Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyóssal?...

Mit tegyek az anyóssal? Valami olyan megoldás kellene, hogy vita ne legyen belőle!

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején,bocsi,kicsit hosszú lesz!

Szóval,van egy 16hónapos kislányom! Soha nem szerettem az anyósomat,ezt ki is mutattam finoman!De mivel nagyon sokat segítenek nekünk(pénzzel is és be is vásárolnak ),ezért úgy döntöttem,hogy nem mutatom ki az ellenszenvet irányába!Amióta kedvesebb vagyok vele,azóta ÁLLANDÓAN itt van nálunk,a kislányomat is teljesen magához bolondította!Nem is ez a legnagyobb probléma,hanem,hogy ha a pici hozzám akar jönni,az anyósom egyszerűen nem adja nekem.Hiába szólunk neki,a párom is,de rá se bagózik.Ilyenkor tisztára olyan érzésem van,mintha a pici nem is az enyém lenne.Mindig a kezében van,minden sz@rt megenged és megvesz neki.Múltkor pl.:olyan volt,hogy beszálltunk a liftbe,a kislányom még soha nem volt liftben és félt,sírni kezdett.Szerettem volna megvigasztalni,nyújtotta is a kezét felém,de az anyós elfordult és keményen rám szólt,hogy majd a mama megvigasztalja. Csak azért nem szóltam rá akkor,mert idegenek is voltak a liftben!

Néha az az érzésem,hogy a pénzzel akar minket megvásárolni,hogy majd akkor többször oda engedjük hozzá a picit.stb..

Meg már most azt szeretné,hogy aludjunk náluk a picivel.De én úgy gondolom,hogy ráérünk még ezzel,pláne hogy én sem szívesen alszom másnál,ha nem muszáj!

Egyszerűen nem tudom,hogyan építsem le,hogy ebből ne legyen vita!Mert amikor legutoljára szóba hoztuk neki ezt a témát,akkor a fejemhez vágta,hogy mert ő mennyi mindent adott nekünk,és mi így háláljuk meg.Sőt,azt is mondta,hogy idézem: takarodj a pi...ba,de a kislányt ott hagyod!(ezt azért kaptam,mert a házvásárlásnál az önrészt ők adták,ebből is vitát csinált,és akkor mondtam,hogy én így nem szívesen lakom abban a házban,nem hallgatom ezt mindig,inkább elmegyünk onnan a picivel!


2010. ápr. 16. 14:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bizony vita nélkül nem nagyon tudod megoldani. Az anyósod ugyanis meg van győződve arról, hogy az anyagi segítséggel 100%-os beleszólási jogot szerzett a családodban mindenbe. Ezt minél hamarabb egy vita formájában rendezni kell! Különben csak elsúlyosbodik a dolog.
2010. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől féltem!

De ha másképp nem megy,kénytelenek leszünk vitázni... :(

2010. ápr. 16. 14:28
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Hát pedig azt kell,hogy mondjam,hogyha jó a pénze,jó a támogatása akkor el kell viselned,hogy ilyen..mert pontosan ezért csinálja.Mivel mindig elfogadtátok az anyagi segítséget,így természetesnek veszi,hogy azt tehet amit akar..

Azt hiába írjuk,hogy innentől kezdve nem fogadjátok el a pénzét,mert gondolom eddig is szükség volt rá nagyon.(ha nem akkor eleve nem értem miért kellett a pénze)

Azért én egy nap nyugodtan,nem haragból és nem vitázva tiszta vizet öntenék a pohárba..

Elmondanám neki,hogy köszönjük,hogy anyagilag ennyit segített,de ettől a naptól kezdve a gyerek nevelésébe nem szólhat bele.Én vagyok az anyja,én mondom meg mi jó a lányomnak..Ezentúl is átjöhet babázni,de nem tűröm,hogy lekezeljen,és megtiltsa,hogy a lányom felém jöjjön..Ezentúl az van amit én mondok,és ne jöjjön avval,hogy bezzeg mennyit segítettem anyagilag..Ha kényszernek érezte a segítséget akkor nagyon sajnálod,de a továbbiakban nem kértek semmi segítséget tőle,és ha lehet egy időre pihentessük a találkozások napjait is..

Röviden ennyit mondanék...Meg fog sértődni,és valószínű,hogy innentől kezdve pénzt sem fog adni,de legalább nem fogja a gyereket a saját elképzelése szerint nevelni..

Ha továbbra is kell a pénze,akkor meg ne panaszkodj...

