyerekét, mert a nőnek nem volt állása. Az asszony hazaköltözött vidékre a szüleihez, nagyon hosszú per lett belőle. Az anyós mindent megmozgatott, a bíróság elé cibálták még azt is, hogy a nőt terhesség utáni depresszióval kezelték.


Szóval borzalmas perek vannak, és a kisgyerekes anyák időnként szörnyű és kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek, ahelyett, hogy a környezetük örülne, hogy az anya és a gyerek is egészséges.

2010. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

"Ma nehéz lábra állni, a szülők és így az anyós kötelessége

is, hogy támogasson egy fiatal párt. "

Ezt honnan veszed??

Nem köteles a szülő támogatni egy új családot! Nem a szülők akarják,hogy a nagy semmibe gyerek jöjjön...

Ha azt mondod,hogy a szülőknek ez a kötelességük,akkor miért háborodik fel mindenki ha a szülő öregkorára elvárja,hogy a gyerekei támogassák?Mert ugye akkor mindenki azt írja,hogy ők már külön család...

Ahogy a gyerek sem köteles támogatni az idős szüleit,így a szülők sem kötelesek támogatni a felnőtt családos gyerekeit..Még örülhet is az aki kap szülői támogatást,mert sokan még ezt se kapnak...

Kérdezőnek..

Írtad,hogy eleve oha nem is kedvelted anyósodat..Miért fogadtátok el az anyagi segítséget??Nyugodtan meg lehetett volna mondani a férjednek,hogy ki nem állod az anyját,és te nem kérsz a pénzéből..

Én nekem is jól jött volna az anyós anyagi segítsége.De mivel mi sem voltunk jóba,én nem kértem belőle...csak azt fogadtuk el,ha az unokának ünnepnapokon ajándékot vett.Mivel tudtam,hogy ő is avval fog jönni,hogy "bezzeg a pénzem jó mi?" Ezért nem is kellett..

Nektek is így kellett volna már az elején kezdeni,és ma nincs ilyen gondod!

ha meg továbbra is elfogadjátok a pénzét..nem kell sírni...

2010. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, volt amikor mi két hétig grízes tésztát ettünk, évekig albérletben laktunk, lakást hitelre vettünk minimális önerővel, lakásvásárlás után 1 hétre 1000 Ft-unk maradt, mosógépet, hűtőgépet használtan vettünk, de szülőktől semmit nem fogadtunk el. Pontosan ezért. Nincs pénz, nincs beleszólás. Van pénz, van beleszólás. Ez van, nem azt mondom, hogy ez így helyes, de azért gyerekes anyaként tisztában lehetnél azzal, hogy működnek ezek a dolgok. Ilyenek a szülők nagy része (tisztelet a kivételnek). Nem jó szándékból segítenek, hanem hogy életük végéig csicskáztathassanak. Szerintem az lenne a jó megoldás, ha új jövedelemforrás után néznétek, hogy ne kelljen a szülőktől pénzt elfogadni. Mert ha ezt látja a gyereketek, nem nagyon fog tudni felnézni rátok. Utána meg le lehet koptatni az anyóst egész nyugodtan. Persze ehhez az kell, hogy a férjed is partner legyen a dologban.
2010. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek azokkal,akik azt írták,hogy már rögtön az elején sem szabadott volna pénzt elfogadni az anyóstól.Ezután is vissza kellene utasítanotok az anyagi segítségüket,beszéld meg a férjeddel,hogy senkinek nincs szüksége arra,hogy folyton felhánytorgassák az anyagi dolgokat.Igazából elsősorban tényleg a férjeddel kell megbeszélned mindezt,és utána az édesanyjával.Azt azonban mindenképpen hangsúlyozzátok ki,hogy a jövőben nem tartotok igényt semmi nemű segítségre,és ennek fejében ezt és ezt másképpen kéne csinálni.Igazából itt már konfrontálódás nélkül nagyon nem lehet kikerülni a helyzetből. (Ilyenkor örülök,hogy egyrészt nem is akartak minket támogatni,másrészt mindenképpen kikerültük azt,hogy segíteni kelljen nekünk.Most hallgathatnánk a szokásos ,,bezzeg" a segítségünk kellett című lemezt.)
2010. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!