Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anya férjét illet?

Minden anya férjét illet?

Figyelt kérdés

Szóval.. a lényeg annyi,hogy anyuék 14 éve együtt vannak.

Anyának volt egy saját egyszobás lakása mielőtt összeköltöztek, a férjének 1 milliója. Cserével elcserélték azt a lakást ami anyunak volt plusz a hapsi beleadta az egy millióját a lakásba, de ugye anyunak egy teljes lakás ára benne van ebben a mostaniban. Viszont anya ráiratta a lakás felét mert nem gondolkodott.

Most válásra került a sor, mert kiderültek a férfi hátsó szándékai. Több embernek mondta hogy anyut beakarja rakni idősek otthonába mert van neki egy gyógyíthatatlan betegsége és azt mondta,hogy ő nem fogja ápolni meg kísérgetni. Illetve anya nagyon fél hogy hamarosan meghal és akkor én otthon nélkül maradok, mert a férfi ide nem engedne vissza. (Idén kezdem az egyetemet és az minimum még 4 év.. addig valahova haza kell jönnöm)

Ezért válik anyu és költözne.

Viszont ebben a lakásban szinte minden anyué. A szekrénysort és a kis tv-t kivéve. A plazma tv, a mosógép, minden háztartási eszközt anyu anyukája vagyis a mama vett. Az én szobámat tavaly újítottam fel egyedül és minden bútort én vettem bele a saját nyáron megkeresett pénzemből. Az ágy, a szekrény, a szőnyeg, függöny..szóval minden.

Azt szeretném kérdezni,hogy ilyenkor mi van? Mindent fele-fele kell szétosztani? Mert az nagyon nem lenne igazságos hisz ezeket mind én vettem illetve a plazma tvt egy az egyben anya vette a jutalompénzéből,és a férje arra biztos igényt fog tartani. Szerintem azon fog menni a harc leginkább mert nagyon drága tv.

Szerintetek ez hogy fog menni?

Köszi előre


2016. júl. 15. 13:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Keressetek fel egy ügyvédet. Ha ügyes az ügyvéd, akkor a lakás felének átíratását ajándékozásnak lehet minősíttetni, és ha sikerül, akkor az ajándékozást érdemtelenségre hivatkozva semmissé lehet tenni. De erre csak esély van, és ügyvéd kérdése.

Ettől függetlenül 14 évig éltek együtt, tehát ne akard a férfit teljesen kisemmizni. Emellett 14 éve az 1 millió forint sokkal több pénznek számított, mint azt mist gondolod. Tehát nem biztos, hogy jól jársz a pereskedéssel.

Ahol nagyobb gondod lehet ennél az, ha édesanyád meghalna, akkor a jelenlegi Ptk. szerint a férfi is egy gyerekrészt örököl anyukád után. Tehát a lakás fele most az övé, es utána örökli anyukád részének a felét is. Így egy negyed tulajdonod maradna.

A férfi külön számlája is közös egyébként.


A jogi részéről ennyit. Viszont arról semmit sem írsz, hogy akarod anyukád eltartani, ha ennyire beteg, és te továbbtanulni készülsz. Hogyan és miből fogod fenntartani magatokat, folyamatosan ápolni anyukád es mellette még tanulni is, ha nem lesz bevételek?

2016. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

De kiakarom semmizni mert neki ugyan ezek a szándékai és nem várjuk meg míg Ő lép.

Ha anyu nem lesz én nem tudok hova hazajönni, ráadásul anyunak mondta hogy ha nem tud magáról gondoskodni akkor berakja idősek otthonába mert nem fog szégyenkezni miatta.

2016. júl. 16. 15:43
 23/26 anonim ***** válasza:

"De kiakarom semmizni "


Előbb fog téged kitenni a SAJÁT lakásából !!

2016. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

A vicces hogy nem az Ő lakása :)))

de kösziiii:)

2016. júl. 17. 16:33
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha anyad a felét rá íratta, akkor bizony az övé meg anyade, neked semmi közöd hozzá
2016. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A bontóper gyorsan megvan, a vagyonmegosztás húzódhat el, de jogilag akkor már nem házasok, tehát a pasi lófaxt se örököl. Mielőbb be kéne adni.

Amit a nagymama vett, és megvan a számla, az nem a közös vagyon része. Az sem, amit te vettél a saját keresetedből. A pasi különszámlája viszont igen, azt azonnal zároltatni kell, ahogy beadja édesanyád a válást.

A lakás tulajdonviszonyairól: édesanyád lakása, amit elcseréltek a mostanira, az ő különvagyona volt. Lényegtelen, hogy mi szerepel a tulajdoni lapon, a különvagyona értékét meg kell, hogy kapja. Sürgősen forduljatok ügyvédhez, mondjátok el neki pontosan, mi a helyzet, szedjétek össze, kik tanúskodhatnak a férfi szándékairól, lehet, hogy szükség lesz rá.

2016. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!