Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a gyermeku...

Mit lehet tenni, ha a gyermekunket folyamatosan a sineken viszi keresztul az apja?

Figyelt kérdés

Nincs gyalogos atkelohely azon a reszen, 10 perces kerulovel azonban megoldhato lenne.

Elvaltunk es nem tudok ra hatni, hogy ez veszelyes. Minden evben elutnek ott valakit.


2016. júl. 15. 14:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Nyaranta én is járok át a sineket, amikor strandra megyek. Meg még sok más ottlakó. Ha olyan szakaszon mennek át, ahól min2 irányból rendesen belátható, nincs semmi baj. Hatni meg nemhiszem hogy tudnál rá.
2016. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szerintem nem normalis dolog arra szoktatni egy gyereket, hogy olyan helyen keljen at ahol veszelyes es tilos. Ha belathato, ha nem. Egyebkent csak az egyik oldalrol az.

Nem tartom veszelytelennek, legutobb 3 hete volt ott halalos baleset.


Jogi uton szeretnek "hatni", ha maskepp nem megy. Egyelore nem tudom mit tehetek.

2016. júl. 15. 14:24
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Ha mindket iranyba lehet latni parszaz metert hat akkor en sem kerulnek 10 percet lol.

A vonat azt uti el aki nem tud korulnezni.

2016. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

Én gyanítom, hogy 10 perces kerülőre van átkelőhely, akkor ott kéne átkelni.


Nézzük, mint mond a KRESZ!:


"21. § Gyalogosok közlekedése

21. § Gyalogosok közlekedése

...

9) A gyalogosnak tilos


a) híd, alagút, aluljáró, felüljáró úttestén áthaladni;


b) olyan helyen, ahol a jármûvekkel szemben elsõbbsége nincs, a szabad kilátást gátló akadály (nagyobb álló jármû stb.) közelében az úttestre lépni;


c) lánc-, illetõleg csõkorlátot, sorompót kinyitni, azon átmászni, alatta átbújni, illetõleg azt megkerülve elzárt területre (úttest, útszakasz, vasúti pálya stb.) lépni;


d) villamospályán közlekedni, vasúti vagy zárt villamospályán - a kiépített átkelõhelyen kívül - áthaladni;


e) autópályán (a leállósávon is) közlekedni, valamint áthaladni;


f) autóúton (a leállósávon és az útpadkán is) közlekedni, valamint útkeresztezõdésen kívül áthaladni;


g) az úttesten áthaladni, ha a közelben gyalogos alul- vagy felüljáró van.


(10) Vasúti pályán (vasúti átjárón vagy más kiépített átkelõhelyen) a gyalogos csak akkor haladhat át, ha meggyõzõdött arról, hogy vasúti jármû nem közeledik. Nem haladhat át a gyalogos, ha a jelzõberendezés a továbbhaladás tilalmát jelzi." forrás: [link]


Szerintem egyértelmű, ha zavar és állandóan, napi rutin szerűen ezt csinálják, egy fotó róla és a körzeti megbízott rendőr segít, hogy jobb belátásra térjenek.

2016. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
*: Még annyit, közlekedési ügy lesz és valószínűleg a közeli nagyvárosból hivatalból ki fognak jönni a közlekedésrendészettől. Pár hét múlva, még egyszer behívhatnak, hogy elmondd az adatokat.
2016. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarok tippelni, melyik város, nálunk is ez a helyzet. Sokan mennek át a síneken, pedig van biztonságos átkelő. Átlagban havonta két olyan gyökeret ütnek el, aki úgy gondolja, hogy tud magára vigyázni, majd jól körülnéz.


A helyedben hivatalos útra terelném az ügyet. Ebben az esetben valóban veszélyezteti a gyereket. Elég egyszer tévednie...

2016. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Snorri ***** válasza:
62%
Gratulálok azoknak, akik szerint normális így közlekedni, és erre szoktatni egy gyereket. Mivel akkor van lehetőségre jogi lépésre, mond meg az apának, ha még egyszer tilosban megy át, feljelented. És tényleg tedd meg. Ostobaságra vall ez a fajta mentalitás. Tudod őket ellenőrizni?
2016. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
Olvasva 1-2 válaszolót, eszem megáll, komolyan mondom. Én vasutas vagyok és tudom milyenek az utasok, figyelmetlenek, lekicsinylik a veszélyt. Hiába képzelitek magatokat ennyire okosnak, hiába látsz mind a 2 oldalra, megbotlasz, elesel, elájulsz, begörcsöl a lábad, a vonat meg 120-al jön... De gondolom,ha 200 méterre lenne az átjáró, akkor sem ott mennétek át, mert ilyen a magyar ember, lusta.. Kérdező, én sem örülnék neki. Max azt tudod tenni, hogy megkéred, közlekedjenek biciklivel, így az a 10 perc is könnyen teljesíthető és ott keljenek át. 22L
2016. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%

8.: "Max azt tudod tenni, hogy megkéred, közlekedjenek biciklivel, így az a 10 perc is könnyen teljesíthető és ott keljenek át." NEM IGAZ, AMIT ÍRSZ, MERT A RENDŐRSÉG TUD SEGÍTENI!


Ráadásul ahogy írta: "Minden evben elutnek ott valakit.".

Ez azt jelenti, hogy a Rendőrség nagyon ismeri az adott szakaszt sajnos a sok tragédia miatt, ugrani fognak az ügyre!

2016. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%
Középsulis koromban én is, és a többi iskolatársam is a síneken mentem át, pedig volt felüljáró 2 lépésnyire. Csak lusták voltunk lépcsőzni. De a gyerekemmel soha nem mennék úgy. Ne azt szokja meg.
2016. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!