2010. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de az én anyukám is segít nekünk,de soha nem csinálta azt,amit az anyósom.Ő jó szándékkal adja,amit ad,és nem azért mert cserébe kér érte valamit!Pláne nem a lányomat!
2010. ápr. 16. 14:34
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos én sem adhatok neked teljesen igazad. Eleve azzal kezded, hogy nem szeretted soha anyósod. Nos neki sem kötelező téged szeretnie. Minek fogadtad el a pénzét, ha annyira ellenszenves volt? Megtehetted volna, nem kell a pénze, nem kell semmi, a lányomhoz se közeledjen ennyi. Nyilván a te viselkedésed is nagyon rájátszik, hogy anyósod így áll hozzád. Megértem, h nem alszol ott nála szívesen, ezt is normális meg lehet neki mondani. Én továbbra is azt mondom, hogy kommunikációval minden megoldható. De te eleve utálkozással kezdesz, a segítségét meg elfogadod. Lehet ám saját lábra állni. Mellesleg meg írod, hogy a kislányt magához bolondítja. A kislány nem véletlen szereti a nagymamát, szerintem egy rossz velejéig gonosz asszonyt a picik alapból elutasítanak , őket nem lehet becsapni.
2010. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem én indítottam utálkozással!A párommal mikor összejöttünk,ő volt az aki nem akart engem elfogadni!Most is csak a pici miatt segít,nem miattam!

Amíg nem volt a kislány,addig nem jött hozzánk sűrűen!

A pénzt meg nem én,hanem a párom fogadja el tőle,neki adja!

2010. ápr. 16. 15:04
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónak maximálisan igazat adok. Nem írod miért, ha írnád, talán még meg is lehetne érteni, de így sok negatív választ fogsz kapni. "soha nem szerettem az anyósomat". Nálam megmondom őszintén, ez verte ki a biztosítékot. Mert ha leírod, hogy ezért és ezért nem szereted, oké, de ez úgy hangzik, mintha már az első pillanattól kezdve, amióta ismered,nem szeretnéd, pedig nem hiszem, hogy rögtön megbántott volna.... Szóval igazuk van azoknak, akik azt írják, ne fogadjatok el segítséget, se anyagit, se semmilyet, jöjjön unokázzon, ez nem igazán lehet megtiltani vagy vigye a férjed a gyereket hozzá, ha ti nem vagytok kíváncsiak egymásra. De ehhez egy beszélgetés kell, amivel letisztázzátok, hogy mi a szitu. Ne érts félre, biztosan csinál rossz dolgokat az anyósod, de hogy Te is nagyban benne vagy a rossz kapcsolat kialakulásában az is tuti, legalábbis a leírásod alapján. Én olyanon fenn se akadnék, hogy szeretné, hogy ott aludjatok nála. Ez miért baj? Egy 16 hónapos gyerek már nem olyan kicsi (az én lányom 23 hónapos, tehát tudom), meg lehet próbálni, lehet, hogy örülne neki az anyósod. Magyarázzátok el, hogy rendszer ugyan nem lesz ebből, de egy-egy éjszakát Ti is kibírtok. Úgyhogy szerintem ahhoz, hogy a viszonyotok változzon, Neked is sokat kell tenned.
2010. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Akkor meg meg kell beszélni a férjeddel, hogy ne fogadjon el semmit, mert akkor ez és ez van, úgy gondolja anyósod, hogy akkor már teljes joga van beleszólni mindenbe.
2010. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Három eset van.

1. Azt mondod neki mosolyogva, hogy vigye a rohadt pénzét a francba, és ha másképp nem megy. vigye a hülye fiát is.

2. Te mész a büdös francba a pénze és a fia nélkül.

3. Kell a pénze és a fia, akkor lenyeled, és kedves arcot vágsz a dologhoz.

2010. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
30%

Szerintem az anyosodnak pszihiátriára kellene bevonulnia!!

Az meg,hogy ketten nem tudtok a lábatokra állni és megmondani,hogy jólenne ha megálna és ne akarjon ő a gyereked anya lenni!! Én biztosan nem türném el,hogy más azt csinálja velem amit a te anyosod veled!!

Ha veszekedés kell legyen az ha viszont te nem tartasz igényt a pénzére akkor azt mondmeg a párodnak is,hogy ő se fogadja el!!Így tuti leépíted magadról!!!Utánna ő fog bocsánatot kérni tőlled mert magába fog nézni és rájön,hogy hogy viselkedett!!Egyébként ez ténleg betegség amit ő művel!!NEHAGYD,HOGY ELVEGYE TŐLLED A GYEREKEDET!!

2010. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!